حمایت استیون کینگ از داستان های عصر کرونا

به گزارش مجله سی نوا، به گزارش خبرنگاران به نقل از آسوشیتدپرس، استیون کینگ نویسنده مشهور آمریکایی و صاحب رمان ها و داستان های ژانر وحشت در این کشور از اعطای مبلغی برای حمایت از نویسندگان جوان برای نوشتن داستان های با موضوع پاندمی و همه گیری بیماری در سراسر جهان خبر داده است. کینگ گفته است که قصد دارد با حمایت از نویسندگان تازه کار برای خلق آثار داستانی الهام گرفته شده از پاندمی نقش بیشتری در ظهور این داستان ها در عصر کرونا ایفا کند.

حمایت استیون کینگ از داستان های عصر کرونا

استیون کینگ، خالق بیش از 200 اثر ادبی در گونه های وحشت و خیال پردازی و به گفته بسیاری پرفروش ترین نویسنده جهان است. تمام رمان های و داستان های کینگ همچنان در حال انتشار هستند به جز یک کتاب به نام خشم. داستان این رمان در مورد کودکی ست که یک روز به مدرسه می رود و بعد معلم خود را می کشد و هم کلاسی هایش را به گروگان می گیرد.

سال 1997 این کتاب در بین کتاب های دانش آموزی که به سمت سه نفر از هم کلاسی هایش تیراندازی کرده بود پیدا شد. بعد از این اتفاق کینگ تصمیم گرفت کتاب را از کتابفروشی ها جمع کند.

نویسنده آمریکایی از سال ها پیش بنیادی به نام خودش برای حمایت از نویسندگان تازه کار تاسیس کرده است که حالا این بنیاد می گوید در گام اول مبلغ 6500 دلار برای چاپ و توزیع کتابی 290 صفحه ای را می پردازد که توسط گروهی از دانش آموزان مدرسه ای نوشته شده است.

کتاب مذکورداستان پسری است که تجربه های خود را در عصر همه گیری بیماری ناشناخته ای روایت می کند. ایده نوشتن این داستان از سوی خود دانش آموزان ارائه شده است.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 21 اسفند 1399 بروزرسانی: 21 اسفند 1399 گردآورنده: cinava.ir شناسه مطلب: 1141

به "حمایت استیون کینگ از داستان های عصر کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمایت استیون کینگ از داستان های عصر کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید