ذوالنوری: اگر آژانس نمک نشناسی کند در خصوص همکاری ها تجدید نظر می کنیم ، خروج از NPT یکی از گزینه ها

به گزارش مجله سی نوا، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: گزینه دیگر ایران این است که پروتکل الحاقی که به صورت داوطلبانه اجرا نموده است را به حالت تعلیق دربیاورد.

ذوالنوری: اگر آژانس نمک نشناسی کند در خصوص همکاری ها تجدید نظر می کنیم ، خروج از NPT یکی از گزینه ها

مجتبی ذوالنوری، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، در تبادل نظر با خبرنگار پارلمانی خبرنگاران، گفت: درباره قطعنامه شورای حکام یک بیانیه از سمت مجلس شورای اسلامی صادر شد و کمیسیون نیز درباره اقدامات ایران درمقابل این حرکت شورای حکام جلسه داشت و درباره پاسخ متقابل ایران بحث و آنالیز های لازمی اجرا شده شد.

وی ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران گزینه های متعددی برای پاسخ روی میز دارد و اگر بنا باشد ایران اجازه بازرسی های بیشتری را به آژانس بدهد و در مقابل آژانس و شورای حکام نمک ناشناسی نمایند و علیه ایران قطعنامه ای صادر نمایند جمهوری اسلامی قطعا در کاهش سطح همکاری ها با آژانس تجدید نظر خواهد نمود.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: گزینه دیگر ایران این است که پروتکل الحاقی که به صورت داوطلبانه اجرا نموده است را به حالت تعلیق دربیاورد.

ذوالنوری با اشاره به تمدید تسلیحاتی ایران، بیان داشت: آمریکا ممکن است دست به چنین خطایی بزند، ولی چقدر ضمانت اجرایی دارد. قطعا شورای امنیت از این پیش نویس تمکین نخواهد نمود و این مورد بی نتیجه خواهد ماند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در پاسخ به این سوال که با توجه به نقض برجام توسط اروپا و آمریکا آیا این مورد وجود دارد که ایران بخواهد از توافقنامه ان پی تی خارج گردد؟ گفت: این موضوع قابل آنالیز است. فعلا عزمی برای این کار نیست، ولی مطالعه انجام این کار قطعا یکی از مصادیقی است که جمهوری اسلامی به آن توجه دارد و این گزینه می تواند یکی از گزینه های ایران باشد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 10 شهریور 1399 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: cinava.ir شناسه مطلب: 750

به "ذوالنوری: اگر آژانس نمک نشناسی کند در خصوص همکاری ها تجدید نظر می کنیم ، خروج از NPT یکی از گزینه ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ذوالنوری: اگر آژانس نمک نشناسی کند در خصوص همکاری ها تجدید نظر می کنیم ، خروج از NPT یکی از گزینه ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید