گزینه دولت در انتخابات باید فوتبال باشد، پول ویلموتس چیزی نیست!

به گزارش مجله سی نوا، علی کفاشیان در مصاحبه با خبرنگاران، درباره در پیش بودن انتخابات فدراسیون فوتبال گفت: ان شاءالله اعضای مجمع در روز انتخابات منافع فوتبال را ببینند نه اینکه دنبال این باشند که چون فلان گزینه دوستش است، راس بدهند. همه باید کوشش نمایند فوتبال پیشرفت کند. رای دادن در انتخابات فوتبال معامله نیست و باید بر اساس برنامه گزینه ها، آنها را انتخاب کرد.

گزینه دولت در انتخابات باید فوتبال باشد، پول ویلموتس چیزی نیست!

وی تاکید نمود: من چندان با گزینه های فعلی انتخابات در ارتباط نیستم. گهگاهی اگر نظر بخواهند یاری می کنم ولی در مجموع اطلاعات زیادی از چند و چون کار ندارم.

رئیس پیشین فدراسیون فوتبال در مورد برآورد ها از رد صلاحیت چند گزینه ریاست فدراسیون، یادآور شد: فعلاً چیزی به صورت رسمی اعلام نشده است. بنده هم اطلاعی ندارم. ابتدا کمیته بدوی و سپس کمیته استیناف درباره صلاحیت گزینه ها تصمیم گیری می نمایند. بعد از آن هم حراست وزارت ورزش و سایر نهادها نظر می دهند. تا روز انتخابات فرصت هست ولی باید زودتر این فرایند طی گردد.

کفاشیان با اشاره به حضور علی کریمی در انتخابات ریاست فدراسیون، گفت: کریمی حتماً این توانایی را در خودش دیده است. هنوز برنامه ای از کریمی و دیگر گزینه ها ندیده ام. خود اعضای مجمع می توانند قضاوت نمایند. خوب است کسانی که زمانی در فوتبال بوده اند، به انتخابات بیایند و در آن شرکت نمایند.

وی در پاسخ به این سئوال که پیش بینی اش از انتخابات پیش رو چیست؟ اظهار کرد: من تمام گزینه ها را می شناسم و درست نیست بگویم بهتر است فلانی باشد یا فلانی نباشد. هرکسی انتخاب شد، اگر خواست می توانم تجربیاتم را در اختیارش قرار بدهم.

آیا صحبت شما به این معنا است که برای بازگشت به فدراسیون اعلام آمادگی می کنید؟ کفاشیان در واکنش به این پرسش توضیح داد: خیر؛ فقط اگر مشورت بخواهند در خدمتشان هستم. دنبال پُست نیستم. هر تیم مدیریتی که انتخاب گردد، حمایت می کنم و تجربه ام را در اختیارشان می گذارم.

به گزارش خبرنگاران، رئیس پیشین فدراسیون فوتبال همچنین درباره دشواری کار فدراسیون بعدی بابت بدهی های ناشی از قرارداد مارک ویلموتس سرمربی سابق تیم ملی گفت: حل این مسائل هم به زمان احتیاج دارد و هم به حمایت دولت. اگر حق فوتبال داده گردد، این بدهی و پول ها چیزی نیست. فوتبال در کشور ما دارد به صدا و سیما خدمت می نماید. صدا و سیما برنامه هایش را با فوتبال پر می نماید و باید حق فوتبال را بدهد. اگر حق پخش فوتبال داده گردد، اینها پولی برای فوتبال نخواهد بود.

کفاشیان درباره شائبه حمایت دولت و وزارت ورزش از گزینه های خاص برای انتخابات، یادآور شد: گزینه دولت باید فوتبال باشد. اگر یک گزینه الان مورد تایید وزیر باشد ممکن است دو سال دیگر مورد تایید وزیر بعدی نباشد. در این صورت، فوتبال لطمه می خورد. هر گزینه ای که انتخاب شد، دولت باید حمایت کند. یادم می آید در زمان حضور ما در فدراسیون، وزیری که با ما خوب نبود، جلوی برگزاری یک مسابقه را در مشهد گرفت و به مدیر کل خود در مشهد دستور داده بود تیم ها را به استادیوم راه ندهند. اینها ظلم به فوتبال است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 10 اسفند 1399 بروزرسانی: 10 اسفند 1399 گردآورنده: cinava.ir شناسه مطلب: 1119

به "گزینه دولت در انتخابات باید فوتبال باشد، پول ویلموتس چیزی نیست!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گزینه دولت در انتخابات باید فوتبال باشد، پول ویلموتس چیزی نیست!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید