خبرنگاران زنوزی: خروج فوتبال ایران از شرایط دو قطبی برای عده ای قابل قبول نیست

به گزارش مجله سی نوا، تبریز - خبرنگاران - مالک باشگاه تراکتور تبریز در پاسخ به اظهارات یکی از پیشکسوتان فوتبال، گفت: متاسفانه خارج شدن فوتبال ایران از حالت دو قطبی سرخ و آبی پایتخت برای عده ای قابل قبول نیست.

خبرنگاران زنوزی: خروج فوتبال ایران از شرایط دو قطبی برای عده ای قابل قبول نیست

محمدرضا زنوزی با انتشار جوابیه ای برای حسین کلانی یکی از پیشکسوتان تیم تهرانی، افزوده است: فوتبال امروز را اگر از منظر اجتماعی و جامعه طرفداری بخواهیم آنالیز کنیم، دیگر آن فوتبال دهه چهل، پنجاه و شصت نیست که همه کشور عموماً طرفدار دو تیم قرمز و آبی پایتخت بودند و امروزه قطب های دیگری نیز در فوتبال ایران به وجود آمده است؛ به عبارتی فوتبال از حالت دو قطبی قرمز و آبی پایتخت در آمده است.

وی خاطرنشان نموده است: متأسفانه بعضی از اهالی فوتبال که مسوولیتی نیز در حوزه های مختلف ورزش دارند و تعصب خاصی نیز به این دو قطب سابق داشته و دارند، نمی توانند قبول کنند که قطب های دیگری نیز در این فوتبال به وجود آمده و آن ها نیز در این فوتبال حق و حقوقی دارند و برای فوتبال هزینه می کنند.

وی اضافه نموده است: این تعصب باعث می گردد که حقوق باشگاه های شهرستانی که حتی بعضی از آن ها با هزاران مشکل مالی تیم خود را اداره می کنند و طرفداران آن ها نیز با هزاران مشقت و با تعصبی خاص در سرما و گرما تیم خود را حمایت می کنند، عمداً و یا سهواً پایمال گردد و از بین برود که این رفتارها باعث بی انگیزگی و سرخوردگی طرفداران عزیز و حتی بازیکنان آن تیم ها شده و حتی گاهی بازیکنان نیز اعتماد به نفس خود را از دست می دهند و تمام زحماتشان پایمال می گردد.

زنوزی با اشاره به اینکه آذربایجانی ها حداقل در دو و یا سه قرن اخیر چه رشادت هایی برای پاسبانی و حفاظت از خاک و ناموس خود و ایران عزیز انجام داده و دست بیگانگان را از کشور عزیزمان بریده اند و همواره برای ایران جان فشانی نموده اند که نمونه آن ها در تاریخ ذکر شده است؛ ادامه داده است: از ستارخان و باقرخان تا باکری ها در عصر معاصر را می توان نام برد که البته ما معتقدیم تمام اقوام در جای جای کشور برای نام، خاک و ناموس کشور در زمان ها و شرایط مختلف این گونه بوده اند و نباید آن ها را از یاد برد.

وی با اشاره به اینکه هر وقت از ناعدالتی های فوتبالی شکایت می کنیم یک عده خاص، ما ترک زبان ها را به آنچه نیستیم متهم می کنند و تهمت های ناروائی می زنند، اظهار نموده است: این افراد سعی می کنند با این قبیل اتهامات بحث را به بیراهه ببرند تا ما به دنبال احقاق حقوق خود نباشیم.

زنوزی خاطرنشان نموده است: در بین هر قوم در هر منطقه ای از ایران شاید یک عده خاص باشند که عقاید و منافع متفاوتی از اکثریت داشته باشند و کارهایی انجام دهند که بر ضد منافع جمع باشد، ولی این امر در بین طرفداران تراکتور و ترک زبان ها قطعاً کمتر از یک دهم درصد است و بارها و بارها توسط خود ترک ها این عده کم محکوم شده اند.

وی خطاب به کلانی نوشته است: آذربایجانی ها همواره به ایران عزیز وفادار بوده اند و هیچ زمانی در هیچ برهه ای خیانتی به کشور ننموده اند و همواره قانونمند بوده و هستند، به تمامی اقوام و زبان رسمی کشور احترام گذاشته اند.

زنوزی اضافه نموده است: فرمایش حضرتعالی را از بابت اینکه تحقیر کردن خوب نیست، قبول دارم و بنده نیز با شما موافق هستم و باید بپذیریم که در یک خانواده، فرزند کوچک از والدین فرزندان بزرگتر، ادب و معرفت را یاد می گیرد، لذا باشگاه های بزرگ تر را می توان در فوتبال برادر بزرگ نامید و فدراسیون و وزارت ورزش نیز پدر و مادر این فوتبال، پس مشکل باید از آنجا اصلاح گردد.

وی ادامه داده است: ای کاش شما و امثال شما همچون استاد دهداری معلم بزرگ اخلاق، در این فوتبال می بودید و نمی گذاشتید که خاتمه فوتبال ما این گونه باشد و باید قبول کنیم که مدیریت مبتنی بر تکیه بر جایگاه به هر قیمتی فوتبال ما را نابود نموده است و مدیران فوتبالی در این کشور اکثراً نه مدیران تخصصی بوده اند و نه تخصص مدیریت را داشته اند تا بتوانند این صنعت عظیم برنامه ریزی مدون داشته و مدیریت کنند و نگذارند از ریل خارج گردد.

زنوزی نوشته است: لطفاً با ادبیات فوق العاده خود به آن عده که برای یک جام فلزی برنامه ریزی و مهندسی می کنند و حقوق دیگران را زیر پا می گذارند، بفرمایید که به اندازه یک لحظه وجدان درد داشته باشند، نه این فوتبال ارزش آن را دارد و نه این جهان ارزش آن را دارد تا خود را هم در این جهان و هم در آخرت تباه کنیم؛ به آن عده ای که در مسند قضاوت چه در داخل میدان فوتبال و چه در کنار میدان و چه در کمیته های تخصصی مختلف فدراسیون نشسته اند، بفرمائید که قضاوت خود را خارج از تعصبات رنگی انجام دهند.

مالک باشکاه تراکتور با قدردانی از توصیه های کلانی، یادآور شده است: مصاحبه شما برای بنده درس اخلاق بود و بابت آن از شما صمیمانه تشکر می کنم و خدا را شکرگزار هستم که شما را بر سر راه بنده قرار داد تا در آینده کاری خود از نصایح شما استفاده کنم .

به گزارش مجله سی نوا، اظهارات اخیر مالک باشگاه تراکتور درباره اصالت نام پرسپولیس و نیز جانبداری فدراسیون فوتبال از دو تیم پایتخت موجب واکنش تعدادی از مدیران و پیشکسوتان فوتبال این دو تیم شده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 24 فروردین 1399 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: cinava.ir شناسه مطلب: 465

به "خبرنگاران زنوزی: خروج فوتبال ایران از شرایط دو قطبی برای عده ای قابل قبول نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران زنوزی: خروج فوتبال ایران از شرایط دو قطبی برای عده ای قابل قبول نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید