مقاصد پرطرفدار توریسم 2023

به گزارش مجله سی نوا، سال 2022، که سال بازگشت و بهبود سریع صنعت گردشگری بود، هم شاهد ظهور مقاصد نو و هم بازگشت به مقاصد مورد علاقه قدیمی بود؛ چه جام دنیای در قطر و چه مسابقه آواز یوروویژن در ایتالیا. بسیاری از افراد برای تماشا فرهنگ، ورزش، سواحل، شهرها و حیات وحش به مقاصد مختلف در سراسر دنیا هجوم آوردند. اما پربازدیدترین مقاصد کدام بودند؟ شورای دنیای سفر و گردشگری با همکاری مشترک با شرکت آنلاین Trip. com باتوجه به داده های دنیای سفر، نگاهی اجمالی به رزرو تعطیلات مردم در سال 2022 انداخته اند.

مقاصد پرطرفدار توریسم 2023

به گزارش دنیای اقتصاد، همان طور که در گزارش مشترک شورای دنیای سفر و گردشگری و Trip. com منتشر شد، با توجه به نگرانی های باقی مانده درباره کووید- 19و محدودیت های سفر، سال 2021 سال کشف مجدد سفرهای داخلی بود. در حالی که سفرهای داخلی همچنان رو به افزایش است، سال 2022 با بازگشت سفرهای بین المللی همراه بود. حذف محدودیت های دوران کووید در بسیاری از کشورهای دنیا به مردم این امکان را می دهد تا به مقاصد خارجی مورد انتظار سفر نمایند. در نتیجه، انتظار می رود که ورودی های بین المللی یک شبه در سراسر دنیا بیش از دو برابر (رشد سالانه 109 درصد) در سال 2022 نسبت به سال 2021 افزایش داشته باشد و به 62 درصد از سطوح قبل از همه گیری برسد.

بعضی از نقاط دنیا سریع تر از دیگران به عقب برگشتند. اگرچه منطقه آسیا و اقیانوسیه بازگشت بازدیدنمایندگان بین المللی را تجربه کرد اما با وجود رشد سالانه 280 درصدی در سال 2022، در سطح محلی عملکرد متفاوتی داشته است. در حالی که آسیای جنوب شرقی شاهد قوی ترین رشد سالانه ورودی های بین المللی یک شبه با افزایش تقریبا 13 برابری برآورد شده بود؛ اما در شمال شرق آسیا، ورودی بین المللی تنها 28 درصد افزایش یافت، زیرا بسیاری از این کشورها محدودیت های ناشی از همه گیری را برای مدت طولانی تری نسبت به سایر کشورها (به ویژه چین) حفظ کردند.

داده های رزرو از Trip. com بعلاوه عملکرد قوی سفرهای بین المللی را در سال 2022 نشان می دهد که طبق این داده ها، رزرو پروازهای بین المللی روی این پلتفرم در سال 2022 در مقایسه با سال 2021 بیش از هفت برابر شده است و مقدار بهبودی به 75درصد از سطح سال 2019 رسید. در همین دوره، رزروهای اقامتی بین المللی 233 درصد افزایش یافت و به 73 درصد از حجم سال 2019 رسید. یافته های این پلتفرم نشان می دهد که سفرهای فراآتلانتیک بین اروپا و ایالات متحده نیز به طور چشمگیری بازگشته است. رزرو هتل های ایالات متحده به وسیله مسافران بریتانیایی در Trip. com در سال 2022 حدود 382درصد افزایش یافته است، در حالی که رزرو هتل های اروپایی به وسیله مسافران آمریکایی افزایش 111درصدی را نشان می دهد.

به طور کلی، مسافران به مقصدهای مورد علاقه بین المللی آشنا هجوم آوردند که نشان دهنده بازگشت به برنامه های سفر قبل از همه گیری است. Trip. com در آنالیز های خود پروازها و رزروهای اقامتی در 20 مقصد برتر دنیای در سال 2022 را نشان می دهد که بر اساس آن شهر قابل توجه در این مقاصد، دوحه، مرکز قطر است. این شهر به یکی از محبوب ترین مقاصد تبدیل شد، به خصوص در خاتمه سال 2022 که پذیرای طرفداران فوتبال برای جام دنیای بود. در هفته های منتهی به این رویداد، رزرو پرواز به دوحه به طور مداوم با نرخ میانه حدود 20 درصد در Trip. com افزایش یافت که نشان دهنده افزایش 570 درصدی نسبت به مدت مشابه در سال 2021 و افزایش 420 درصدی نسبت به قبل از همه گیری است. بر اساس مطالعات آژانس مسافرتی Skyscanner، این شهر به عنوان بهترین مقصد دنیا در سال 2022 ظاهر شد. طبق آخرین تحقیقات تاثیر مالی شهرها در شورای دنیای سفر و گردشگری، انتظار می رود 10 شهر از 82 شهر دنیای (که در تجزیه و تحلیل گنجانده شده است) در سال 2022 از سطح سال 2019 پیشی بگیرند. دیگر شهرهایی که درتولید ناخالص داخلی مستقیم سفر و گردشگری پس از دوحه به رشد قابل توجهی دست یافتند به ترتیب ورشو، سانیا، اورلاندو، ریودوژانیرو، لاس وگاس، میامی، ژوهانسبورگ، لیسبون و آنتالیا هستند.

بیشترین جست وجوی مقاصد در 2023

با بازگشت گردشگری بین المللی به مسیر خود، بسیاری از مسافران در سراسر دنیا مشتاقانه در حال برنامه ریزی سفرهای خود برای سال 2023 هستند. برای مثال، تا خاتمه دسامبر، رزرو پروازهای پیش رو در خاورمیانه برای سه ماه منتهی به مارس 2023 تنها 5 درصد کمتر از سطح 2019 بود. این مقدار برای آفریقا فقط 8 درصد کمتر از مدت مشابه در سال 2019، در قاره آمریکا 13 درصد کمتر و در اروپا فقط 17 درصد کمتر از سطح پیش از همه گیری است.

داده های جست وجو برای هتل ها (به وسیله Trip. com) و پروازها (به وسیله Skyscanner) در ماه دسامبر نگاهی اجمالی به مکان هایی که مردم در سال 2023 قصد سفر دارند، می اندازد. در قاره آمریکا، جست وجوی هتل ها نشان می دهد که مسافران به ایالات متحده، کانادا، برزیل، نیوزیلند، چین، ژاپن، تایلند، مالزی، قطر و بریتانیا نگاه می نمایند. در اروپا، خاورمیانه و آفریقا، کشورهایی مانند بریتانیا، فرانسه، اسپانیا، پرتغال، ترکیه، عربستان سعودی، امارات متحده عربی، تایلند و ایالات متحده بیشترین جست وجو را برای اقامت در هتل دارند.

در منطقه آسیا و اقیانوسیه، مسافران هتل هایی را در ژاپن، چین، کره جنوبی، تایلند، مالزی، سنگاپور، اندونزی، استرالیا، فیجی و ایالات متحده جست وجو کردند. طبق گزارش Skyscanner، بیشترین جست وجوها برای پروازها در قاره آمریکا به کانادا، ایالات متحده آمریکا، مکزیک و برزیل بوده است. در اروپا، خاورمیانه و آفریقا، مسافران در پی پروازهایی به انگلستان، فرانسه، اسپانیا، ایتالیا و ایالات متحده بودند. در آسیا و اقیانوسیه، مقصدهای محبوب پرواز شامل ژاپن، کره جنوبی، تایلند، ویتنام و استرالیا بوده است.

با وجود بازگشت سفرهای خارجی در بیشتر کشورهای دنیا، اما یک بازار تا حد زیادی بسته باقی ماند و آن چین گردشگرفرست ترین مبدا سفر در دنیا تا پیش از همه گیری است. قبل از همه گیری، چین بزرگ ترین منبع برای هزینه های خروجی در سفرهای بین المللی بود و 15 درصد از کل دنیا را به خود اختصاص می داد. با این حال، در سال 2022، سفرهای خروجی از این کشور به علت محدودیت های باقی مانده کووید-19 غیرفعال بود. پیش بینی ها نشان می دهد که احتمالا این موضوع در سال 2023 تغییر خواهد نمود. در 26 دسامبر 2022، دولت چین بازگشایی مرزهای خود و حذف الزامات قرنطینه برای مسافران را خاطرنشان کرد. بر اساس داده های شرکت مسافرتی آنلاین چینی Ctrip، جست وجوها برای سفرهای خروجی از سرزمین اصلی چین تنها در عرض نیم ساعت پس از اعلام، ده برابر افزایش یافت که یک اوج ناشی از محدودیت های سه ساله را نشان می دهد.

بعضی از محبوب ترین مقاصد برای دوره تعطیلات سال نو چینی، براساس جست وجو در ماه دسامبر، شامل استرالیا، هنگ کنگ، ژاپن، ماکائو، مالزی، سنگاپور، کره جنوبی، تایلند، بریتانیا و ایالات متحده می گردد. به طور کلی برای سال 2023، محبوب ترین مقاصد رویایی در بین کاربران Ctrip عبارتند از: استرالیا، اتریش، کانادا، فرانسه، فیجی، آلمان، ایسلند، اندونزی، ایتالیا، ژاپن، مالزی، مالدیو، قطر، سنگاپور، کره جنوبی، اسپانیا، تایلند، انگلستان و ایالات متحده.

منبع: فرارو
انتشار: 20 بهمن 1401 بروزرسانی: 20 بهمن 1401 گردآورنده: cinava.ir شناسه مطلب: 1863

به "مقاصد پرطرفدار توریسم 2023" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاصد پرطرفدار توریسم 2023"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید