مصاحبه علمی پذیرفته شدگان دکتری چگونه خواهد بود؟

به گزارش مجله سی نوا، رییس سازمان سنجش آموزش کشور ضمن تشریح جزئیات مصاحبه علمی پذیرفته شدگان اولیه آزمون دکتری 99 گفت: بر اساس آخرین تصمیم گیری اجرا شده این مصاحبه به صورت مجازی خواهد بود.

مصاحبه علمی پذیرفته شدگان دکتری چگونه خواهد بود؟

دکتر ابراهیم خدایی در گفت و گو با خبرنگاران ضمن بیان این مطلب در مورد جزییات مصاحبه علمی پذیرفته شدگان اولیه دکتری سال 99 اظهار کرد: بر اساس سیستم پذیرش دانشجو در مقطع دکتری، 50 درصد نمره طبق آزمون و 50 درصد نیز بر اساس مصاحبه و آنالیز سوابق علمی و پژوهشی ارزیابی می گردد که البته 20 درصد از 50 درصد آنالیز سوابق علمی آموزشی به مصاحبه داوطلبان اختصاص دارند.

وی در ادامه توضیح داد: در شورای سنجش و پذیرش تحصیلات تکمیلی دو پیشنهاد در مورد داوطلبان دکتری 99 مطرح شد یکی از پیشنهادات که از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی عنوان شد؛ این بود که سهم 20 درصدی مصاحبه در پذیرش داوطلبان دکتری را به 50 درصد آزمون کتبی اضافه کنیم. پیشنهاد دوم هم که از سوی وزارت علوم عنوان شد این بود که 20 درصد مصاحبه را به سوابق آموزشی و پژوهشی داوطلب اختصاص دهیم. اما چون نحوه ارزیابی فوق یک قانون بود و شورای سنجش و پذیرش نمی توانست فراتر از قانون عمل کند در نتیجه پیشنهادی به صورت مکتوب به ستاد ملی مقابله با کرونا ارسال کرد که در نهایت این پیشنهادها مورد تایید ستاد ملی مقابله با کرونا قرار نگرفت.

رییس سازمان سنجش آموزش کشور همچنین تاکید نمود: بنابراین پیشنهادات فوق تا زمانی که از سوی ستاد مقابله با کرونا مصوب نشده باشد اجرایی نمی گردد و سهم مصاحبه های دکتری در پذیرش داوطلب، به همان میزان سابق خواهد بود.

دکتر خدایی با بیان اینکه انجام مصاحبه پذیرفته شدگان دکتری به صورت مجازی مصوبه شورای سنجش و پذیرش دانشجو و ستاد ملی مقابله با کرونا است، گفت: در ابن خصوص ابلاغیه ای نیز از سوی معاونت آموزشی وزارت علوم درباره انجام مصاحبه به شکل مجازی به دانشگاه ها ابلاغ شده است و ما مسئله ای در این زمینه نداریم و دانشگاه های ما نیز آمادگی برگزاری مصاحبه مجازی را دارند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 5 آبان 1399 بروزرسانی: 5 آبان 1399 گردآورنده: cinava.ir شناسه مطلب: 863

به "مصاحبه علمی پذیرفته شدگان دکتری چگونه خواهد بود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مصاحبه علمی پذیرفته شدگان دکتری چگونه خواهد بود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید