ربیعی: برای تبادل همه زندانیان ایرانی و آمریکایی آماده ایم

به گزارش مجله سی نوا، علی ربیعی در پاسخ به پرسش خبرنگاران در گفت وگوی آنلاین با بعضی رسانه ها با اشاره به موضوع تبادل زندانیان میان ایران و آمریکا، اظهار کرد: از مدت ها پیش اعلام کردیم که برای تبادل همه زندانیان ایرانی و آمریکایی آمادگی داریم.

ربیعی: برای تبادل همه زندانیان ایرانی و آمریکایی آماده ایم

به گزارش ایسنا، وی اضافه کرد: وزیر خارجه ما هم خاطرنشان کرد که بدون هیچ پیش شرطی آمادگی برای تبادل همه زندانیان و مصاحبه برای آزادی آنان وجود دارد، اما این دولت آمریکا بوده که تا به امروز از پاسخ خودداری نموده است.

ربیعی با اشاره به شرایط شیوع کرونا در آمریکا گفت: امیدواریم که دولت آمریکا در شرایط شیوع بیماری کرونا که جان شهروندان ایرانی در زندان های آمریکا را تهدید می نماید، دولت این کشور انتها مراقبت از جان انسان ها را به سیاست ترجیح دهد.

سخنگوی دولت ادامه داد: اطلاعاتی داریم که شهروندان ایرانی در زندان های آمریکا در شرایط مطلوبی نیستند و به خوبی مراقبت نمی شوند و این برای ما نگران نماینده است. با این حال به نظر می آید آمریکا نسبت به گذشته آمادگی بیشتری برای سرانجام دادن به این شرایط دارد. به همین دلیل اکنون قضاوت نهایی را نمی کنیم و موکول می کنیم به مشاهده پیشرفت محسوسی که در جریان امور باشد.

وی تاکید نمود: دولت آمریکا از آمادگی ما آگاه شده و ما فکر می کنیم نیازی به قرار دادن میانجی نیست، با این حال در صورت موافقت طرف آمریکایی، دفتر حفاظت از منافع ایران نقطه نظرات ما را درباره جزئیات، شامل نحوه و زمان انجام این مبادله به واشنگتن اعلام خواهد نمود.

ربیعی گفت: ما خاطرنشان کردیم که آمادگی بحث کردن پیرامون آزاد کردن همه زندانیان را داریم، این طرف آمریکایی است که باید در این زمینه اعلام نظر کند و شواهدی درباره تغییر دیدگاه آن ها وجود دارد.

وی همچنین با اشاره به اقدامات دولت و معاون علمی و فناوری رییس جمهوری برای حمایت از رشد استارت آپ ها اظهار کرد: افزایش بودجه برای تقویت صندوق شکوفایی از اقدامات دولت برای رشد جهش وار استارت آپ ها بوده است و میزان مقرراتی که برای حمایت از استارت آپ ها در 6 سال گذشته شکل گرفت بی نظیر است و ما در هر جایی که توانسته ایم مقررات را برای رشد این بخش فراهم کنیم این کار را انجام دادیم.

ربیعی با اشاره به پویش کروناپلاس و رونمایی از استارت آپی به همین نام از سوی معاونت علمی و فناوری رییس جمهوری اظهار کرد: ما استارت آپ هایی که در 13 رسته تعیین شده قرار گیرند را جزو مجموعه ای قرار دادیم که می توانند از وام های ارزان قیمت استفاده نمایند؛ چرا که معتقدیم آینده شغلی از آن استارت آپ هاست و مخصوصاً در بخش خدمات نیز که بیشترین مشاغل را شامل می گردد، استارت آپ ها می توانند تاثیر فراوانی داشته باشند.

منبع: فرارو
انتشار: 17 تیر 1399 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: cinava.ir شناسه مطلب: 647

به "ربیعی: برای تبادل همه زندانیان ایرانی و آمریکایی آماده ایم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ربیعی: برای تبادل همه زندانیان ایرانی و آمریکایی آماده ایم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید