خبرنگاران انگلیس درباره تلفیق دو واکسن کرونا روی یک انسان تحقیق می کند

به گزارش مجله سی نوا، لندن - خبرنگاران- دانشمندان انگلیسی برای اولین بار در جهان درباره اثربخشی تزریق دو واحد واکسن کرونا از شرکت های مختلف روی بدن انسان تحقیق می کنند.

خبرنگاران انگلیس درباره تلفیق دو واکسن کرونا روی یک انسان تحقیق می کند

به گزارش پنجشنبه خبرنگاران از تارنمای وزارت بهداشت انگلیس، پژوهشگران در این پروژه 7 میلیون پوندی که تحقیقات آن از امروز پنجشنبه آغاز شد میزان اثربخشی تلفیق واکسن های مختلف کرونا در دو نوبت را اندازه گیری می کنند.

به این ترتیب افرادی که برای شرکت در این طرح داوطلب شده اند مثلا در نوبت اول واکسن فایزر بیونتک را دریافت و در نوبت دوم از واکسن آسترازنیکا استفاده خواهند کرد.

این طرح به صورت محدود و روی گروه های مختلف سنی آزمایش می شود. کنسرسیوم ملی ارزیابی ایمن سازی انگلیس قرار است نتایج آزمایش های به عمل آمده را گردآوری و مورد بررسی قرار دهد.

انگلیس از 18 آذرماه گذشته طرح واکسیناسیون سراسری دراین کشور را آغاز کرده است. بر اساس این طرح افراد در دو نوبت به فاصله حداکثر 12 هفته دو واحد واکسن کرونا از یک شرکت را دریافت می کنند. تا به امروز بالغ بر 10 میلیون نفر اولین واحد واکسن کرونا در انگلیس را دریافت کرده اند.

مقامات انگلیس امیدوارند تا شهریور سال آینده، تمام بزرگسالان در این کشور اولین واحد واکسن کرونا را دریافت کنند. وزارت بهداشت انگلیس اعلام کرد که طرح تلفیق دو واحد مختلف از واکسن کرونا 13 ماه طول می کشد و برنامه ای برای تغییر در برنامه فعلی واکسیناسیون کرونا ندارد.

ندیم زهاوی معاون وزیر بهداشت انگلیس در امور واکسیناسیون کرونا، اجرای این طرح را که نتایج بیشتری را درباره نحوه های مختلف استفاده از واکسن نشان می دهد به لحاظ بالینی حائز اهمیت توصیف کرد. وی به مردم انگلیس اطمینان خاطر داد که این طرح تا پیش از تائید آن از سوی دانشمندان اجرایی نخواهد شد.

این تحول در حالی صورت می گیرد که آمار ابتلا و مرگ ومیر ناشی از کرونا در انگلیس رکورد می زند. تا به امروز بیش از 3 میلیون و 871 هزار و 825 نفر به کرونا مبتلا شده که از این میزان 109 هزار و 335 نفر جان باخته اند.

در همین حال، دانشمندان انگلیس به تازگی، گونه جدیدتری از ویروس جهش یافته کرونا را شناسایی کرده اند که می گویند به طرز نگران کننده ای ژن های آن تغییر کرده است. محققان سازمان بهداشت عمومی انگلیس این گونه را E484K نام گذاری کرده و ادعا می کنند که مشابه آن در آفریقای جنوبی و برزیل مشاهده شده است.

آن ها اطمینان ندارند که واکسن های کرونا تا چه حد روی گونه جدید موثر است اما به نطر می رسد که این مساله در اجرای طرح واکسیناسیون سراسری انگلیس تاثیری نخواهد داشت.

منبع: ایرنا
انتشار: 18 اسفند 1399 بروزرسانی: 18 اسفند 1399 گردآورنده: cinava.ir شناسه مطلب: 1133

به "خبرنگاران انگلیس درباره تلفیق دو واکسن کرونا روی یک انسان تحقیق می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران انگلیس درباره تلفیق دو واکسن کرونا روی یک انسان تحقیق می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید