تسهیل خطوط جاده ای، ریلی و هوایی راه ابریشم

به گزارش مجله سی نوا، معاون رئیس جمهور با اشاره به ابتکار شیان برای تسهیل خطوط جاده ای، ریلی و هوایی جاده ابریشم در جهت احیای کاروانسراها و ابنیه های قدیمی برای جذب گردشگر گفت: جاده ابریشم به عنوان نگین راستا طلایی باستان بوده که ایران و چین قلب تجارت جهان را داشتند.

تسهیل خطوط جاده ای، ریلی و هوایی راه ابریشم

به گزارش خبرنگار اجتماعی مجله سی نوا، مسعود سلطانی فر درششمین اجلاس بین المللی برنامه راه ابریشم که 16 کشور جهان در آن حضور داشتند در پیامی گفت: راه ابریشم به عنوان نماد صلح، پیشرفت و تبادلات محبت آمیز برای کشورهای حوزه راه ابریشم حائز اهمیت است.

وی ادامه داد: در این میان نقش محوری جمهوری اسلامی ایران در کمربند جاده ابریشم به عنوان نگین جهت طلایی باستانی و نقطه تعادل و مرکز ثقل توسعه امنیت و منطقه ژئواکونومیکی خاورمیانه بر هیچ کس پوشیده نیست.

معاون رئیس جمهور توضیح داد: دیرگاهی بود که ایران بزرگ و چین در این جاده استراتژیک نقش قلب تجارت و فرهنگ جهان کهن را ایفا می کردند.

سلطانی فر ادامه داد: باور داریم هر گامی برای احیای ظرفیت های گردشگری منطقه برداشته شود در نهایت به سود ایران و سایر کشورهای دوست و همسایه خواهد بود. بدون شک استفاده از ظرفیت های این کمربند فرهنگی و اقتصادی برای همه کشورهایی که در این جهت واقع شده است سودمند است و احیای جاده ابریشم فرصت های بسیاری بویژه در عرصه گردشگری در کشورهای این جهت از جمله ایران فراهم می کند.

وی افزود: در این راستا سازمان میراث فرهنگی اقدامات پژوهش و علمی جامعی در این رابطه برای این جاده انجام داده است و آمادگی دارد تا این پروژه را به صورت مشترک با کشورهای جهت جاده ابریشم بویژه کشور چین ادامه دهد که خوشبختانه در سال 2015 و در اجلاس وزرای گردشگری کشورهای حاشیه جاده ابریشم در شیان چین برگزار گشت و در آن ابتکار شیان به امضا رسید.

رئیس سازمان گردشگری و میراث فرهنگی در تشریح ابتکار شیان توضیح داد: در این ابتکار سه محور تبلیغات و بازاریابی جاده ابریشم برای جذب توریست، احیای کاروانسراها و ابنیه قدیمی برای جذب گردشگری در حاشیه جاده ابریشم و تسهیل خطوط جاده ای، ریلی و هوایی نیز مورد توافق قرار گرفت.

وی در ادامه مطرح نمود: همچنین در سفر رئیس جمهوری چین به تهران احیای راه ابریشم جدید جهت نوینی از همکارها را با چشم اندازهای جدید ترسیم و به چارچوب ابتکار یک کمربند، یک جاده تاکید شد.

منبع: تسنیم
انتشار: 9 فروردین 1399 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: cinava.ir شناسه مطلب: 401

به "تسهیل خطوط جاده ای، ریلی و هوایی راه ابریشم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تسهیل خطوط جاده ای، ریلی و هوایی راه ابریشم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید