40 شرکت دانش بنیان ایرانی به ارمنستان می فرایند

به گزارش مجله سی نوا، به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، نشست تجاری و فناوری ایران در ارمنستان 28 بهمن تا اول اسفندماه برگزار می گردد. این رویداد تلاشی برای توسعه بازار محصولات ایران ساخت است.

40 شرکت دانش بنیان ایرانی به ارمنستان می فرایند

با ما سفر کنید و با تور ارمنستان از کشور جذاب همسایه دیدن کنید و شهر زیبای ایروان را ببینید.

ارتباطات بین المللی یکی از ضروریات اولیه در فرآیند بین المللی شدن شرکت ها و صادرات محصولات و خدمات است. یکی از اقدامات مؤثر در این زمینه، حضور این شرکت ها در قالب هیأت های تجاری در دیگر کشورها است. معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز یکی از حامیان این کار است و فضایی مناسب برای حضور آنها در سطح بین المللی فراهم نموده است.

آخرین روزهای بهمن و اول اسفندماه امسال، یک هیأت 40 نفره تجاری از ایران به کشور ارمنستان می رود. این هیأت فناور با حمایت مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و صندوق نوآوری و شکوفایی به این کشور اعزام می شوند.

ارمنستان یکی از همسایگان شمالی ایران است و عمده روابط جاری بین دو کشور را می توان صادرات گاز ایران به ارمنستان و واردات برق از آن کشور دانست. دیگر پروژه مالی مشترک میان دو کشور احداث دو کارخانه فراوری برق آبی روی رود ارس در مرز دو کشور اشاره نمود. با توجه به ارتباطات دیرینه دو کشور، فضا برای توسعه بازار دوجانبه میان آنها فراهم است.

توسعه بازار دانش بنیان ها یکی از اهداف این سفر 4 روزه است که با حضور مهدی قلعه نوی رئیس مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری انجام می گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 23 اسفند 1399 بروزرسانی: 23 اسفند 1399 گردآورنده: cinava.ir شناسه مطلب: 1144

به "40 شرکت دانش بنیان ایرانی به ارمنستان می فرایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "40 شرکت دانش بنیان ایرانی به ارمنستان می فرایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید