محمودزاده: استقلال و شهر خودرو نمی توانند در لیگ قهرمانان آسیا از بازیکنان جدید خود استفاده کنند

به گزارش مجله سی نوا، مسئول جابجایی سازمان لیگ فوتبال گفت که تیم های استقلال و شهر خودرو نمی توانند برای شرکت در لیگ قهرمانان آسیا، بازیکنان جدید خود را به قطر ببرند.

محمودزاده: استقلال و شهر خودرو نمی توانند در لیگ قهرمانان آسیا از بازیکنان جدید خود استفاده کنند

به گزارش خبرنگاران، فریبرز محمودزاده درباره تغییرات ایجاد شده در لیست بازیکنان تیم های لیگ برتر فوتبال در فصل آینده گفت: سهمیه بازیکنان بزرگسال از 18 به 20 و تعداد بازیکنان زیر 25 سال، از 3 به 4 بازیکن رسیده است. با این حال سهمیه 9 بازیکن زیر 23 سال و 15 بازیکن رده های امید و جوانان به قوت خود باقی است. مجموع جذب بازیکن در همه رده ها هم 63 بازیکن است.

وی درباره تغییر سهمیه جذب بازیکنان لیگ فزونی شرح داد: با ممنوعیت جذب بازیکن خارجی، سهمیه 14 تیم لیگ فزونی برای خرید بازیکنان لیگ فزونی از 6 به 7 بازیکن، و سهمیه تیم های تازه صعود کرده به لیگ برتر از 8 به 10 بازیکن رسید. تیم ها نمی توانند مربی و بازیکن خارجی جذب کنند و بازیکنان و مربیان خارجی هم نمی توانند در تیم های داخلی نقل مکان کنند.

مسئول جابجایی سازمان لیگ فوتبال درخصوص شرایط پنجره جابجاییی تیم های ایرانی حاضر در لیگ قهرمانان آسیا گفت: پنجره جابجاییی استقلال و شهر خودرو از طرف AFC بسته است و دو تیم نمی توانند بازیکن جدید رجیستر (ثبت) کنند. عصر روز گذشته (دوشنبه) آخرین مهلت برطرف کردن ثبت بازیکن جدید بود که به این ترتیب، استقلال و شهر خودرو نمی توانند از بازیکنان جدید خود در لیگ قهرمانان آسیا استفاده کنند. با این حال TMS پرسپولیس و سپاهان باز بود و دپارتمان روابط بین الملل فدراسیون، اسامی بازیکنان این دو تیم را ارسال کرد.

محمودزاده در مورد جدایی بازیکنان استقلال از این تیم، پیش از حضور آبی ها در لیگ قهرمانان آسیا بیان کرد: به همه بازیکنان تأکید می کنیم باید حتماً به تمرینات تیم خود بازگردند و این 5 بازیکن موظف هستند استقلال را همراهی کنند، چون متنی در قرارداد آنها وجود داشت که آنها را مکلف کرد باید تا سرانجام مسابقات این فصل در تیم خود بمانند. بازی های باقیمانده لیگ قهرمانان آسیا مربوط به دیدارهای بعد از 11 و 12 اسفند بود که معلق شد.

این بازیکنان برای حفاظت از منافع ملی باید در استقلال حاضر شوند.، وی ضمن بیان این جمله گفت: این موضوع به توافق بازیکنان با تیم ها مربوط است اما چنین عبارت حقوقی در متن قرارداد استقلال وجود دارد و بازیکنان استقلال آن را امضا کرده اند. آنها در تمرین تیم خود حاضر شوند تا با محرومیت احتمالی روبرو نشوند.

مسئول جابجایی فدراسیون فوتبال درخصوص افزایش افسارگسیخته رقم قرارداد بازیکنان داخلی و احتمال ایجاد سقف قرارداد گفت: برگزاری لیگ قهرمانان آسیا و اینکه برخی بازیکنان، باشگاه های خود را تهدید به جدایی کردند، در افزایش رقم قرارداد آنها موثر بود. چند فصل پیش سقف قرارداد گذاشتند که آن نابسامانی ایجاد شد و شاهد زیرمیزی و حواله های خاص بودیم. این به اراده باشگاه ها برمی شود. تا این لحظه چنین ارقامی در بسیاری از باشگاه های مطرح وجود نداشت و بخشی از آن به حدس رسانه ها برمی شود. برای صدور مجوز حرفه ای، هزینه ها نباید از درآمدها بالاتر باشد و این بودجه شامل هزینه جاری تیم هم می شود.

محمودزاده در مورد اصرار باشگاه استقلال به جذب آندره آ استراماچونی شرح داد: منافع ملی ایجاب می کرد که جلوی هرج و مرج گرفته شود. ما این مصوبه را ابلاغ کردیم و تا این لحظه برای این فصل اجرایی است. استراماچونی به دلیل پرداخت نشدن مطالباتش رفت که این پول آماده بود اما در انتقال مبلغ به مشکل خوردند. این مباحث در مصوبه سازمان لیگ و فدراسیون مستتر شد و تا این لحظه پابرجاست. این قانون برای منافع ملی باید رعایت شود و ان شاءالله باشگاه ها هم رعایت کنند. جذب مربیان خارجی جدید ممنوع است و آنها نمی توانند قرارداد جدیدی ببندند.

وی درباره شرایط الکس نوری، مربی دورگه ایرانی - آلمانی و اینکه آیا او هم شامل این قانون می شود یا خیر، بیان کرد: ان شاءالله شرایط او را در بدنه کارشناسی بررسی و اعلام می کنیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 4 آبان 1399 بروزرسانی: 4 آبان 1399 گردآورنده: cinava.ir شناسه مطلب: 862

به "محمودزاده: استقلال و شهر خودرو نمی توانند در لیگ قهرمانان آسیا از بازیکنان جدید خود استفاده کنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محمودزاده: استقلال و شهر خودرو نمی توانند در لیگ قهرمانان آسیا از بازیکنان جدید خود استفاده کنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید