طعنه روسیه به پنتاگون: پاتریوت آمریکایی از آرامکو هم دفاع نکرد

به گزارش مجله سی نوا، نخست وزیر روسیه در واکنش به ادعای یک ژنرال آمریکایی که مدعی داشتن برنامه ای برای رخنه به پدافند هوایی روسیه شده بود گفت، نیازی به اظهار نظر در خصوص سخنان احمقانه ژنرال های آمریکایی نیست.

طعنه روسیه به پنتاگون: پاتریوت آمریکایی از آرامکو هم دفاع نکرد

به گزارش گروه بین الملل خبرگزای فارس، نخست وزیر روسیه در روزهای گذشته در پاسخ به یکی از مقام هاش ارشد نیروی هوایی آمریکا که مدعی شده بود طرحی برای از کار انداختن پدافند هوایی یکپارچه روسیه در کالینینگراد را داد، ادعای او را احمقانه خواند.

به نوشته وبگاه استرایپس ژنرال جف هریگین فرمانده نیروی هوایی آمریکا در اروپا هفته گذشته در نشست خبری در دفتر وبگاه بریکینگ دیفنس در واشنگتن مدعی شده بود که نیروی هوایی این کشور طرحی را برای از کار انداختن سامانه دفاع هوایی یکپارچه روسیه در کالینینگراد دارد.

به دنبال مطرح شدن این ادعا، دیمیتری مدودوف نخست وزیر روسیه نیز در این زمینه در گفت وگو با یک رسانه روسی گفت، پنتاگون بهتر است به جای از کار انداختن سامانه های دفاع هوایی فعال روسیه در کالینینگراد بر برطرف نقایص سامانه های دفاع هوایی خود تمرکز کند.

دفاع هوایی کالینینگراد مجهز به انواع سامانه های دفاع هوایی از عمده دغدغه های آمریکا و متحدان اروپایی این کشور محسوب می گردد.

موشک اسکندر

مدودوف گفت، نیازی به اظهار نظر در خصوص همه سخنان احمقانه ژنرال های آمریکایی نیست.

نخست وزیر روسیه خطاب به ژنرال آمریکایی گفت: شما بهتر است به تجارت خود بپردازید و از با دفاع ضد موشکی و سامانه های فراوری شده ساخت آمریکا مراقبت کنید.

مدودوف حمله پهادی اخیر نیروهای یمنی به عربستان سعودی را شکست مفتضحانه خواند که ناشی از ناتوانی سامانه دفاع موشکی پاتریوت ساخت آمریکا برای محافظت از تاسیسات نفتی آرامکو در عربستان بود.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 7 آبان 1398 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: cinava.ir شناسه مطلب: 31

به "طعنه روسیه به پنتاگون: پاتریوت آمریکایی از آرامکو هم دفاع نکرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طعنه روسیه به پنتاگون: پاتریوت آمریکایی از آرامکو هم دفاع نکرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید