علم و تکنولوژی

مخدوش شدن چهره یک اثر تاریخی به سبب رنگ آمیزی

ایرنا/ براساس آخرین اخبار بدست رسیده، مخدوش شدن چهره یک اثر تاریخی به سبب رنگ آمیزی مشاهده می شود.

22 مرداد 1399

خاندوزی: دستمزد غیرعادلانه، حتما ظالمانه نیست

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: شرح آن که وقتی گفته گردد این دستمزد عادلانه نیست؛ ممکن است در جامعه چنین تفسیر گردد که اگر عادلانه نیست، پس ظالمانه است. حال آنکه در نظام دستمزدی، غیر عدل، لزوماً ظلم نیست.

21 مرداد 1399

اوپو تلویزیون هوشمند فراوری می نماید

شرکت اوپو تأیید کرد که این شرکت میخواهد به مناسبت یک ساله شدن 5G در چین، یک تلویزیون هوشمند فراوری کند.

18 مرداد 1399

استفاده از پهپاد برای ضدعفونی محیط از کرونا ویروس

محققان ایرلندی یک پهپاد ساخته اند که می تواند با استفاده از اشعه فرابفش محیط را ضدعفونی کند.

14 مرداد 1399

ساعت هوشمند Amazfit Ares با قیمت عالی معرفی گردید

هوامی (Huami)، برند زیر مجموعه شیائومی که در فراوری گجت های پوشیدنی فعالیت می نماید مطابق برنامه روز گذشته از ساعت هوشمند Amazfit Ares با قیمت مناسب و قابلیت های فراوان رونمایی کرد.

5 مرداد 1399

نانولوله کربنی مشکل تورم سیلیکون در باتری ها را رفع ساخت

محققان آزمایشگاه ملی نورث وسترن پاسیفیک نانوساختاری ارائه کردند که می تواند بسط و تورم سیلیکون را محدود کند.

4 مرداد 1399

خوابگاه ها و سلف های غذاخوری گلوگاه های اصلی بازگشایی دانشگاه ها هستند

رئیس دانشگاه تربیت مدرس پیشنهاد کرد که تا حد امکان ترم جاری به صورت مجازی به سرانجام برسد و گفت: گلوگاه اصلی دانشگاه ها برای بازگشایی، بحث خوابگاه و سلف غذاخوری دانشجویان است.

2 مرداد 1399

کسر خدمت سربازی محققان مشمول

رئیس دفتر تحقیقات کاربردی انتظامی استان ایلام از اعطای کسرخدمت سربازی (از 12 ماه تا سقف 19 ماه) در قبال انجام طرح تحقیقاتی برای پژوهشگران مشمول اطلاع داد.

2 مرداد 1399

جایگاه علم و معلم در آموزه های دینی و فرهنگ ایرانی برجسته است

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندر انزلی گفت: جایگاه علم و معلم در آموزه های دینی و فرهنگ و تمدن کشور ما، جایگاهی برجسته و درخشان است.

2 مرداد 1399

هواوی شبکه 5G را برای آفریقای جنوبی توسعه می دهد

به گزارش خبرنگاران به نقل از گیزموچاینا، هواوی خاطرنشان کرد با رین (Rain) اپراتور مخابراتی آفریقای جنوبی برای توسعه نخستین شبکه نسل پنجم اینترنت موبایل این کشور همکاری می نماید.

1 مرداد 1399

طراحی داخلی شرکت مهندسین مشاور

شرکتی که می بینید، متعلق به یک هولدینگ بلژیکی در زمینه مشاوره سرمایه گذاری می باشد که با روش های بسیار متفاوت، برای تعداد محدودی از پلتفرم های اروپایی، تامین سرمایه می نماید. این شرکت اخیرا تصمیم گرفت دفتر کارِ خود را که در طبقه بیست و یکم ساختمانی در...

1 مرداد 1399

دریاچه ای دو رنگ در یکی از سرسبزترین استان های کشور

این روز ها و پس از شیوع ویروس کرونا انسان ها تا اندازه ای محدود و از حضور در دامن طبیعت منع شده اند، اما می توان در چنین فرصتی به یاری فضای مجازی و تکنولوژی های نوین به گوشه گوشه کشور و دنیا سر زد و دقایقی هر چند کوتاه از دیدن جاذبه های طبیعی و تاریخی آن...

22 تیر 1399

نوشیدنی فرنگی که عمرتان را طولانی می کند

باشگاه خبرنگاران/ قهوه در برابر بیماری های مختلف از جمله آلزایمر، دیابت یا بیماری های قلبی و عروقی مقاومت دارد. آن هایی که قهوه می نوشند عمر طولانی تری دارند و ریسک ابتلا به بیماری هایی همچون پارکینسون در آن ها بسیار کم است.

21 تیر 1399

کلاهبرداری در واتس اپ با وعده شکلات رایگان

اما شکلات هرگز به دست کسی نخواهد رسید و آن چند مرحله قرار است در بهترین حالت موجب سرخوردگی کاربران گردد و ممکن است باعث گردد پول مان از کف مان برود یا دست کسی به اطلاعات شخصی مان برسد.

19 تیر 1399

تشریح خدمات ستاد اجرایی فرمان امام در حوزه حل مسائل استراتژیک حوزه اقتصادکشاورزی و تأمین امنیت غذایی

همایش مجازی بررسی علل و عوامل ارتقا و کارآمدی زنجیره های تامین با رویکرد جهش در تولید با حضور 200 نفر از مدیران شرکت های برتر حوزه کشاورزی و امنیت غذایی کشور به همت دبیرخانه جایزه ملی تعالی و پیشرفت صبح امروز برگزار گشت.

18 تیر 1399

اتحادیه اروپا خواهان تحقیقات مستقل درباره منشا شیوع کرونا شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، جوزف بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا خواهان انجام تحقیقات مستقل درباره منشأ شیوع ویروس کرونا شد.

18 تیر 1399

ربیعی: برای تبادل همه زندانیان ایرانی و آمریکایی آماده ایم

علی ربیعی در پاسخ به پرسش خبرنگاران در گفت وگوی آنلاین با بعضی رسانه ها با اشاره به موضوع تبادل زندانیان میان ایران و آمریکا، اظهار کرد: از مدت ها پیش اعلام کردیم که برای تبادل همه زندانیان ایرانی و آمریکایی آمادگی داریم.

17 تیر 1399

بهترین گوشی های هوشمند مجهز به جک 3.5 میلی متری هدفون

حذف جک 3.5 میلی متری هدفون از آیفون یکی از اقدامات جسورانه اپل در راستای تحقق ایده آینده بی سیم این شرکت بود که طبق معمول، سایر کمپانی ها نیز به سرعت از این اقدام پیروی کردند و در نتیجه اکنون به دورانی رسیده ایم که تعداد پرچم داران مجهز به جک هدفون به کمتر...

15 تیر 1399

در دوران کرونا وسواسی نشویم

فقط نگذاریم وسواس هم مانند این ویروس میهمان همیشگی خانه هایمان گردد؛ چرا که ممکن است ویروس کرونا پس از مدت ها با کشف دارو یا واکسن از زندگی ما خارج گردد، اما وسواس مانند یک عادت غلط همواره به یادگار باقی می ماند.

12 تیر 1399

امید تازه برای رونق چشمه سورت ، نقش سرمایه گذار چیست؟

معین شدن سرمایه گذار بهره برداری و احیاء چشمه کم نظیر باداب سورت در عین حال که امیدواری ها را برای بهبود شرایط این جاذبه خاص طبیعی بیشتر نموده، حاشیه هایی را هم بین بعضی مخالفان به وجود آورده که ممکن است فرایند احیا و بهسازی این چشمه توسط سرمایه گذار...

9 تیر 1399
تعداد: (128)