فصل جدید شیوع آنفلوآنزا در آمریکا با بیش از 16 هزار قربانی

به گزارش مجله سی نوا، براساس آخرین اطلاعات مقامات بهداشتی آمریکا از ابتدای فصل آنفلوآنزا تا به امروز بیش از 100 کودک در اثر ابتلا به این بیماری ویروسی در این کشور جان خود را از دست داده اند.

فصل جدید شیوع آنفلوآنزا در آمریکا با بیش از 16 هزار قربانی

به گزارش مجله سی نوا، از ثبت اولین مورد مرگ و میر بچه ها بر اثر ابتلا به آنفلوآنزا در آمریکا که در ماه سپتامبر و مرگ یک کودک چهار ساله در کالیفرنیا بوده تا به امروز، شمار تلفات بچه ها در ایالات متحده به 105 نفر رسیده است.

این در حالی است که در سال گذشته تلفاتی در هفته منتهی به 11 ژانویه بر اثر این بیماری وجود نداشته است.

تنها در هفته گذشته 13 کودک در این کشور در اثر آنفلوآنزا جان خود را از دست دادند و این در حالی است که در همین هفته در سال های 2019، 2018 یا 2017 میلادی جان خود را به دلیل ابتلا به آنفلوآنزا از دست نداده بودند.

آنفلوآنزای نوع B در امسال میلادی به شکلی غیرمعمول فعال بوده و 72 مورد از مرگ و میر بچه ها امسال را به خود اختصاص داده است.

مقامات بهداشتی تخمین می زنند که از آغاز این فصل آنفلوآنزا، حداقل 29 میلیون مورد ابتلا در آمریکا اتفاق افتاده است و 280 هزار نفر به دلیل ابتلا به این ویروس در بیمارستان بستری شده اند.

همچنین مرکز کنترل و پیشگیری از امراض ایالات متحده (CDC) برآورد نموده است که احتمالاََ تا به امروز 16 هزار نفر به دلیل ابتلا به آنفلوآنزا در این کشور جان خود را از دست داده اند.

با این حال طی روندی امیدوارکننده میزان مراجعه به بیمارستان ها و درمانگاه ها برای علائم مانند آنفلوآنزا و آزمایش مثبت آنفلوآنزا در دو هفته گذشته در مقایسه با هفته های قبل از آن کاهش یافته است.

کارشناسان از فصل 20-2019 آنفلوآنزای آمریکا به عنوان یکی از بدترین فصول این بیماری یاد نموده اند.

براساس داده های اولیه CDC در فصل گذشته، آنفلوآنزا بین 37.4 میلیون تا 42.9 میلیون مورد مبتلا داشته و شمار قربانیان آن نیز بین 36 هزار و 400 تا 61 هزار و 200 نفر بوده است. اما فصل آنفلوآنزای 20-2019 زودتر از آغاز این بیماری همه گیر سالانه در 10 سال گذشته آغاز شده است و به سرعت در حال گسترش است.

مقامات بهداشتی می گویند آنفلوآنزای نوع B در این فصل شایع تر از آنفلوآنزای A بوده است و بیشتر 39 مرگ و میر اتفاق افتاده در بچه ها ناشی از آنفلوآنزای B است.

پیش بینی می گردد فصل آنفلوآنزای جاری در مدت چند هفته آینده ادامه یابد و این امر به این معناست که احتمال مرگ و میر بیشتری در پی است. هم چنین موج دوم آنفلوآنزای A نیز که بچه ها را هم درگیر می نماید، ممکن است به زودی در آمریکا آغاز گردد.

پزشکان بهترین راه محافظت از خود و پیشگیری از ابتلا به آنفلوآنزا را تزریق واکسن آنفلوآنزا می دانند. این واکسن ها به صورت تزریقی و استنشاقی (اسپری بینی) در دسترس اند.

به نوشته روزنامه دیلی میل، پزشکان می گویند انجام اقدامات پیشگیرانه در خانه مانند شست وشوی دست ها، لمس نکردن صورت و نیز سرفه و عطسه کردن در داخل دستمال یا آرنج و استراحت در صورت بیماری به همان اندازه تزریق واکسن اهمیت دارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 19 فروردین 1399 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: cinava.ir شناسه مطلب: 444

به "فصل جدید شیوع آنفلوآنزا در آمریکا با بیش از 16 هزار قربانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فصل جدید شیوع آنفلوآنزا در آمریکا با بیش از 16 هزار قربانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید