تارتار: اگر نمی توانیم VAR را وارد کنیم حداقل برخوردها شدید باشد، به کسی قول ندادم اما نباید در جدول پایین بیاییم

به گزارش مجله سی نوا، سرمربی تیم فوتبال ذوب آهن اصفهان اعتقاد دارد برای بهبود اوضاع فوتبال ایران و کاهش اعتراضات باید امکان استفاده از کمک داور ویدئویی فراهم شود.

تارتار: اگر نمی توانیم VAR را وارد کنیم حداقل برخوردها شدید باشد، به کسی قول ندادم اما نباید در جدول پایین بیاییم

به گزارش خبرنگاران از اراک، مهدی تارتار پس از تساوی بدون گل تیمش مقابل آلومینیوم در نشست خبری این دیدار گفت: اگر بخواهم صادقانه صحبت کنم، بازی زیبایی را از هر دو تیم مشاهده نکردیم. یک بازی فیزیکی داشتیم که نتیجه مساوی برای آن عادلانه بود.

وی اضافه کرد: هر دو تیم موقعیت های کمی داشتند و ما در نیمه دوم سعی کردیم از فضای پشت مدافعان کناری آلومینیوم استفاده کنیم. یکی دو موقعیت هم نصیب مان شد که در گرفتن تصمیم آخر خوب عمل نکردیم.

سرمربی تیم فوتبال ذوب آهن با بیان اینکه تیم آلومینیوم در دقایق پایانی بازی طبیعی بود که برای رسیدن به گل کمی احساسی بازی کند، خاطرنشان کرد: آلومینیوم اواخر بازی رو به بازی مستقیم آورد، اما در این تاکتیک هم ما خوب عمل کردیم و توپ های سوم را از حریف گرفتیم. یک مقدار در بخش انتقال توپ از دفاع به حمله، هافبک های میانی ما ضعیف عمل کردند که باید بیشتر با آنها کار کنیم.

تارتار یادآور شد: باید به هر دو تیم خسته نباشید بگویم، اما در بحث داوری فکر می کنم کمک داور اول دو سه مورد در اعلام آفساید اشتباه داشت. یک مورد که مطمئنم آفساید نبود و از کناره ها برای ما موقعیت ایجاد شد که داور پرچم زد. چون این صحنه خیلی واضح بود که آفساید نیست، از کمک داور گلایه مند هستم، با این حال آقای مهدوی مثل همیشه خوب قضاوت کرد.

وی درباره اینکه آلومینیوم تیمی بوده که تا به اینجای فصل نتایج خوبی گرفته و آیا این تیم را در حد مدعی دیده است یا نه، گفت: پیش از مسابقه هم گفتم که آلومینیوم تیمی چفت و جور است و می تواند به خوبی یقه تیم های بزرگ را بگیرد، چون ابزار خوبی در میانه زمین و کناره ها دارد. با این حال ما آنها را خوب آنالیز کرده بودیم و در بازی امروز موقعیت آنچنانی از تیم آلومینیوم ندیدیم.

سرمربی تیم فوتبال ذوب آهن با اشاره به موقعیت نداشتن میزبان اراکی تیمش ادامه داد: دروازه بان ما مهار خاصی نداشت و بچه های ما در دفاع هم خیلی هوشمندانه عمل کردند. همانطور که گفتم اواخر بازی یک مقدار شلوغ شده بود و یکی دو توپ نصفه و نیمه از مقابل دروازه ما رد شد که بازیکنانم اجازه ضربه زدن ندادند. با این حال آلومینیوم این فصل تیم خیلی خوبی دارد و برای آنها آرزوی موفقیت دارم.

تارتار در واکنش به سؤالی درباره زیبا نبودن مسابقات لیگ برتر و همچنین عصبانیت روی نیمکت ها که در بازی پرسپولیس و نفت نیمکت نشینان دو تیم کارت گرفتند، ساکت الهامی در تیم نساجی محروم می شود، رفتارهای اینچنینی زیاد شده است و اعتراض های داوری چگونه باید از بین برود، گفت: پاسخ یک کلمه است؛ VAR. اگر VAR بیاید، منِ مربی کنار زمین دیگر ادعایی ندارم و همه چیز مشخص است. من از مسئولان و رئیس و رؤسای کشوری عاجزانه خواهش و التماس می کنم کمک کنند تا یک بار برای همیشه این اعتراض ها تمام شود. می گویم VAR چون ما قدرت این را نداریم که برخورد شدید داشته باشیم. کاری به نام ها نداشته باشید و هر کسی شلوغ کاری می کند را محروم کنید. هر نامی یا هر تیمی است، برخورد شود.

وی یادآور شد: آن زمان که جرایم رانندگی در کشور ما کم بود، همه بد رانندگی می کردند، اما از وقتی جرایم زیاد شد، کسی جرأت ندارد بد رانندگی کند. با هر کسی که می خواهد با این رفتارها کنار زمین امتیاز بگیرد، برخورد شدید کنند. چه من باشم چه افراد دیگر، برخورد کنند، اما چاره کار VAR است که اگر نمی توانیم آن را وارد کنیم، حداقل برخوردها شدید باشد که از اعتراض ها جلوگیری شود.

سرمربی تیم فوتبال ذوب آهن راجع به اینکه جرایم کمیته انضباطی بازدارنده نیست، گفت: جرایم طوری است که بعد از چند وقت کم می شود، می بخشند یا تعلیق می کنند و این مسائل به خاطر ارتباطات است. اگر می خواهند شلوغ کاری کم شود، باید برخورد شدید داشته باشند.

تارتار درباره اتفاقات روز گذشته دیدار پرسپولیس و نفت مسجدسلیمان و تبلیغات محیطی که با آبروی فوتبال ایران بازی شد، گفت: همه در این باره صحبت کردند و فکر می کنم به 100 سال پیش برگشتیم. آن اتفاقات گروکشی و برای فوتبال مان زشت بود. به 100 سال و 200 سال قبل برگشتیم که گروکشی کردیم و اگر او نگذاشته، ما هم نگذاریم بازی انجام شود. به خاطر هواداران و آبروی کشورمان باید کوتاه بیاییم و این ها زشت است و مسخره مان می کنند. به نظرم باید شخصیت تمام افراد را در نظر بگیریم، احترام بگذاریم و شأن و شخصیت کشورمان را بالا ببریم، نه اینکه پیش کشورهای حوزه خلیج فارس، آبروی کشورمان را ببریم. این مسائل برای ما زشت است.

سرمربی تیم فوتبال ذوب آهن درباره هدف گذاری این تیم در فصل جاری و اینکه بودجه زیادی هم نداشته اند، گفت: بودجه ما بسیار معمولی است و جزو پنج شش تیم پایین هستیم از نظر بودجه ای، اما نظم مالی خوبی داریم و باشگاه در حال زحمت کشیدن است. من نه به باشگاه ذوب آهن و نه به هیچ باشگاه دیگری قول نداده و نمی دهم. اما انتظار خودم از کادر و بازیکنانم زیاد است. ما نباید در جدول پایین بیاییم و باید بالا باشیم، هرچند ذوب آهن در چند سال اخیر شرایط خوبی نداشته است، اما ما باید برگردیم و ذوب آهن را به شرایط گذشته برگردانیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 13 دی 1400 بروزرسانی: 13 دی 1400 گردآورنده: cinava.ir شناسه مطلب: 1568

به "تارتار: اگر نمی توانیم VAR را وارد کنیم حداقل برخوردها شدید باشد، به کسی قول ندادم اما نباید در جدول پایین بیاییم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تارتار: اگر نمی توانیم VAR را وارد کنیم حداقل برخوردها شدید باشد، به کسی قول ندادم اما نباید در جدول پایین بیاییم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید