افزایش 47درصدی سودآوری پتروشیمی شهید تندگویان

به گزارش مجله سی نوا، مدیرمالی پتروشیمی شهید تندگویان با تاکید بر اینکه سهام شگویا که روز شنبه در فرابورس عرضه اولیه می گردد یک سهام بنیادین است، گفت: آخرین ارزیابی دارایی پتروشیمی شهید تندگویان به سال 92 باز می گردد و بین ارزش ذاتی سهام شگویا و ارزش بازار آن فاصله زیادی وجود دارد.

افزایش 47درصدی سودآوری پتروشیمی شهید تندگویان

به گزارش خبرنگاران، محمد شایگان با اشاره به اینکه شرکت پتروشیمی شهید تندگویان از سال 96 سودآور شده است، گفت: سود خالص شرکت در سال 97، یک هزار و 120 میلیارد تومان بوده که این میزان با رشد 47درصدی تا خاتمه سال 98به 1700 میلیارد تومان می رسد.

وی درباره چشم انداز صادرات محصولات این مجتمع نیز شرح داد: تندگویان تنها تولیدکننده محصولات با گرید بطری در ایران است و این محصول در آسیای میانه و غرب آسیا مشتری های خوبی دارد، با توجه به اینکه با افزایش تقاضای این کشورها در حجم بالا روبرو هستیم صادرات ما در سال آینده فعال تر خواهد شد.

مدیرمالی پتروشیمی شهید تندگویان تاکید کرد: سهام شگویا یک سهام بنیادین است، بنابراین با اجرای سیاست اعمال حجم مبنا در بورس نه تنها این سهام با چالشی روبرو نخواهد بود که معتقدیم به دلیل ظرفیت بالایی که دارد می تواند جذب کننده نقدینگی بازار باشد.

شایگان خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه دارایی های پتروشیمی شهید تندگویان بر اساس ارزیابی سال 92 است، فاصله قابل توجهی بین ارزش ذاتی سهام شگویا و ارزش بازار وجود دارد که تنها همین نکته برای سهامداران جذاب است و می تواند سود خوبی را نصیب سهامداران کند، ضمن آنکه برنامه های قابل توجهی برای توسعه در دستور کار است که افزایش سودآوری شرکت را تضمین می کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 4 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: cinava.ir شناسه مطلب: 484

به "افزایش 47درصدی سودآوری پتروشیمی شهید تندگویان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش 47درصدی سودآوری پتروشیمی شهید تندگویان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید