توجه به اشتراکات جامعه را به سمت پیشرفت سوق می دهد

به گزارش مجله سی نوا، معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استانداری فارس گفت: توجه به اشتراکات موجود در جامعه و بین اقشار و گروه های مختلف، جامعه را به سمت پیشرفت و رسیدن به آرمان های مشترک سوق می دهد.

توجه به اشتراکات جامعه را به سمت پیشرفت سوق می دهد

اسماعیل محبی پور در نشست هم اندیشی با رسانه های استان در شیراز گفت: وجود اختلافات در عرصه های مختلف در کنار وجود اشتراکات امری کاملا طبیعی است، اما باید با هدف ایجاد وحدت و یکپارچگی در جامعه، اشتراکات را شناسایی و به جامعه معرفی کنیم.

او گفت: وطن، دین، توسعه و پیشرفت، امید و نشاط از جمله اشتراکات و معیار های اشتراکی ریشه داری هستند که همه مردم خواستار آن هستند و اقشار، گروه ها و قومیت های مختلف را دور هم جمع نموده است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس گفت: تفاوت ها لازمه ارتقاء و استفاده از ظرفیت های متفاوت و تکمیل توانمندی ها است، اما اگر ما نگاهمان صرفا به تفاوت ها و اختلافات باشد و از اشتراکات غافل شویم، نتیجه نهایی که همراهی، همسانی و رسیدن به هدف مطلوب است از فکر دور خواهد شد.

محبی پور گفت: در بخش بزرگی از کشور، دین مشترک نقطه اشتراک مهمی است که در قانون اساسی خود نیز پذیرفته ایم که دین اسلام دین رسمی کشور و مورد پذیرش همگان است.

او گفت: در مقابل تعداد بیشمار نقاط مشترک که در جامعه و در میان مردم وجود دارد، تعداد تفاوت ها و اختلاف نظر ها بسیار محدود است.

معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استانداری فارس کار رسانه را روشنگری، مطالبه گری و طرح مساله دانست و گفت: بدون کار رسانه ای بسیاری از ابهامات و مسائل حل نشده باقی خواهد ماند.

خبرنگاران فارس شیراز

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 20 مهر 1401 بروزرسانی: 20 مهر 1401 گردآورنده: cinava.ir شناسه مطلب: 1806

به "توجه به اشتراکات جامعه را به سمت پیشرفت سوق می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توجه به اشتراکات جامعه را به سمت پیشرفت سوق می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید