وزیر کشور: اگر کسی به سرود و پرچم کشورش احترام نگذارد چه تلقی می شود از او داشت؟

به گزارش مجله سی نوا، احمد وحیدی گفت: اگر کسی به کشور، سرود و پرچم خود احترام نگذارد چه تلقی ای از این فرد می شود داشت؟ این فرد حتما دچار مشکل هویتی شده است.

وزیر کشور: اگر کسی به سرود و پرچم کشورش احترام نگذارد چه تلقی می شود از او داشت؟

به گزارش خبرنگاران، احمد وحیدی وزیر کشور امروز یکشبه (21 مرداد) در همایش سالروز تشکل ها و مشارکت های اجتماعی گفت: اگر کسی به کشور، سرود و پرچم خود احترام نگذارد چه تلقی از این فرد می شود داشت؟ این فرد حتما دچار مشکل هویتی شده است، می شود تصور کرد فردی به گونه ای عمل کند که کشور خود را در منظر بیگانگان تضعیف کند و بعدا بتوانیم به او مدال دهیم؟ هیچ تشویقی برای اینگونه افراد در کار نیست و نمی شود این افراد را تشویق کرد چون دچار بی هویتی شده است.

وی اضافه نمود: جریان های اجتماعی با ایجاد احساس تعلق به جوامع محلی و ملی هویت بخشی می کند و احساس تعلق به وجود می آورد کسی که در وی احساس تعلق و وابستگی به جامعه برایش ایجاد شد حتما به آن جامعه ضرر نمی زند و در پی این نیست که دشمن را دوست آن جامعه نشان دهد و یا منافع کشور و مردمش را در پای دیگران حراج کند.

وزیر کشور شرح داد: برخی از اینها از دشمن خواسته اند که مردمشان را تحریم کنند این به دلیل عدم جامعه پذیری است که اتفاق افتاده است؛ اینها نکات مهمی است و در جامعه خودمان به ویژه در مقابل تهاجم بنیان افکن فرهنگ غربی و تمدن فردگرا به این نگاه اجتماعی بسیار نیاز داریم. این ها جامعه را حفظ می کند که این در جای خود بسیار اهمیت دارد؛ مشارکت اجتماعی بنیان هر توسعه اجتماعی است و توسعه اجتماعی بنیان هر توسعه دیگری است که باید به آن توجه کرد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 22 مرداد 1402 بروزرسانی: 22 مرداد 1402 گردآورنده: cinava.ir شناسه مطلب: 1937

به "وزیر کشور: اگر کسی به سرود و پرچم کشورش احترام نگذارد چه تلقی می شود از او داشت؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر کشور: اگر کسی به سرود و پرچم کشورش احترام نگذارد چه تلقی می شود از او داشت؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید