هواوی از کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا شکایت می نماید

به گزارش مجله سی نوا، به گزارش خبرنگاران به نقل از اسلش گیر، دولت بایدن و مسئولان جدید وزارت بازرگانی آمریکا قصد ندارند تعامل شرکت های فناوری چینی با شرکت های آمریکایی را به حالت عادی بازگردانند و کماکان مخالف خریداری محصولات فناورانه ساخت آمریکا توسط همتایان چینی آنها هستند.

هواوی از کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا شکایت می نماید

دولت جدید آمریکا نیز مانند دولت ترامپ شرکت های فناوری چینی را تهدید امنیت ملی قلمداد می نماید و اعلام رسمی این مساله توسط کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا موجب شده تا هواوی شکایتی را بر علیه آن تقدیم دادگاه کند. مقامات آمریکایی هواوی و زد تی ای را به همکاری با دولت چین برای جاسوسی های سایبری متهم نموده اند. طرف چینی بارها این اتهام را رد نموده است. اما نتیجه این اتهام عدم امکان واردات محصولات و فناوری های آمریکایی توسط شرکت های چینی بوده است.

هواوی تا به حال بارها به اقدامات قضائی برای تغییر این تصمیم قضائی بر علیه خود متوسل شده است. اما تا به حال پیروز نبوده است. در تازه ترین شکایت هواوی، این شرکت چینی تصمیم کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا را غیرقانونی و مضر به حال صنعت ایالات متحده توصیف نموده و افزوده که هیچ شواهدی برای اثبات آن وجود ندارد. در عین حال ناظران مستقل معتقدند این شکایت نیز مانند شکایات قبلی به جایی نمی رسد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 25 اسفند 1399 بروزرسانی: 25 اسفند 1399 گردآورنده: cinava.ir شناسه مطلب: 1149

به "هواوی از کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا شکایت می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هواوی از کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا شکایت می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید