پکن: آمریکا درباره شیوع کرونا به چین افترا می زند

به گزارش مجله سی نوا، سخنگوی وزارت خارجه چین ضمن رد مواضع دولت آمریکا گفت، واشنگتن درباره شیوع ویروس کرونا دروغ پردازی می کند و افکار عمومی را فریب می دهد.

پکن: آمریکا درباره شیوع کرونا به چین افترا می زند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، در ادامه جنگ لفظی چین و آمریکا بابت ویروس کشنده کرونا، یکی از سخنگویان وزارت خارجه چین جمعه بعد از ظهر به وقت تهران، آمریکا را به تلاش برای مقصر جلوه دادن کشورش در زمینه شیوع ویروس کرونا متهم کرد.

به نوشته خبرگزاری فرانسه گنگ شوانگ از سخنگویان وزارت خارجه چین در نشست مطبوعاتی هفتگی در این زمینه گفت:برخی در آمریکا تلاش دارند نقش چین در مبارزه با بیماری کرونا را نادیده گرفته و پکن را مقصر جلوه دهند.

این دیپلمات چینی در ادامه گفت: این رویکرد فداکاری بزرگ مردم چین برای محافظت و تندرستی بشر را نادیده می گیرد و افترا زنی به نقش عمده چین در توسعه بهداشت جهانی است.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی چین در بخش دیگر به کمک های اطلاعاتی کشورش به آمریکا برای مهار ویروس کرونا اشاره کرد.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز چهارشنبه بار دیگر از اینکه برای اشاره به نام ویروس کرونای جدید به آن ویروس چین گفته دفاع کرد.

دونالد ترامپ گفت که علت استفاده از این عبارت به این دلیل بود که کرونا از چین به سایر کشورها سرایت کرده است. او از مقامات پکن خواست از تکرار سخنانی که نظامیان آمریکایی را ناقل ویروس کرونا به چین معرفی می کند، بپرهیزند. ترامپ گفت مقامات چین به جای این گونه اظهارات، بهتر بود زودتر در مورد بروز ویروس کرونا در چین اطلاع رسانی می کردند. (جزئیات بیشتر)

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 19 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: cinava.ir شناسه مطلب: 523

به "پکن: آمریکا درباره شیوع کرونا به چین افترا می زند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پکن: آمریکا درباره شیوع کرونا به چین افترا می زند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید