مشتری چینی نفت ایران با یک شرکت دیگر ادغام شد

به گزارش مجله سی نوا، کابینه چین در قالب طرح تقویت بنگاه های مالی دولتی این کشور با هدف افزایش رقابت پذیری، با ادغام شرکت تجارت نفتی ژوهای ژنرونگ و گروه نام کوونگ موافقت کرد.

مشتری چینی نفت ایران با یک شرکت دیگر ادغام شد

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید و از قدیمیترین تاریخچه آسیا دیدن کنید و از دیوار چین در پکن عبور کنید و به نمایشگاه گوانجو رفته و در خیابانهای شانگهای قدم بزنید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، کابینه چین در قالب طرح تقویت بنگاه های اقتصادی دولتی با هدف افزایش رقابت پذیری، با ادغام شرکت تجارت نفتی ژوهای ژنرونگ و گروه نام کوونگ موافقت کرد.

مقامات صنعت نفت گفتند، این ادغام می تواند صندلی اقتصادی ژوهای ژنرونگ را برای معامله نفت ایران ارتقا دهد.

کمیسیون دولتی نظارت و مدیریت دارایی ها با انتشار یک بیانیه یک خطی در سایت اینترنتی خود، موافقت خود با این ادغام را بیان کرد. سخنگوی شرکت ژوهای ژنرونگ گفت، جزئیات تجدید ساختار و زمان تکمیل این ادغام تکمیل نشده است.

یک تاجر بلندپایه نزدیک به ژنرونگ گفت: این ادغام می تواند حداقل به ژنرونگ یاری کند برای تجارت نفتی، منابع اقتصادی بیشتری از بانک ها بگیرد.

منابع مطلع گفتند، اولین بار ادغام این دو شرکت بیش از یک سال قبل پیشنهاد شده بود.

گروه دولتی نام کوونگ بر اساس اطلاعاتی که در سایت اینترنتی آن درج شده، در زمینه املاک، حمل و نقل، مسافرت و همچنین تجارت گاز و پتروشیمی فعالیت دارد.

ژوهای ژنرونگ، بر اساس قراردادهای سالیانه منعقده با تهران، روزانه حدود 240 هزار بشکه نفت خام از ایران وارد می نماید، که معادل حدود 4 درصد کل واردات نفت چین است.

منابع نزدیک به ژوهای ژنرونگ گفتند، این ادغام همچنین شرکت گوانگ دونگ ژنرونگ انرژی را که در زمینه تجارت نفت و کالاهای دیگر فعالیت دارد، زیر چتر این شرکت ادغام شده بزرگ در خواهد آورد.

به گفته مقامات شرکت گوانگ دونگ ژنرونگ، 44.3 درصد سهام این شرکت متعلق به ژوهای ژنرونگ است.

173

منبع: تسنیم
انتشار: 22 بهمن 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: cinava.ir شناسه مطلب: 282

به "مشتری چینی نفت ایران با یک شرکت دیگر ادغام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشتری چینی نفت ایران با یک شرکت دیگر ادغام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید