کاهش صادرات گاز به عراق پس از اخطارهای چندباره قراردادی انجام شد

به گزارش مجله سی نوا، شرکت ملی گاز ایران در پی انتشار مصاحبه ای ازسوی سخنگوی وزارت برق عراق درباره کاهش صادرات گاز ایران به این کشور، توضیحاتی ارائه و تأکید کرد: کاهش صادرات گاز به عراق پس از اخطارهای چند باره قراردادی انجام شد.

کاهش صادرات گاز به عراق پس از اخطارهای چندباره قراردادی انجام شد

به گزارش خبرنگاران، متن توضیحات شرکت ملی گاز ایران به توضیح زیر است:

وزارت برق عراق بابت واردات گاز بیش از معادل 5 میلیارد دلار به شرکت ملی گاز ایران بدهکار است که مبلغ 3 میلیارد دلار آن در بانک عراقی TBI مسدود و غیرقابل استفاده مانده و بیش از 2 میلیارد دلار از بدهی سررسیدشده، وزارت برق نیز هنوز از اساس از طرف وزارت برق عراق پرداخت نشده است. افزون بر اینها، طرف عراقی، طبق قرارداد فی مابین، بیش از یک میلیارد دلار نیز به شرکت ملی گاز ایران بابت جرائم قراردادی بدهکاری دارد.

صادرات گاز توسط شرکت ملی گاز ایران به عراق، موضوعی مالی و تجاری است، در حالی که طرف ایرانی با بستانکاری بیش از 6 میلیارد دلاری از طرف عراقی، از هیچ منفعتی برخوردار نشده است.

هدف از صادرات درآمد است و این پول برای غذا و دارو مصرف می گردد، از این رو این شرکت پس از اخطارهای مکرر قراردادی که متأسفانه با بی توجهی طرف عراقی روبه رو شده، طبق مفاد قرارداد، نسبت به کاهش مقدار گاز صادراتی اقدام نموده است. در هر حال، شرکت ملی گاز ایران خود را متعهد به اجرای دقیق قرارداد امضا شده می داند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 14 بهمن 1399 بروزرسانی: 14 بهمن 1399 گردآورنده: cinava.ir شناسه مطلب: 1064

به "کاهش صادرات گاز به عراق پس از اخطارهای چندباره قراردادی انجام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش صادرات گاز به عراق پس از اخطارهای چندباره قراردادی انجام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید