سلامتی و پزشکی

دنیای کارتون ها زیر سایه کرونا

در آستانه بهار و ایام نوروز که تلویزیون برای خانواده ها ساخت برنامه ها و سریال های مختلفی را در نظر گرفته است، درزمینه پویانمایی هم از مخاطبان کودک و نوجوان خود غافل نمانده و پخش انیمیشن های جدید و جذابی را در جدول پخش شبکه های مختلف سیما دارد.

31 فروردین 1400

خبرنگاران فرماندار صحنه از مردم خواست در خانه بمانند

کرمانشاه - خبرنگاران - فرماندار صحنه با توجه به شرایط شکننده کرونایی این شهرستان و احتمال تغییر رنگ از زرد به نارنجی بر ضرورت در خانه ماندن مردم در روز طبیعت تاکید نمود.

26 فروردین 1400

خبرنگاران مقام یمنی: آمریکا هنوز با چشم انداز صلح فاصله دارد

تهران- خبرنگاران- عضو شورای عالی سیاسی یمن گفت: آمریکا هنوز از چشم انداز صلح فاصله دارد و آنچه که ارائه کرده در حد حرف است.

25 فروردین 1400

ماندگارترین علائم کووید 19 کدامند؟

ایرنا/ مقابله با کووید 19 می تواند به یک جنگ طولانی و طاقت فرسا تبدیل شود. این بیماری دارای علایم عجیب و پایداری است که می تواند تا مدت ها پس از منفی شدن جواب آزمایش افراد بهبودیافته از این بیماری، باقی بماند.

24 فروردین 1400

هیچ ابتکار صلحی از عربستان دریافت نکردیم

یک عضو شورای عالی سیاسی یمن در گفتگو با شبکه خبری روسیا الیوم گفت که جنبش انصارالله تا کنون هیچ گونه ابتکار صلحی از عربستان دریافت نکرده است.

24 فروردین 1400

خبرنگاران کوبا خواستار آنالیز راهکارهای مقابله با کرونا در این کشور شد

مادرید- خبرنگاران- میگل دیاز کانل رییس جمهوری کوبا در یک سری پیغام های انتقادی و همزمان با افزایش موارد ابتلای روزانه کرونا در این کشور که از مرز یکهزار نفر گذشتند ، خواستار آنالیز استراتژی ها در مقابل بیماری همه گیر کرونا در هاوانا شد.

24 فروردین 1400

کوتینیو هم بارسلونا را از دست داد، هم برزیل را خبرنگاران

فیلیپ کوتینیو، هافبک خلاق و برزیلی برای حل مشک مینیسک تحت زانوی چپ خود چاره ای جز عمل جراحی مجدد ندارد.

22 فروردین 1400

رسیدگی به شکایات توسط اداره کل ارزیابی عملکرد آموزش و پرورش صورت می گیرد خبرنگاران

کفراشی گفت: به صورت موردی اگر گزارشی از نهادهای مختلف، خانواده ها و یا مردم در خصوص آموزش و پرورش ارائه شود، سازمان عملکرد پاسخگویی به شکایات آموزش و پرورش به آن رسیدگی می کند و امر نظارت را انجام می دهد.

14 فروردین 1400

سردار حسینی: با توجه به یخبندان و کولاک از سفر غیر ضروری پرهیز کنید خبرنگاران

جانشین پلیس راهور ناجا با تشریح آخرین شرایط جاده ها از هموطنان درخواست کرد با توجه به شرایط زمستانی حاکم بر محور ها از جمله برودت، کاهش دید، لغزندگی و یخبندان از سفر غیر ضروری پرهیز نمایند.

14 فروردین 1400

صدا و سیمای مرکز ایلام با دست پر به استقبال نوروز 1400می رود

مدیر کل صدا و سیمای مرکز ایلام گفت: صدا و سیمای مرکز ایلام با برنامه های شاد و متنوع، میهمان لحظات شاد مخاطبان شبکه استانی مرکز ایلام در ایام نوروز 1400است .

12 فروردین 1400

وحشت صاحبخانه با دیدن مار کبرا در توالت فرنگی!

مار کبرای پنهان شده در سوراخ توالت فرنگی، رعب و وحشت صاحبخانه را رقم زد.

7 فروردین 1400

خبرنگاران جهانپور: ویروس جهش یافته جدید کرونا در هند شناسایی شد

تهران - خبرنگاران- رئیس مرکز اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از شناسایی نوع جدیدی از ویروس جهش یافته کرونا در هند اطلاع داد که شدت بیماری زایی بیشتری دارد و احتمالا توانایی فرار از واکسن را هم دارد.

7 فروردین 1400

11 محل دور از دسترس در خانه و راحت ترین روش برای تمیز کردن آن ها

همواره در زمان تمیزکاری قسمت هایی از خانه را که جلوی چشم نیست تمیز نمی کنیم. قسمت هایی مثل بالای کابینت یا پره های پنکه هیچ وقت جایی در لیست تمیزکاری ندارند. هربار هم که خانه را تمیز می کنیم با این بهانه که کسی که آنجا را نمی بیند پس مهم نیست. خودمان را قانع...

4 فروردین 1400

بانک رفاه کارگران وجه التزام اقساط غیر جاری تسهیلات کادر درمان را می بخشد

بانک رفاه کارگران در راستای مساعدت به حوزه سلامت کشور در شرایط ویژه ناشی از شیوع ویروس کرونا، از بخشش وجه التزام متعلقه باقی مانده و پلکانی (در صورت تعلق) اقساط غیر جاری تسهیلات کادر درمان کشور، اطلاع داد.

3 فروردین 1400

خبرنگاران تاکید شهردارهای بلگراد و تهران بر تقویت و گسترش همکاری مدیریت شهری

بلگراد-خبرنگاران- شهردار بلگراد پایتخت صربستان و شهردار تهران طی گفت و گو ویدئویی با اشاره به تقویت و گسترش روابط محبت آمیز بین شهروندان صربستان و ایران بر تبادل اطلاعات، تجربیات و همکاری در زمینه بخش های مختلف مدیریت شهری تاکید کردند.

1 فروردین 1400

شیر مادر کرونایی نوزاد را ایمن می نماید

نتایج یک مطالعه جدید نشان می دهد تغذیه با شیر مادر مبتلا به کرونا موجب انتقال ویروس کووید 19 به نوازد نمی گردد بلکه نوزاد دارای آنتی بادی هایی از این شیر می گردد که می تواند ویروس کرونا را خنثی کند.

30 اسفند 1399

وقتی میکی موس هنر را از معنا تهی می نماید!

اینجا مجسمه هایی بلندقامت و پایدار که به نوعی نماد هنر دوران کلاسیک محسوب می شوند، رو به انحطاط رفته اند، در حال نابودی هستند و جای خود را به المان های عجیب و غریب دنیای مدرن می دهند.

29 اسفند 1399

مقام سازمان بهداشت جهانی: خاتمه همه گیری کرونا در ابتدای 2022

کلوگه درباره جهش های ویروس کرونا هم گفته این گونه جهش ها برای ویروس ها طبیعی است اما سرعت جهش های کرونا کمی نگران کننده به نظر می رسد.

27 اسفند 1399

رئیس جمهور الجزایر مجلس این کشور را منحل کرد

به گزارش خبرنگاران به نقل از فرانس 24، عبدالمجید تبون رئیس جمهور الجزایر روز پنج شنبه انحلال مجلس نمایندگان در مجلس این کشور را اظهار داشت و خواهان برگزاری انتخابات زودهنگام مجلسی در این کشور شمال آفریقا شد، کشوری که هم اکنون با بحران های متعدد بهداشتی،...

25 اسفند 1399

یک عارضه دیگرِ واکسن های فایزر و مدرنا

یک عارضه جانبی مربوط به واکسن های فایزر و مدرنا این است که هر دو می توانند باعث تورم غدد لنفاوی زیر بغل شوند و زنان را مشکوک به ابتلا به سرطان سینه، سرطان خون یا لنفوم نمایند.

24 اسفند 1399
تعداد: (283)