کنترل کیفیت جوشکاری با ربات

به گزارش مجله سی نوا، اگر چه بسیاری از فرایندهای ساخت اتومبیل با استفاده از ربات ها انجام می شود، اما بررسی کیفیت جوشکاری کماکان توسط انسان ها انجام می شود. ولی رباتی جدید قادر به این کار است.

کنترل کیفیت جوشکاری با ربات

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران به نقل از نیواطلس، یک سیستم رباتیک جدید که در آلمان ابداع شده برای کنترل کیفیت جوشکاری بخش های فلزی اتومبیل ها و افزایش دقت آنها ابداع شده است.

بی دقتی در جوشکاری بخش های مختلف خودروها می تواند مسائلی جدی ایجاد کند و از استحکام و قوت خودروها بکاهد. اما این سیستم رباتیک تازه با بررسی جوشکاری های مختلف از زوایای مختلف به کارگران خطوط اتومبیل سازی برای اصلاح مسائل یادشده اخطار می دهد.

این کار فرایند اصلاح جوشکاری و کنترل آن را نیز کاهش می دهد و باعث می شود نیروی انسانی وقت خود را صرف کارها و اقدامات دیگری کند. سیستم رباتیک یادشده به طور اتوماتیک بخش هایی را که باید به یکدیگر مونتاژ شوند به شیوه ای مناسب در کنار یکدیگر قرار می دهد تا افراد برای جوشکاری اقدام کنند.

ربات یادشده قادر به درک فرامین صوتی بوده و از یک رابط کاربری با قابلیت درک حرکات دست و صورت برخوردار است تا افراد برای استفاده از آن حتی نیازی به سخن گفتن نداشته باشند. یک سیستم ردگیری انگشتان هم به افزایش دقت ربات یادشده کمک می کند.

سیستم یادشده همچنین از جراحت های کارگران در حین جوشکاری می کاهد. انتظار می رود این سیستم در آینده نزدیک در کارخانه اتومبیل سازی فولکس واگن مورد استفاده قرار بگیرد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 2 تیر 1399 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: cinava.ir شناسه مطلب: 618

به "کنترل کیفیت جوشکاری با ربات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کنترل کیفیت جوشکاری با ربات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید