جاسازی قرص در کیک ها با هدف متضرر کردن صنایع غذایی پیشرو انجام شد

به گزارش مجله سی نوا، خبرنگاران/آذربایجان شرقی دبیر انجمن صنایع غذایی آذربایجان شرقی با اشاره به رویت قرص در کیک های بسته بندی شده به روش کلدسیل در محصولات فراوری شده توسط کارخانجات و برندهای مطرح استان، بیان نمود:طبق آنالیز ها، این اقدام با هدف آسیب رساندن به مصرف کنندگان انجام نشده، بلکه هدف متضرر کردن صنایع غذایی پیشرو در فراوری و نابودی منابع درآمدی شرکت های پیشرو در این صنعت بوده است.

جاسازی قرص در کیک ها با هدف متضرر کردن صنایع غذایی پیشرو انجام شد

رضا جعفری در پنجاه و هشتمین نشست شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی آذربایجان شرقی در رابطه با قرص های جاسازی شده در کیک ها، اظهار کرد: اولین قرص های کشف شده از داخل کیک ها در استان های سیستان و بلوچستان و هرمزگان مشاهد شد و پس از آن تصاویری در کرمان، کرمانشاه، بوشهر، آذربایجان شرقی و غربی، زنجان، البرز، ایلام، کردستان، و کهگیلویه و بویراحمد منتشر شد.

وی اظهار داشت: این حمله ای به برندهای پیشرو صنایع غذایی و برداشت وارونه رسانه ها و فضای مجازی در انتشار اخبار بدون سند و مدرک علیه شرکت های فراوریی، منجر به ایجاد جو روانی منفی جامعه علیه شرکت های معروف و با سابقه شد و بیش از 10 واحد فراوریی پیشرو این صنعت را با مشکل افت فروش 40 درصدی و کمبود نقدینگی روبرو نموده است.

به گفته وی، یکی از مهمترین چالش هایی که واحدهای فراوریی این صنعت با آن روبرو هستند، سلب اعتماد عمومی در مصرف محصولات این واحدها است.

دبیر انجمن صنایع غذایی استان در بخش دیگری از سخنان خود، متذکر شد: طی 40 سال اخیر شاهد پیشرفت و شکوفایی چشمگیر صنعت شیرینی و شکلات در استان بوده ایم و ریشه های قوی و پتانسیل بالای آن باعث افزایش صادرات و رشد فراوری ناخالص داخلی استان شده است.

وی تعداد واحدهای صنایع غذایی استان دارای پرونده بهره برداری از سوی سازمان صمت را 560 واحد مطرح کرد و گفت: میزان اشتغال مستقیم ایجاد شده در بخش صنایع غذایی استان 40 هزار نفر و میزان اشتغال غیر مستقیم در این بخش نیز 150 هزار نفر است.

وی با اشاره به میزان صادرات صنایع غذایی استان در 9 ماه امسال، گفت: میزان صادرات صنایع از گمرکات استان یک هزار و 270 میلیون دلار بوده و همچنین میزان صادرات صنایع غذایی استان نیز 400 میلیون دلار است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 15 اسفند 1398 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: cinava.ir شناسه مطلب: 343

به "جاسازی قرص در کیک ها با هدف متضرر کردن صنایع غذایی پیشرو انجام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جاسازی قرص در کیک ها با هدف متضرر کردن صنایع غذایی پیشرو انجام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید