شمار مبتلایان به کرونا در آمریکا از 3 میلیون نفر گذشت

به گزارش مجله سی نوا، بر اساس آمارهای رسمی منتشر شده از سوی نهادهای دولتی آمریکا، شمار مبتلایان به ویروس کرونا (بیماری کووید-19) در این کشور اکنون به بیش از 3 میلیون نفر رسیده است.

شمار مبتلایان به کرونا در آمریکا از 3 میلیون نفر گذشت

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، پایگاه آماری Worldometer روز دوشنبه با استناد به آمارهای تجمیعی منتشرشده از سوی نهادهای دولتی آمریکا، تعداد موارد ابتلا به بیماری کووید-19 در این کشور را بالغ بر 3 میلیون نفر اظهار داشت.

شمار مبتلایان به بیماری کووید-19 در آمریکا (رکورددار دنیای ابتلا و مرگ ومیر بر اثر ابتلا به این بیماری) در حالی صبح روز دوشنبه به وقت واشنگتن از مرز 3 میلیون نفر عبور نموده است که در برزیل به عنوان کشور دوم دنیا از لحاظ تعداد موارد ابتلا به بیماری کووید-19 تا به امروز 1.6 میلیون مورد ابتلا به این بیماری گزارش شده است.

آمریکا از لحاظ تعداد قربانیان ویروس کرونا نیز با اختلاف بسیار زیادی نسبت به کشور دوم (برزیل با 65 هزار مورد مرگ ومیر بر اثر ابتلا به کرونا) رتبه اول دنیا را به خود اختصاص داده است.

ایالت نیویورک که بالاترین آمار مبتلایان و قربانیان کرونا را در بین ایالت های آمریکا دارد، از لحاظ آمار مبتلایان ویروس کرونا به تنهایی بالاتر از همه کشورهای دنیا به جز برزیل، هند، روسیه و البته خود آمریکا قرار گرفته و از لحاظ میزان مرگ ومیر بر اثر ابتلا به کرونا نیز تنها کشورهای آمریکا، برزیل، انگلیس و ایتالیا را بالاتر از خود می بیند.

واکنش کُند دولت آمریکا به ویروس کرونا که باعث شده این کشور با اختلاف بسیار زیادی نسبت به سایر کشورها، از لحاظ آمار مبتلایان و قربانیان ویروس کرونا در رتبه اول دنیا قرار گیرد، نقدها بسیاری را علیه دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا و دولت وی برانگیخته است.

شیوع ویروس کرونا در آمریکا نه تنها بخش بهداشت و درمان این کشور را دچار بحران جدی نموده، بلکه فعالیت بسیاری از کسب وکارها را به میزان چشمگیری کاهش داده و حتی بعضی از آنها را به تعطیلی کشانده است، به طوری که طی این مدت چندین میلیون نفر از کارگران آمریکایی مشمول تعدیل نیرو شده اند.

نرخ بیکاری در آمریکا حتی در برهه ای طبق آمارهای رسمی وزارت کار این کشور به حدود 15 درصد هم رسید؛ رقمی که بالاترین نرخ بیکاری در آمریکا طی بیش از 80 سال اخیر به شمار می رود.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 12 شهریور 1399 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: cinava.ir شناسه مطلب: 755

به "شمار مبتلایان به کرونا در آمریکا از 3 میلیون نفر گذشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شمار مبتلایان به کرونا در آمریکا از 3 میلیون نفر گذشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید