ذخایر اورانیوم غنی شده ایران 50 درصد افزایش یافته است

به گزارش مجله سی نوا، آژانس بین المللی انرژی اتمی مدعی شد که ذخایر اورانیوم غنی شده ایران حدود 50 درصد افزایش یافته و به هزار و 572 کیلوگرم افزایش یافته است.

ذخایر اورانیوم غنی شده ایران 50 درصد افزایش یافته است

به گزارش گروه بین الملل مجله سی نوا، خبرنگار روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال به نقل از گزارش هایی از آژانس بین المللی انرژی اتمی مدعی شد که ذخایر اورانیوم غنی شده ایران حدود 50 درصد افزایش یافته و به هزار و 572 کیلوگرم افزایش یافته است.

وی در ادامه گفت که قابل ذکر است که 483 کیلوگرم از این حجم، تا 2 درصد تا کمتر غنی شده که اساسا مواد مفیدی به شمار نمی آیند؛ بنابراین مواد مفید حدود 1085 کیلوگرم می باشد.

این خبرنگار روزنامه آمریکایی اضافه کرد که آژانس بین المللی انرژی اتمی در گزارش هایی نگرانی های جدی از ادامه عدم اجازه ایران برای دسترسی به دو محلی ابراز داشته که احتمالا مواد هسته ای و فعالیت های هسته ای اعلام نشده داشته اند.

این ادعا از سوی این نهاد بین المللی در حال مطرح می شود که کاظم غریب آبادی سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان های بین المللی در وین و نماینده دائم ایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی ماه پیش گفت که جمهوری اسلامی ایران با پذیرش 21 درصد کل بازرسی های آژانس در سطح جهانی در سال 2019 و همچنین پذیرش بیش از 90 درصد از بازرسی ها در گروه 62 کشوری که به آن تعلق دارد، یک بار دیگر در صدر کشور های پذیرنده بازرسی های آژانس قرار گرفت.

همچنین خبرگزاری بلومبرگ ماه پیش گزارش داده بود که بازرسی های آژانس از تاسیسات هسته ای ایران به بیشترین میزان طی 10سال گذشته رسیده و آژانس یک هزار و 103 نفر روز در خاک ایران به بازرسی از سایت های غنی سازی اورانیوم و سایت تولید برق هسته ای پرداخته است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 15 مرداد 1399 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: cinava.ir شناسه مطلب: 698

به "ذخایر اورانیوم غنی شده ایران 50 درصد افزایش یافته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ذخایر اورانیوم غنی شده ایران 50 درصد افزایش یافته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید