عراقچی: اقدام اروپا برای ارایه پیش نویس قطعنامه اشتباه است

به گزارش مجله سی نوا، معاون سیاسی وزارت امور خارجه تنها راه پیشبرد برجام را برطرف تحریم های غیر قانونی اعمال شده از سوی آمریکا دانست و گفت: انتظار داریم طرف های دیگر از فرصت به جامانده برای دیپلماسی بهره برداری سازنده نموده و از هرگونه اقدامی که موجب تخریب بیشتر فضای موجود گردد اجتناب نمایند.

عراقچی: اقدام اروپا برای ارایه پیش نویس قطعنامه اشتباه است

با ما سفر کنید و با خرید تور اروپا ارزان از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش ایرنا، دور جدید رایزنی های سیاسی ایران و یونان میان معاون سیاسی وزیر امور خارجه کشورمان و دبیرکل وزارت خارجه یونان امروز - چهارشنبه - به وسیله مجازی برگزار گردید.

در این نشست سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و ثمیستوکلیس دمیریس دبیرکل وزارت خارجه یونان آخرین تحولات مربوط به برجام و روابط دوجانبه را مورد بحث و مصاحبه قرار دادند.

معاون سیاسی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران ضمن تایید اهمیت حفظ برجام به عنوان یک دستاورد دیپلماسی در دوران معاصر، بازگشت بی قید و شرط آمریکا به برجام و لغو کامل تحریم ها را شرط اساسی برای اجرای کامل تعهدات برجامی جمهوری اسلامی ایران خواند و تأکید کرد: اقدام ایران در کاهش تعهدات هسته ای خود منطبق بر مفاد برجام بوده و در واکنش به عدم اجرای تعهدات آمریکا و اروپا انجام شده است.

وی اعلام تعهد سه کشور فرانسه، انگلیس و آلمان برای حفظ برجام را ناکافی دانست و اضافه نمود؛ خویشتنداری جمهوری اسلامی ابران در خلال چهار سال گذشته مهمترین عامل حفظ برجام بوده است.

معاون وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به اجلاس هفته جاری شورای حکام، اقدام سه کشور اروپایی برای ارایه پیش نویس قطعنامه، پس از توافقات اخیر ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی که در سفر رافائل گروسی مدیرکل این نهاد به تهران صورت پذیرفت را حرکتی اشتباه خواند و افزود ایران پس از شکست رویکرد فشار حداکثری آمریکا حاضر به پذیرش رفتار های مشابه نخواهد بود.

عراقچی تنها راه پیشبرد برجام را برطرف تحریم های غیر قانونی اعمال شده از سوی آمریکا دانست و تاکید نمود: انتظار داریم طرف های دیگر از فرصت به جامانده برای دیپلماسی بهره برداری سازنده نموده و از هر گونه اقدامی که موجب تخریب بیشتر فضای موجود گردد اجتناب نمایند.

معاون سیاسی وزارت امور خارجه در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به لزوم توسعه مناسبات دو کشور با توجه به ظرفیت های موجود، آمادگی کشورمان برای توسعه مناسبات با کشور یونان را ابراز داشت.

ثمیستوکلیس دمیریس دبیرکل وزارت خارجه یونان نیز با تأکید بر حمایت یونان از استفاده از ابزار دیپلماسی برای حل اختلافات گفت؛ یونان در همراهی با شرکای اروپایی همیشه با خروج آمریکا از برجام و اعمال تحریم های یکجانبه علیه ایران مخالف بوده و از توافقنامه هسته ای حمایت نموده است.

دبیرکل وزارت امور خارجه یونان در این مصاحبه آمادگی دولت این کشور جهت پیشبرد همکاری های دوجانبه در ابعاد مختلف را مورد تاکید قرار داد.

منبع: فرارو
انتشار: 4 فروردین 1400 بروزرسانی: 4 فروردین 1400 گردآورنده: cinava.ir شناسه مطلب: 1169

به "عراقچی: اقدام اروپا برای ارایه پیش نویس قطعنامه اشتباه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عراقچی: اقدام اروپا برای ارایه پیش نویس قطعنامه اشتباه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید