یمن، فشار عربستان بر منصور هادی برای تشکیل دولت بدون اجرای بند نظامی توافق ریاض

به گزارش مجله سی نوا، یک مسئول یمنی در دولت مستعفی یمن گفت که عربستان برای اعلام دولت جدید برآمده از توافق ریاض بدون اجرای کامل بند نظامی این توافق منصور هادی را تحت فشار قرار داده است.

یمن، فشار عربستان بر منصور هادی برای تشکیل دولت بدون اجرای بند نظامی توافق ریاض

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از الجزیره، یک مسئول یمنی در دولت مستعفی یمن اظهار داشت که خالد بن سلمان معاون وزیر دفاع عربستان از عبد ربه منصور هادی رئیس جمهور دولت مستعفی یمن خواست تا در آخرین جلسه اسامی وزرای خود برای تشکیل دولت برآمده از توافق ریاض را معرفی کند.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال اینستاگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

این مسئول یمنی تاکید نمود که عربستان منصورهادی را برای اعلام دولت جدید برآمده از توافق ریاض بدون اجرا شدن کامل بند نظامی این توافق تحت فشار قرار داده است.

عربستان سعودی پیشنهادی را برای اجرای بخشی از بند امنیتی و نظامی در ازای اعلام دولت جدید برآمده از توافق ریاض توسط رئیس جمهور مستعفی یمن ارائه داد . همچنین ریاض مخالفت خود را به منصور هادی در مورد ارائه اسامی نامزدهای وزارتخانه های کلیدی در دولت اعلام نموده و خواهان جایگزینی آنها با افراد جدید شده است.

یک منبع دولت مستعفی یمن پنجشنبه گذشته گفت که منصورهادی قبل از اعلام تعهد شورای انتقالی مورد حمایت امارات برای اجرای قسمت نظامی توافقنامه ریاض که در نوامبر 2019 منعقد شد ، اعلامیه تشکیل دولت جدید را امضا نمی کند ، در حالی که شورای انتقالی اصرار دارد که ابتدا بند سیاسی آن را اجرا کند.

پنجشنبه گذشته ، رئیس جمهور فراری یمن با خالد بن سلمان ، ملاقات کرد که در این جلسه شرایط و تحولات عرصه یمن در جنبه های مختلف سیاسی ، نظامی و امنیتی و راه های اجرای توافقنامه ریاض و مکانیزم تسریع در اجرای این توافق مورد بحث و آنالیز نهاده شد.

این در حالی است که توافق ریاض نتوانسته به درگیری های میان مزدوران سعودی از یک سو و مزدوران امارات تحت عنوان شورای انتقالی جنوب یمن از سوی دیگر در استان های جنوبی سرانجام دهد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 10 دی 1399 بروزرسانی: 10 دی 1399 گردآورنده: cinava.ir شناسه مطلب: 1002

به "یمن، فشار عربستان بر منصور هادی برای تشکیل دولت بدون اجرای بند نظامی توافق ریاض" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یمن، فشار عربستان بر منصور هادی برای تشکیل دولت بدون اجرای بند نظامی توافق ریاض"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید