ضرورت نگاه هنرمندانه به اندیشه های شهید مطهری

به گزارش مجله سی نوا، خبرنگاران : یک شاعر معتقد است که کتاب های شهید مطهری در این سال ها چاپ شده و در اختیار همه قرار گرفته است، ولی هنر راهی است که یاری می نماید تا آثار این استاد شهید به شکلی زیباتر معرفی گردد.

ضرورت نگاه هنرمندانه به اندیشه های شهید مطهری

به گزارش گروه فرهنگی مجله سی نوا ، عبدالرحیم سعیدی راد، شاعر و منتقد شعر، با اشاره به برپایی جشنواره گل واژه های مطهر گفت: شهید مطهری شخصیتی است که در دل همه مردم ایران جای دارد، ولی متأسفانه در این سال ها بجز چاپ تعدادی از کتاب های ایشان، در حوزه هنر کمتر به آن توجه شده است؛ چه این که راجع به ایشان فیلمی ساخته گردد یا داستان هایی نوشته گردد. در مجموع در خصوص شخصیت ایشان کمتر کار شده است.

وی در ادامه اضافه کرد: این جشنواره قدم خیر و مثبتی است که برداشته شده است. جشنواره گل واژه های مطهر یک گامی است که برداشته شده و توجه مردم خصوصاً قشر هنرمند را به سمت شخصیت فرهیخته ای که حضرت امام خمینی(ره) جمله ای خاص نسبت به ایشان فرمودند که مطهری پاره تن من بود، نشان می دهد. این فرموده امام(ره) نشان از جای کار زیاد روی شخصیت شهید مطهری دارد.

این شاعر کشورمان با بیان اینکه ویژگی ها و تفکرات استاد شهید مرتضی مطهری را باید به طور برجسته به جامعه معرفی کرد، ادامه داد: می توان در خصوص خود شهید مطهری و ابعاد مختلف زندگی ایشان شعر نوشت. درست آن است که تفکرات شهید مطهری به نوعی برجسته شده و از این طریق به جامعه نمایان گردد. مردم با کارها و آثار ایشان آشنا هستند، زیرا کتاب های شهید مطهری در این سال ها چاپ شده و در اختیار همه قرار گرفته است و هنوز هم توسعه پیدا می نماید، ولی هنر یک راهی است که یاری می نماید تا آثار این استاد شهید به شکلی زیباتر برای قشر جوان مطرح و معرفی گردد.

سعیدی راد در پایان با تأکید بر ساختار تبلیغات جشنواره گل واژه های مطهر، توضیح داد: این جشنواره با تبلیغات محدودی که داشت، اما بازخورد و استقبال از سوی هنرمندان شاعر خوب بوده است. البته جامعه فرهیخته و قدیمی که به شخصیت شهید مطهری نزدیک تر بوده اند از این جشنواره بیشتر استقبال نموده اند و انتظار می رود با تمدید زمان جشنواره، شرکت کنندگان آثار بیشتری را ارائه دهند.

منبع: تسنیم
انتشار: 16 فروردین 1399 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: cinava.ir شناسه مطلب: 427

به "ضرورت نگاه هنرمندانه به اندیشه های شهید مطهری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ضرورت نگاه هنرمندانه به اندیشه های شهید مطهری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید