علم و تکنولوژی

برن آوت پارادایز روی نینتندو سوییچ عرضه خواهد شد

بهترین بازی مسابقه ای تاریخ یعنی برن آوت پارادایز (Burnout Paradise) برای عرضه روی کنسول سوییچ برنامه ریزی شده است. نسخه ای که روی سوییچ عرضه خواهد شد، نسخه بازسازی شده این بازی یعنی Burnout Paradise Remastered است که محتوای کامل و گرافیک بهتری را در خود جای داده است.

4 خرداد 1399

نحوه حضور و فعالیت کارکنان دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی

وزارت علوم نحوه حضور و فعالیت کارکنان دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی را بیان نمود

2 خرداد 1399

هوش مصنوعی فکر را به جمله تبدیل می نماید

این تیم این فعالیت مغزی را به یک الگوریتم شبکه عصبی متصل کردند و به الگوریتم آموزش دادند تا الگو های منظم را که می تواند باجنبه های مکرر گفتار، مانند مصوت ها یا صامت ها در ارتباط باشد، شناسایی کند.

1 خرداد 1399

معرفی حرفه لوله کشی در کانادا و آنالیز شرایط آن

معرفی حرفه لوله کشی در کانادا و آنالیز شرایط آن | کشور کانادا به عنوان یکی از پهناورترین کشور های دنیا با بهره مندی از اقتصاد قوی و سطح بالای رفاه اجتماعی می باشد که توجه بسیاری از افراد را برای مهاجرت در سراسر دنیا را به خود جلب جلب نموده است. این کشور...

28 اردیبهشت 1399

گوگل به اپلیکیشن ایرانی مبارزه با کرونا هم رحم نکرد

گروه مطالعات فرهنگی و اجتماعی پژوهشگاه فضای مجازی از حذف سامانه رسمی ایرانی مقابله با کرونا از لیست برنامه های گوگل پلی توسط شرکت گوگل انتقاد کرد.

27 اردیبهشت 1399

خبرنگاران هجوم نیم میلیون انگلیسی برای دریافت یاری هزینه معیشتی

لندن- خبرنگاران -همزمان با افزایش آمار ابتلا به کرونا در انگلیس و تشدید سیاست های دولت برای مقابله با شیوع بیشتر این ویروس، وزارت کار و امور بازنشستگی انگلیس گفت که در 9 روز گذشته حدود نیم میلیون متقاضی به دریافت یاری هزینه معیشتی دولت هجوم برده اند. ...

26 اردیبهشت 1399

ویروس کرونا از نوامبر در ایتالیا وجود داشته است

بر اساس آنالیز های پزشکان محلی ویروس کرونا از ماه نوامبر یعنی آبان گذشته در ایتالیا فعال بوده و منتشر شده است.

22 اردیبهشت 1399

خبرنگاران ضدعفونی شهر مشهد به صورت مستمر ادامه دارد

مشهد- خبرنگاران- معاون خدمات شهری شهرداری مشهد گفت: فعالیت های ضروری خدمات شهری و ضد عفونی شهر به صورت مستمر ادامه دارد.

21 اردیبهشت 1399

اختلالات اینترنت مانع آموزش مجازی دانشگاه ها

ضعف در کیفیت اینترنت یکی از موانع آموزش مجازی دانشگاهها در بحران کرونا است و به نظر می رسد این چالش با توسعه زیرساختهای شبکه ارتباطی کشور و تقویت پیام رسان های داخلی حل شود.

17 اردیبهشت 1399

ابراهیمی: احتکار و کمبود اقلام بهداشتی و غذایی گریبان گیر ترکیه شد ، صنعت توریسم استانبول قربانی اصلی کرونا

رئیس خانه اقتصاد ایران و ترکیه گفت: به دنبال شیوع کرونا در ترکیه قیمت ماسک و برخی مواد غذایی تا سه برابر قیمت افزایش داشته و در اغلب فروشگاه ها اقلام بهداشتی نایاب شده است.

15 اردیبهشت 1399

اهدای یک میلیون جلد کتاب به یک میلیون دانش آموز

یک میلیون جلد کتاب به یک میلیون دانش آموز از طریق وب سایت گاج مارکت اهدا می شود.

14 اردیبهشت 1399

حمله سایبری به بیمارستانی در چک که تست کرونا انجام می داد

به گزارش خبرنگاران به نقل از دیلی میل، فعالیت های بیمارستانی در جمهوری چک که زن 84 ساله و مبتلا به ویروس کرونا در آن بستری است، به دلیل حمله سایبری متوقف شده است.

12 اردیبهشت 1399

تغییرات به پرسپولیس لطمه می زند، هیات مدیره باید زودتر ورود می کرد

بیژن ذوالفقارنسب در تبادل نظر با خبرنگاران، در مورد استعفای محمدحسن انصاریفرد از پست مدیرعاملی باشگاه پرسپولیس گفت: اتفاقات پشت پرده همواره در تیم های عظیم وجود دارد. همین موضوع هم باعث می گردد تا هر وقت تغییری رخ می دهد حرف از همین ابهامات زده گردد.

12 اردیبهشت 1399

ظریف لیستی از تجهیزات مورد نیاز ایران برای مقابله با کرونا منتشر کرد، عکس

وزیر خارجه ایران با انتشار لیستی از تجهیزات پزشکی مورد نیاز ایران برای مقابله با شیوع ویروس کرونا، از جهانیان خواست برای تأمین این نیازها تبعیض قائل نشوند.

11 اردیبهشت 1399

مهم ترین فرصت سرمایه گذاری صنعت لرستان در حوزه سنگ است

خبرنگاران/لرستان یک دکترای اقتصاد گفت: سرمایه گذاری در بخش کشاورزی بخشی از مشکل اقتصاد استان را برطرف می نماید.

29 فروردین 1399

هتل هولوس باتومی و عکس و رزرو

هتل هولوس باتومی Hulus Hotel Batumi یکی از هتل های 3 ستاره باتومی است که در فاصله ای نسبتا دور از مرکز شهر باتومی واقع شده است . هتل هولوس تا ساحل دریای سیاه حدود 50 متر و فرودگاه بین المللی باتومی 12 کیلومتر فاصله دارد . ایستگاه اتوبوسی که در فاصله 50 متری هولوس باتومی...

29 فروردین 1399

اندروید 11 برنامه هایی را که نوار پیمایش را تغییر می دهند لغو می نماید

به نظر می رسد اندروید 11 با یک تغییر اساسی نسبت به نسخه های پیشین رو به رو شده است. هنوز معین نیست این تغییر عمدی بوده یا صرفا حاصل یک اشکال داخلی است.

20 فروردین 1399

مغلطه ی داده ناموجود (Missing Data Fallacy) ، مغلطه به زبان آدمیزاد (157)

تعریف: مغلطه داده ناموجود موقعی اتفاق می افتد که شخصی حاضر نباشد اعتراف کند درباره یک فرضیه یا نتیجه آن اطلاعات کافی ندارد و به جایش اصرار بورزد که ریشه ناآگاهی اش داده ناموجودی است که هم فرضیه و هم نتیجه آن را تایید می نماید.

20 فروردین 1399

خبرنگاران سیستم کنترل دور الکتروموتورهای توان بالا به همت محققان داخلی ساخته شد

تهران- خبرنگاران- سیستم کنترل دور الکترو موتورهای توان بالا که در فهرست موارد تحریمی علیه ایران واقع شده است، برای نخستین بار به همت محققان داخلی کشور طراحی و ساخته شده است.

19 فروردین 1399

برق از رطوبت هوا فراوری شد، گجتهای آینده باتری ندارند

به گزارش خبرنگاران به نقل از دیلی میل، محققان دانشگاه ماساچوست آمهرست دستگاهی ساخته اند که با استفاده از بخار آب از هوا برق فراوری می نماید. این دستگاه که ایر ژن نام گرفته حاوی سیم های پروتئینی بسیار ریزی است که با دریافت بخار آب از اتمسفر برق فراوری...

14 فروردین 1399
تعداد: (92)