8 اتفاق عجیبی که تا کنون در دنیا افتاده است

به گزارش مجله سی نوا، در کشفیاتی که دانشمندان برای شناخت دنیا انجام داده اند مواردی وجود دارند که هنوز کسی با اطمینان نتوانسته درباره علت و صحت آن ها چیزی بگوید. این موارد به قدری کمیاب و غیر قابل درک است که به نظر می رسد در این دنیا اتفاق نیفتاده اند. بیایید نگاهی به نادرترین و عجیب ترین اتفاقاتی که تا کنون در دنیا افتاده است بیندازیم.

8 اتفاق عجیبی که تا کنون در دنیا افتاده است

هجوم عنکبوت های سمی به روستایی در هندوستان

در سال 2012 طی یک فستیوال سالانه در روستای سادیا در شمال شرقی هندوستان تعداد زیادی عنکبوت سمی از ناکجا به این روستا سرازیر شده و در مردم ترس و وحشت ایجاد کردند. در این حادثه عجیب دو نفر کشته شدند که یکی از آن ها دانش آموز بوده است. جالب اینجاست که در حوالی این منطقه حتی یک عدد از این گونه عنکبوت ها وجود نداشته است. این عنکبوت ها شباهت عجیبی به گونه تارنتولا داشتند.

اپیدمی خنده در تانگانیکا

در سال 1962 زمانی که تانزانیا به تانگانیا معروف بود یک دختر مدرسه ای دچار اپیدمی خنده شد و این اتفاق یک سال به طول انجامید. در ابتدا همه چیز عادی بود اما مدتی بعد او به طور ناخودآگاه می خندید. خیلی زود این مشکل در میان مردم دیگر نیز شایع شد. بیش از 1000 نفر مبتلا به این اپیدمی شده و بیش از 14 مدرسه تعطیل شدند.

علت این واقعه عجیب کاملا ناشناخته باقی ماند اما یکی از دانشمندان دانشگاه تگزاس به این نتیجه رسیده است که اپیدمی خنده یک اختلال عصبی روانی است که معمولا در شرایط پر استرس رخ می دهد.

ناپدید شدن رودخانه کانادایی در سال 2016

یک تیم زمین شناسی از دانشگاه واشنگتن طی تحقیقاتی در سال 2017 اتفاق عجیبی را کشف کردند. آن ها شاهد رودخانه اسلیمز در عرض چند روز بودند. آب این رودخانه از یخچال طبیعی کسکاولش تامین می شد که به علت بالا رفتن دمای آب و هوا ذوب شده و کانال جدیدی در یخچال ایجاد شده و جهت رودخانه کاملا تغییر کرده است. به همین دلیل رودخانه اسلیمز در رعض تنها 4 روز کاملا ناپدید شده است.

هجوم موش ها هر 48 سال یک بار در شمال هندوستان

در شمال شرقی هندوستان اتفاقات عجیب زیادی رخ داده می دهد و یکی از آن ها این است که هر 48 سال یک بار در ایالت میزورام مورد هجوم میلیون ها موش قرار می گیرد. این موش ها روانه خیابان ها شده و همه چیز را حریصانه می بلعند. دانشمندان همیشه این رویداد را به عنوان افسانه می شناختند تا این که در سال 2008 شاهد این رویداد عجیب شدند.

علت این حادثه جنگل بامبو به مساحت 10 هزار مایل مربع است که در نزدیکی این منطقه قرار گرفته است. هر 48 سال یک بار شکوفه ها و گل های این جنگل میوه می دهند. زمانی که تمام میوه های درخت روی زمین می افتد به منبع غذای خوبی برای موش ها تبدیل می شود. هر یک موش ماده می تواند در یک دوره 6 ماهه 200 بچه داشته باشد و این یعنی تولد میلیون ها موش گرسنه درست زمانی که تمام میوه ها خورده شده اند. بنابراین آن ها برای پیدا کردن غذا روانه شهر شده و باعث قحطی و بیماری می شوند.

درخشش آب در تاسمانی

هیچ چیزی به اندازه قدم زدن در ساحلی با آب درخشان رمانتیک نیست. می توانید این تجربه را در تاسمانی داشته باشید. علت درخشش این آب میلیون ها جلبک هستند که با حرکت امواج برق می زنند. به گفته دانشمندان این موجودات شب تاب دارای یک مکانیزم خود دفاعی هستند که شکارچیان را می ترسانند.

مه کشنده دونورا

انفجار هوا یک پدیده کاملا طبیعی است که در شرایط خاص بوجود می آید. برخی روستاها با کوه ها و تپه ها احاطه شده اند. معمولا دمای هوا نزدیک به زمین گرم تر است اما در برخی شرایط خاص دمای سرد در قسمت پایین قرار می گیرد و توسط دمای سرد در بالای آن حبس می شود. این پدیده از چند ساعت تا چند روز طول می کشد و معمولا با مه و بخار همراه است. این دقیقا همان اتفاقی است که در شهرک صنعتی کوچک دونورا در ایالت پنسیلوانیا در سال 1948 رخ داده است. این منطقه در معرض چنین پدیده طبیعی قرار گرفته است اما چیزی که آن را متفاوت تر کرده است طول دوره این اتفاق است که 5 روز به طول انجامیده است.

بزرگ ترین مشکل این منطقه صنعتی بودن آن است و در طول این مدت مردم زیادی به علت آلودگی هوا به بیماری های تنفسی دچار شدند. 22 نفر به علت آلودگی جان باختند و حدود 6000 نفر بیمار شدند. با وجود تلفات فراوان صاحبان کارخانه ها ادعا می کردند که این اتفاق بلای آسمانی است که خداوند بر آن ها نازل کرده است.

گودال گواتمالا در سال 2010

این گودال در سال 2010 درست وسط خیابانی در گواتمالا شکل گرفته است. می توان گفت مهم ترین علت ایجاد این حفره نشتی لوله ها باشد و یا شالوده ضعیف شهر که بعد از مدت های طولانی جذب آب در داخل زمین باعث ایجاد این حفره شده و یک ساختمان را با خود به اعماق زمین فرو برده است.

رویداد تونگوسکا

در سال 1908 بخش دورافتاده ای از سیبری توسط جسمی که به اعتقاد برخی از دانشمندان یک شهاب سنگ بوده است منفجر شد. این انفجار 185 برابر قوی تر از انفجار بمب اتم در هیروشیما بوده است و بیشتر از 80 میلیون درخت با خاک یکسان شدند. دانشمندان هیچ گودالی در اثر برخورد این جسم با زمین پیدا نکردند و به این نتیجه رسیدند که شهاب سنگ در فضا منفجر شده و به طور مستقیم با زمین برخورد نکرده است. تخمین زده شده است ک چنین اتفاقی هر یک الی دو قرن یک بار در دنیا رخ می دهد.

منبع: بدونیم
انتشار: 26 آذر 1398 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: cinava.ir شناسه مطلب: 146

به "8 اتفاق عجیبی که تا کنون در دنیا افتاده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "8 اتفاق عجیبی که تا کنون در دنیا افتاده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید