تاکید چین بر آموزش امنیت هوشمند

به گزارش مجله سی نوا، دولت چین تصمیم گرفته در دانشگاه ها، دوره های بیشتری را در زمینه فناوری هوشمند و امنیت به دانشجویان ارائه کند، بر این اساس، مقامات آموزش و پرورش چین 37 دوره جدید دانشگاهی را اعلام نموده اند که دوره های مربوط به فناوری های هوشمند و امنیت توجه عمومی را به خود جلب می نماید.

تاکید چین بر آموزش امنیت هوشمند

با ما همراه باشید و با تور چین ارزان از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

کارشناسان خاطرنشان کردند، این احتیاج فزاینده چین به توسعه استعداد در حوزه هوش مصنوعی و همکاری جهانی ضد تروریسم است.

در میان 37 دوره تازه تأیید شده، هفت مورد کلمه هوشمند را در نام خود دارند. بر اساس بیانیه ای که وزارت آموزش و پرورش چین در اواخر فوریه بر روی وب سایت خود قرار داد، آن ها دامنه وسیعی مانند استخراج هوشمند، پرورش هوشمند و طراحی هواپیما های هوشمند را پوشش می دهند.

موضوعات هوشمند اهمیت روزافزون فناوری هوش مصنوعی را نشان می دهد. در سال های گذشته نیز دوره های جدیدی در خصوص هوش مصنوعی در چین وجود داشت؛ اکنون این فناوری با موضوعات سنتی تری مرتبط شده است.

امنیت هوشمند

امنیت، کلید واژه دیگری در موضوعات جدید است. دانشگاه پلیس چین برای افتتاح دوره ای تحت عنوان مدیریت امنیت خارج از کشور بدنامه ریزی نموده است.

دوره دیگری با عنوان امور پلیس مبارزه با تروریسم در دانشگاه پلیس تحقیقات جنایی در چین شروع خواهد شد. کالج گمرک شانگ های نیز دوره ای را با عنوان بازرسی گمرک و ایمنی ایجاد نموده است.

مدتهاست که چین و آمریکا در حال رقابت در حوزه فناوری هستند و اکنون چین در کوشش است در حوزه امنیت از ایالات متحده سبقت بگیرد.،انتخاب

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 13 فروردین 1400 بروزرسانی: 13 فروردین 1400 گردآورنده: cinava.ir شناسه مطلب: 1183

به "تاکید چین بر آموزش امنیت هوشمند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاکید چین بر آموزش امنیت هوشمند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید