شیر مادر کرونایی نوزاد را ایمن می نماید

به گزارش مجله سی نوا، نتایج یک مطالعه جدید نشان می دهد تغذیه با شیر مادر مبتلا به کرونا موجب انتقال ویروس کووید 19 به نوازد نمی گردد بلکه نوزاد دارای آنتی بادی هایی از این شیر می گردد که می تواند ویروس کرونا را خنثی کند.

شیر مادر کرونایی نوزاد را ایمن می نماید

به گزارش خبرنگاران، محققان دانشگاه روچستر در آمریکا در این مطالعه، 37 نمونه شیر 18 مادر مبتلا به کرونا را تجزیه و تحلیل کردند و متوجه شدند که هیچ یک از آنها حاوی هیچ گونه ماده ژنتیکی ویروسی نبود بلکه حدود دو سوم از این نمونه ها حاوی 2 آنتی بادی خاص برای ویروس کرونا بودند.

این مطالعه نشان داد: نوزادن مادران مبتلا به بیماری کووید 19، با تغدیه از شیر مادر خود از آنتی بادی هایی برخوردار می شوند که می تواند ویروس کرونا را خنثی کند.

به گفته محققان، نتایج این مطالعه شواهدی ارایه می دهد دال بر اینکه مادران مبتلا به کرونا نباید از نوزادان خود جدا شوند.

نتایج اولیه این مطالعه نشان می دهد شیر مادرانی که به عفونت کووید 19 مبتلا شده اند حاوی آنتی بادی های خاص و فعال علیه ویروس کرونا است و این ویروس به وسیله شیر مادر منتقل نمی گردد.

دکتر مارک سنگستر استاد بخش میکروب شناسی و ایمونولوژی دانشگاه روچستر، گفت: ما مقادیر زیادی IgA - آنتی بادی مشترک در خون و سایر مایعات بدن - را در شیر مادر مبتلا به کرونا پیدا کردیم.

این محققان برای مرحله بعدی تحقیق خود افراد مورد مطالعه را افزایش می دهند و 50 زن شیرده مبتلا به کرونا را ثبت نام می نمایند. آنها قصد دارند پیشرفت خود را در این بیماری طی دو ماه دنبال نمایند

پژوهشگران در مرحله بعدی مطالعه خود علاوه بر این که این تحقیق را در گروه های بزرگتری تکرار می نمایند، می خواهند آنالیز نمایند که آیا واکسن کووید-19 نیز به همین ترتیب بر شیر مادر تأثیر می گذارد یا خیر.

ویروس کرونا موسوم به کووید 19، اواسط ماه دسامبر 2019 میلادی (24 آذر 1398) در شهر ووهان در مرکز چین گزارش شد.

ابتدا از این بیماری به عنوان ذات الریه نام برده شد، اما کمیسیون ملی بهداشت چین در روز 30 دسامبر سال 2019 میلادی (9 دی ماه 98) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین خاطرنشان کرد.

منبع: ایرنا

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 30 اسفند 1399 بروزرسانی: 30 اسفند 1399 گردآورنده: cinava.ir شناسه مطلب: 1159

به "شیر مادر کرونایی نوزاد را ایمن می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شیر مادر کرونایی نوزاد را ایمن می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید