جایگاه علم و معلم در آموزه های دینی و فرهنگ ایرانی برجسته است

به گزارش مجله سی نوا، سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندر انزلی گفت: جایگاه علم و معلم در آموزه های دینی و فرهنگ و تمدن کشور ما، جایگاهی برجسته و درخشان است.

جایگاه علم و معلم در آموزه های دینی و فرهنگ ایرانی برجسته است

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خبرنگاران از بندرانزلی؛ حسین شریفی صبح امروز در مراسم قدردانی از مدیران، کارکنان و معلمان مدارس سمای این شهرستان که در سالن آمفی تئاتر مجتمع سمای بندرانزلی برگزار شد، اظهار کرد: شغل معلمی از زوایای گوناگون مانند عشق، هنر، حرفه، ایثار و ... سرآمد بوده و این شغل هم ردیف شغل انبیا قرار گرفته است.

وی گفت: بی شک برای هر چیز در عالم هستی؛ علت، آدرس و نشانه ای وجود دارد؛ بنا براین باید آدرس رشد، تعالی، سرزندگی، پویایی، تحول و پیشرفت هر جامعه را در وجود استادان، معلمان و آموزگاران آن جامعه سراغ گرفت.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرانزلی افزود: بی تردید رشد، بالندگی و توسعه جامعه بدون برخورداری از معلمان فداکار، سخت کوش، عالم و با اخلاق فراهم نمی شود.

شریفی با توجه به شرایط اخیر جامعه و شیوع ویروس کرونا خاطرنشان کرد: شیوع ویروس کرونا حوزه ها و بخش های مختلف کشور را تحت تأثیر خود قرار داد و یکی از بخش هایی که به شدت تحت تأثیر این بحران قرار گرفت، بخش آموزش بود.

وی افزود: در بحران اخیر با وجود تمام کمبود ها و مسائل، معلمان بار دیگر با تلاش و ایثار مثال زدنی، دِین خود را به بخش آموزش کشور و فرزندان این مرز و بوم ادا کردند و مدارس سما از حوزه های پیشرو در زمینه آموزش مجازی بود و این امر فقط از طریق تلاش، ایثار گری و روحیه خدمتگزاری همکاران این بخش محقق شد.

به گزارش خبرنگاران، اکنون در مدارس سمای بندرانزلی (دبستان های دخترانه و پسرانه و دبیرستان های دوره اول و دوم متوسطه) در مجموع 549 دانش آموز در حال تحصیل هستند.

دانشگاه آزاد اسلامی واحد بند رانزلی با حدود 2 هزار و 300 دانشجو و 81 عضو هیئت علمی در محدوده منطقه آزاد انزلی واقع شده است.

4117/4062/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 2 مرداد 1399 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: cinava.ir شناسه مطلب: 666

به "جایگاه علم و معلم در آموزه های دینی و فرهنگ ایرانی برجسته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جایگاه علم و معلم در آموزه های دینی و فرهنگ ایرانی برجسته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید