پلیس فتا: برای انجام خرید اینترنتی فیلترشکن خود را خاموش کنید

به گزارش مجله سی نوا، تهران (پانا) - پلیس فتا تهران عظیم با تاکید بر امنیت انجام امور بانکی در اپلیکیشن های وابسته به بانک ها، هشدار داد در مواقع انجام خریدهای اینترنتی فیلترشکن خود را خاموش کنید تا اطلاعاتتان کپی نشود.

پلیس فتا: برای انجام خرید اینترنتی فیلترشکن خود را خاموش کنید

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا، علاوه بر مواقع مذکور، در بعضی موارد به صرف نصب فیلترشکن بدافزارهایی هم با آن نصب می شوند هم ممکن است اطلاعات شما را کپی و برای مبدا خود بفرستند.

کلاه برداری از فروشندگان کالا با شگرد رسیدساز جعلی

مجرمان سایبری در ارتکاب کلاه برداری از فروشندگان کالا، با استفاده از شگرد رسیدساز جعلی و نمایش رسید ساختگی از تراکنش انتقال وجه به شخص فروشنده، اقدام به کلاه برداری از شهروندان می نمایند.

در این شیوه کلاه برداری، در واقع هیچ تبادل اقتصادی رخ نداده و مبلغی به حساب بانکی فروشنده واریز نمی گردد.

فروشندگان کالا باید از فعال بودن سیستم پیامک حساب بانکی خود اطمینان داشته باشند، تنها به مشاهده رسید تراکنش اکتفا ننمایند و تا زمانی که پیامک واریز وجه را دریافت نکرده اند و از واریز وجه به حساب بانکی خود مطمئن نشده اند، کالایی به خریدار تحویل ندهند.

مراقب نصب بدافزارها هنگام دانلود برنامه های گردشگری مجازی باشید

با توجه به بیماری کرونا و عدم سفر بسیاری از هم وطن ها، سودجویان سایبری با سوءاستفاده از علاقه کاربران برای تماشای آنلاین نقاط مختلف جهان، اقدام به طراحی بدافزارهایی با عناوین فریبنده ای چون سفر مجازی به نقاط مختلف جهان، توریسم مجازی، گردشگری مجازی، گردشگری سایبری، مشاهده آنلاین شهرهای جهان و ... در فضای مجازی منتشر می نمایند، لذا کاربران بایستی برنامه های مورد احتیاج خود را از مراجع رسمی و سایت های معتبر دریافت نمایند.

بعلاوه در صورت واریز وجه به صورت آنلاین حتماً توجه داشته باشید که آدرس تمامی درگاه های پرداخت بانکی هم باید به shaparak.ir ختم گردد و اگر درگاه بانکی فاقد این آدرس باشد می تواند برای سرقت اطلاعات بانکی کاربران طراحی شده باشد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 13 شهریور 1400 بروزرسانی: 13 شهریور 1400 گردآورنده: cinava.ir شناسه مطلب: 1434

به "پلیس فتا: برای انجام خرید اینترنتی فیلترشکن خود را خاموش کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پلیس فتا: برای انجام خرید اینترنتی فیلترشکن خود را خاموش کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید