علم و تکنولوژی

اطلاعاتی از گلکسی تب S8 فن ادیشن منتشر شد

اینطور که به نظر می رسد سامسونگ میخواهد مدل فن ادیشن سری گلکسی تب S8 را هم راهی بازار کند. به همین دلیل به تازگی شاهد حضور این محصول در گیک بنچ بوده ایم.

6 مهر 1401

تامین 90 درصد احتیاج پالت چوبی کشور در گیلان

مدیرکل صمت گیلان گفت: بیش از 90 درصد احتیاج پالت چوبی کشور در گیلان تامین می گردد.

3 مهر 1401

چگونه عادت شب ها دیر خوابیدن را تغییر دهیم؟

اگر جزو افرادی هستید که بار ها و بار ها لازم بوده صبح زود از خواب بیدار شوید، اما نتوانسته اید پس این مطلب را بخوانید.

24 شهریور 1401

غار دربند رشی؛ اولین سکونتگاه بشر در استان گیلان

یکی از جاذبه های استان گیلان غار دربند رشی رودبار می باشد.استان گیلان یکی از استان های قدیمی ایران است که دارای فرهنگی بسیار غنی می باشد. این استان که در شمال کشور قرار گرفته است، دارای جاذبه های طبیعی بسیار زیادی است. شهر رودبار در جنوب رشت قرار گرفته...

11 شهریور 1401

شاخص های ارزیابی نشریات علوم پزشکی مشخص گردد

به گزارش خبرنگاران به نقل از وزارت بهداشت، اجلاس ملی مدیران اطلاع رسانی پزشکی و منابع علمی دانشگاههای علوم پزشکی کشور با حضور دکتر یونس پناهی معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، دکتر عباس نجاری رئیس مرکز توسعه و هماهنگی اطلاعات و انتشارات علمی و مدیران...

10 شهریور 1401

رکوردهای قیمت مسکن با رهاشدگی سایت های فروش ملک، فعالیت 3 هزار مشاور املاک غیرقانونی در مرکز (طراحی سایت)

عضو هیئت مدیره اتحادیه مشاوران املاک گفت: رهاشدگی سایت های فروش ملک، زمینه ساز افزایش لجام گسیخته قیمت مسکن در کشور شده است.

7 شهریور 1401

چرا هر شب سر یک ساعت خاص از خواب بیدار می شویم؟

بیدار شدن از خواب در شب امری رایج است و معمولاً جای نگرانی نیست. اما باید توجه داشته باشید که برخی شرایط می تواند پیامد هایی جدی یا خطرناک برای سلامتی شما داشته باشد.

31 مرداد 1401

مخاطرات گرمای تابستان برای آیفون ، توصیه هایی برای دارندگان تلفن های همراه

موج گرمای بریتانیا در تابستان امسال می تواند گوشی های آیفون را را با مخطرات جدی روبرو کند. توجه نکردن به هشدارهای این گوشی های هوشمند اپل می تواند به بهای ازبین رفتن گوشی تمام گردد.

24 مرداد 1401

فیس آیدی زیر نمایشگر در سال 2025 به آیپد پرو اضافه می گردد

اینطور که به نظر می رسد، اپل می خواهد از جدیدترین فناوری این روزهای گوشی های هوشمند یعنی پنهان کردن سنسور زیر نمایشگر، نخستین بار در سال 2025 برای آیپد پرو استفاده کند و فیس آیدی آن را زیر نمایشگر پنهان کند.

11 مرداد 1401

مقایسه لکسوس GS 250 با ب ام و 528i و بنز E250

سگمنت سدان میانه لوکس جایی است که رقابت در آن داغ تر از هر جای دیگر بازار خودرو در جریان است و برندهای مطرحی مانند بنز و ب ام و حسابی در آن جولان می دهد. بااین حال، این دو خودروساز در این کارزار تنها نیستند و لکسوس سایه به سایه با آنها حرکت می نماید. لکسوس...

8 مرداد 1401

مردی که سیگاری نیست، اما 12 هزار کبریت دارد

12 ساله بود که اولین کبریت را خرید و اکنون 12 هزار کبریت در خانه اش دارد. بیشترشان را قاب نموده و با جان و دل از آن ها نگه داری می نماید. شرط می نماید از واژه هایی مثل اولین، بزرگ ترین و قدیمی ترین مجموعه دار کبریت و... در مصاحبه اش استفاده نکنیم و بار ها می گوید...

2 مرداد 1401

خواص زیره و هل سبز با نانویی شدن ارتقا می یابد

مدیرعامل شرکت جستجوگران نانو صنعت می گوید که خواص گیاهان دارویی با نانویی شدن ابعاد عصاره ها، افزایش قابل توجهی پیدا می کند.

26 تیر 1401

گام دوم همراه اول برای تولید مودم 5G بومی

همراه اول در نمایشگاه کیتکس 2022 دومین قرارداد تولید مودم 5G بومی را با شرکت های دانش بنیان و تولیدکننده داخلی امضا کرد.

19 تیر 1401

کلید اولیه آزمون کارشناسی ارشد گروه پزشکی سال 1401 منتشر شد

رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی از انتشار کلید اولیه آزمون کارشناسی ارشد گروه پزشکی 1401 خبر داد و گفت: داوطلبان در روز های 10 تا 14 خرداد می توانند اعتراض به سوالات آزمون را ارسال کنند.

17 تیر 1401

سالانه چه تعداد دوره مهارت افزایی و تخصصی در دانشگاه ها و پژوهشگاه های کشور برگزار می گردد؟

نتایج پایش وزارت علوم، تحقیقات و فناوری آمار برگزاری دوره های عمومی و تخصصی دانشگاه ها، پژوهشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور را به صورت سالانه معین کرد.

9 تیر 1401

ساخت اولین ربات اسکارای صنعتی ایران در شرکت صنعت کارای هوشمند پردیس

مدیر عامل شرکت صنعت کارای هوشمند پردیس اسکارتک گفت: این شرکت پیروز به طراحی و ساخت اولین ربات اسکارای صنعتی ایران شده است.

30 خرداد 1401

نحوه برگزاری کلاس های دانشگاه علم و صنعت اعلام شد، واکسیناسیون شرط حضور در دانشگاه

دانشگاه علم و صنعت ایران نحوه برگزاری کلاس ها در نیمسال دوم سال تحصیلی 1400-1401 را بیان کرد.

16 خرداد 1401

عرضه گوشی های اپو سری K10 با تراشه تازه

طبق آخرین گزارش ها، شرکت اپو میخواهد گوشی های سری K10 خود را در ماه جاری (آوریل) در بازار عرضه کند. این گوشی ها به تراشه های سری Dimensity 8000 مجهز خواهد بود.

12 خرداد 1401

سند سیاست ها و الزامات کلان خدمات ابری تهیه شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، با انتها پروژه استخراج طرح کلان و الزامات امنیتی خدمات ابری و خدمات امنیتی ابری ضمن تهیه مدل مرجع امنیت خدمات ابری شامل بازیگران، اهداف و کنترل های امنیتی و سطوح حساسیت بهره برداران،...

8 خرداد 1401

می توان الدن رینگ را بدون حتی یک ضربه به دشمن تمام کرد!

اگر برای شما سؤال است که آیا می توان بازی الدن رینگ (Elden Ring) را بدون ضربه زدن به اتمام رساند؟ پاسخ آن بله است. یکی از بازیکنان این بازی توانست الدن رینگ را بدون زدن حتی یک ضربه به اتمام برساند.

6 خرداد 1401
تعداد: (323)