وضعیت اسف بار گیشه تابستان سینمای ایران

به گزارش مجله سی نوا، آی سینما: سقوط تدریجی فروش فیلم ها در تابستان به وضعیت هشدار رسیده و سه فیلم جدیدی که از چهارشنبه هفته پیش اکران شده اند، طی 7 روز در مجموع کمتر از 8200 بلیت فروخته اند!

وضعیت اسف بار گیشه تابستان سینمای ایران

طبق آمار منتشر شده در سامانه سینما شهر فیلم چاقی 91 میلیون تومان فروش نموده و کمی بیش از 7 هزار بلیت فروخته، برمودا با یک هزار بلیت فروخته شده به آمار 11 میلیون تومان رسیده و فیلم صدای منو می شنوید؟ با 65 بلیت در یک هفته فقط 875 هزار تومان فروش داشته است.

احتمالا عده ای می گویند شروع ماه محرم در ایجاد این وضعیت موثر است، اما اولا در آخر هفته گذشته که این فیلم ها اکران شدند، هنوز ماه محرم شروع نشده بود. ثانیا وضعیت گیشه تابستان از ابتدای مرداد نامناسب بوده است.

آمار فروش ماهیانه که سامانه سینما شهر منتشر نموده نشان می دهد گیشه سینمای ایران از اردیبهشت 98 وارد وضعیت رکود شده است. بعد از فروش 57 میلیاردی گیشه در فروردین که آمار قابل توجهی بود، استقبال از فیلم ها از اردیبهشت ناگهان سقوط کرد و به 26،6 میلیارد تومان رسید. این در حالی ست که آمار فروش اردیبهشت سال قبل 27,1 میلیارد تومان بود. اگر توجه کنیم که سال جاری قیمت بلیت افزایش 20 تا 30 درصدی داشته، کاهش تماشاگران بیشتر تعیین می گردد.

گیشه سینمای ایران در خرداد و تیر سال جاری با 29,5 و 29,4 میلیارد تومان کمی رشد داشت اما با شروع مرداد دوباره افت کرد و 23,9 میلیارد تومان شد که نسبت به مرداد سال 98 حدود 4,5 میلیارد تومان افت نموده است. به نظر می رسد وضعیت شهریور حتی بدتر باشد. تا روز سیزدهم این ماه فروش فیلم ها 5,5 میلیارد تومان شده و با توجه به در پیش بودن تاسوعا و عاشورا و ترکیب فیلم های اکران شده احتمال می رود یکی از بدترین رکوردهای فروش تابستانی سال جاری ثبت گردد.

9410

منبع: آی سینما
انتشار: 1 آبان 1398 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: cinava.ir شناسه مطلب: 6

به "وضعیت اسف بار گیشه تابستان سینمای ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وضعیت اسف بار گیشه تابستان سینمای ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید