مهاجرت به تورنتو پس از کرونا؛ جذابیتی ماندگار

به گزارش مجله سی نوا، سال گذشته تورنتو در بین شهرهای کانادا و ایالات متحده آمریکا، به مدد مهاجرت سریع ترین رشد جمعیت را داشته است. تحلیلی که اخیرا به وسیله Ryerson University اجرا شده به ما می گوید که شهر تورنتو که شامل منطقه تورنتو بزرگ یا GTA هم می گردد بیشترین رشد را داشته است. کلانشهر تورنتو طی 12 ماه منتهی به اول جولای 2019 شاهد افزایش 130 هزار نفری در جمعیت خود بود که حجم عظیمی از این افزایش جمعیت ناشی از مهاجرت بوده است. سپس Dallas-Fort Worth-Arlington با افزایش 120 هزار نفری قرار گرفته است. لازم به ذکر است با اینکه کرونا باعث کاهش چشمگیر تعداد مهاجران نو کانادا شده است، تورنتو همچنان چشم به افزایش جمعیت به وسیله مهاجرت دارد.

مهاجرت به تورنتو پس از کرونا؛ جذابیتی ماندگار

چرا بیشتر مهاجران تورنتو را انتخاب می نمایند؟

مهاجران بر اساس عوامل متعددی نظیر بازار کار، جامعه، پشتیبانی از تازه واردان و زیرساخت هایی نظیر حمل و نقل و دسترسی به مسکن و آموزش جذب منطقه ای خاص می شوند. شغل، جامعه و ارتباطات خانوادگی مهم ترین عوامل محرکه اسکان مهاجران در منطقه های به خصوص هستند.

بازار کار تورنتو

بخش تکنولوژی تورنتو بخش سرزنده و پویایی است که همچنان در صنایعی که با تقاضای در حال تغییر ناشی از کرونا تطبیق داده شده اند در حال رشد و شکوفایی است. نیروی کار خارجی ماهری که قصد مهاجرت به کانادا را دارد برای اخذ اقامت دائم کانادا چندین راه پیش روی خود دارد. برجسته ترین و شناخته شده ترین این راه ها ارائه پروفایل در سیستم اکسپرس انتری است.

تورنتو مرکز استان انتاریوست و بنابراین نیروی کار خارجی که مایل به اشتغال در بخش تکنولوژی بوده و دارای پروفایل اکسپرس انتری نیز هستند احتمالا برای انتخاب شدن در پذیرش های مختص تکنولوژی برنامه مهاجرت استانی انتاریو واجد شرایط هستند.

کانادا بعلاوه دارای راستا مهاجرتی موسوم به Global Talent Stream هست؛ کارفرمایان برای استخدام نیروی کار خارجی در بخش تکنولوژی یک فرایند رسیدگی دو هفته ای را طی می نمایند.

سال گذشته تورنتو بهترین شهر از لحاظ جذب مغزها لقب گرفت. این بدین معنی است که تعداد شغل هایی که در بخش تکنولوژی تورنتو ایجاد شده بیش از تعداد فارغ التحصیلان دانشگاهی است. حتی اگر در بخش های غیر مرتبط با تکنولوژی فعالیت دارید هم خیالتان راحت باشد چرا که اقتصاد خدمات-محور تورنتو متنوع است. در بسیاری بخش ها نظیر فاینانس، سلامت و املاک فرصت های شغلی زیادی وجود دارد.

جامعه

همه سال حدود 100 هزار نفر مهاجر وارد کانادا می شوند و این شهر یکی از چندفرهنگی نقاط جهان لقب گرفته است. بد نیست بدانید تورنتو پرجمعیت ترین شهر کاناداست و نیمی از جمعیت این شهر در خارج از کانادا به جهان آمده اند. پارسال منطقه تورنتوی بزرگ به تنهایی 118 هزار مهاجر جذب کرد و این رقم، یک سوم کل تعداد مهاجرانی است که سال گذشته وارد کانادا شده اند. در سال 2019 تورنتو در مقایسه با سایر منطقه ها و استان های کانادا تعداد مهاجران بیشتری جذب کرد.

پشتیبانی از اسکان مهاجران

در تورنتو حدود 200 مرکز حمایت و پشتیبانی از اسکان مهاجران وجود دارد. این سازمان ها به مهاجران خدماتی را در زمینه های مسکن، آموزش زبان و درمان و سلامت ارائه می نمایند. برای زنان و نیز ملیت ها و مذاهب خاص هم حمایت های خاص وجود دارد.

زیرساخت تورنتو

با توجه به همه عوامل، هزینه بالای زندگی در تورنتو نباید مهاجران را از آمدن به این شهر منصرف کند. سیستم حمل و نقل گسترده که شامل اتوبوس، مترو، تراموا و قطار می گردد. در تورنتو چهار دانشگاه و شش کالج وجود دارد. دانشگاه تورنتو یکی از بهترین دانشگاه های جهان در این شهر واقع شده است و خیرا در رتبه بندی QS از بهترین دانشگاه های جهان به جایگاه 21 رسیده است.

منبع: ویزا موندیال
انتشار: 4 دی 1400 بروزرسانی: 4 دی 1400 گردآورنده: cinava.ir شناسه مطلب: 1558

به "مهاجرت به تورنتو پس از کرونا؛ جذابیتی ماندگار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهاجرت به تورنتو پس از کرونا؛ جذابیتی ماندگار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید