علم و تکنولوژی

برق از رطوبت هوا فراوری شد، گجتهای آینده باتری ندارند

به گزارش خبرنگاران به نقل از دیلی میل، محققان دانشگاه ماساچوست آمهرست دستگاهی ساخته اند که با استفاده از بخار آب از هوا برق فراوری می نماید. این دستگاه که ایر ژن نام گرفته حاوی سیم های پروتئینی بسیار ریزی است که با دریافت بخار آب از اتمسفر برق فراوری...

14 فروردین 1399

تسهیل خطوط جاده ای، ریلی و هوایی راه ابریشم

معاون رئیس جمهور با اشاره به ابتکار شیان برای تسهیل خطوط جاده ای، ریلی و هوایی جاده ابریشم در جهت احیای کاروانسراها و ابنیه های قدیمی برای جذب گردشگر گفت: جاده ابریشم به عنوان نگین راستا طلایی باستان بوده که ایران و چین قلب تجارت جهان را داشتند.

9 فروردین 1399

خبرنگاران سفارت ایران بر تسهیل ترانزیت در مرز بلغارستان تاکید نمود

تهران-خبرنگاران- سفارت ایران در بلغارستان از آمادگی شبانه روزی این سفارتخانه برای تسهیل عبور و مرور کامیون های ایرانی در مرز بلغارستان با رومانی اطلاع داد.

5 فروردین 1399

نقشه شوم وکیل قلابی

دختر فریب خورده گفت: روزی که به خاطر یک اعتماد بی جا سفره دلم را نزد جوان غریبه گشودم هیچ گاه فکر نمی کردم در دام شیادی گرفتار شده باشم.

4 فروردین 1399

اکران 23 نفر در شهرهایی که سینما ندارند

اکران فیلم سینمایی 23 نفر به کارگردانی مهدی جعفری در شهرهای فاقد سینما شروع می گردد.

25 اسفند 1398

مرحله دوم آزمون بورد تخصصی گروه دامپزشکی دانشگاه آزاد برگزار گردید

مرحله دوم آزمون بورد تخصصی گروه دامپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی شامل مصاحبه علمی و عملی در تهران به صورت متمرکز برای نخستین بار برگزار گردید.

24 اسفند 1398

64 درصد مردم به ربات ها بیشتر از مدیرشان اعتماد می کنند

به گزارش خبرنگاران به نقل از اینترستینگ اینجینیرینگ، بررسی مذکور که با همکاری 8370 مدیر، کارمند و مدیر حوزه منابع انسانی در ده کشور جهان اجرا شده، نشان می دهد همه گیرشدن هوش مصنوعی رابطه میان کارمندان و کارفرمایان را به طور گسترده ای تغییر می دهد.

23 اسفند 1398

آموزش بی صدا کردن اعلانات و مسدود کردن تبلیغات در مرورگر کروم

با معرفی نسخه هشتاد از مرورگر کروم تصمیم گرفتیم دو نمونه از بهترین قابلیت های آن را آنالیز نموده و تنظیمات مربوط به آن را به شما آموزش دهیم.

19 اسفند 1398

طرح اولیه از موبایلی که نمایشگر دور آن می پیچد

به گزارش خبرنگاران به نقل از گیزموچاینا، بسیاری از فراوری کنندگان موبایل های هوشمند سال گذشته دستگاه هایی تاشو را به بازار عرضه کردند.

17 اسفند 1398

گوش هایتان را در بزرگراه ها بگیرید!

وقتی صحبت از مشکل اساسی کلان شهر تهران به میان می آید بی درنگ یاد آلودگی هوا می افتیم و تمام برنامه ریزی ها به سمت آن معطوف می گردد.

13 اسفند 1398

گفتگوی ترامپ و ماکرون درباره تنش های تجاری بین دو کشور

روسای جمهور آمریکا و فرانسه بر سر اهمیت نهایی کردن مذاکرات درباره مالیات بر شرکت های فناوری و دیجیتال به توافق رسیدند.

12 اسفند 1398

اصرار بر اطلاعات اشتباه و اعتمادی که خدشه دار شد

نظریه را رد نمیکنیم ولی فعلا هیچ مدرکی مبنی بر تأیید آن نیز نیست... شنیدن این جمله کلیدی از سوی مسئولان حمل ونقل هوایی کشور، شاید حداقل توقع مردمی بود که با شنیدن خبر سقوط هواپیمای اوکراینی در حوالی تهران سه روز سخت را با شنیدن شایعات تلخ گذراندند که در...

11 اسفند 1398

شناسایی خون نادر در 17 استان ، دافی، بمبئی، لوتران و ...

دبیر مراسم بزرگداشت روز ملی خون نادر کشور گفت: مراکز انتقال خون در 17 استان کشور خون نادر را شناسایی می نمایند.

10 اسفند 1398

واکنش رئیس سازمان هواپیمایی به خبر برخورد موشک به بویینگ اوکراینی و امتناع ایران از ارسال جعبه سیاه به آمریکا

رئیس سازمان هواپیمایی با بیان اینکه برخورد موشک به هواپیمای اوکراینی از لحاظ علمی غیرممکن است و هیچ منطقی ندارد، گفت: کشورهای ذی ربط برای حضور در کمیسیون آنالیز سانحه پاسخ مثبت دادند.

9 اسفند 1398

چگونه بفهمیم کودک مورد آزار و اذیت قرار گرفته است؟

بچه ها یکی از آسیب پذیرترین گروه هایی هستند که بسیار مورد سوءاستفاده قرار می گیرند. سال های اخیر با آگاهی خانواده ها و آموزش به بچه ها، آن ها یاد گرفته اند که اگر مورد آزار قرار گرفته اند، به خانواده های خود اطلاع دهند.

7 اسفند 1398

دانشجویان با درخواست خود از چین باز می گردند

معاون دانشجویی وزیر علوم گفت: بازگشت دانشجویان از چین به کشور به دلیل انتشار ویروس کرونا با تمایل و درخواست خود دانشجویان انجام می گردد و دانشجویان باقی مانده در چین در صورت تمایل به بازگشت باید آمادگی خود را اعلام نمایند.

5 اسفند 1398

انتقاد از برخوردهای نامحترمانه با گردشگران چینی، ژاپنی و...

یک راهنمای گردشگری از برخوردهای نامحترمانه با گردشگران چینی و سایر ملیت های آسیای شرقی، انتقاد کرد و گفت: بعضی رستوران ها و هتل ها از ترس کرونا، گردشگران چینی را راه نمی دهند.

4 اسفند 1398

گزینه جدی ریاست سازمان میراث فرهنگی و گردشگری کیست؟

پس از رأی اعتماد مجلسی ها به مسعود سلطانی فر برای وزارت ورزش و جوانان، بازار حدس ها برای ریاست جدید سازمان میراث فرهنگی و گردشگری داغ شد، اما ظاهراً آخرین گزینه زهرا احمدی پور است.

4 اسفند 1398

فقط اخبار بد مقصر نیستند

یک مدرس دانشگاه در بررسی دلایل پس زدگی مخاطب از خبر به علل مختلفی اشاره کرد.

2 اسفند 1398

قطع و افت فشار آب در 34 منطقه اراک، نقش مهم دفاتر خدمات مسافرتی در رونق گردشگری

قطع و یا افت فشار آب در 34 منطقه اراک در روز چهارشنبه، نقش مهم دفاتر خدمات مسافرتی در رونق گردشگری استان مرکزی و ... مهم ترین اخبار حوزه فرهنگی استان مرکزی است.

30 بهمن 1398
تعداد: (73)