ورود سامانه بارشی جدید به کشور

به گزارش مجله سی نوا، سامانه بارشی جدید بعد از ظهر امروز شنبه 10 اسفندماه از سمت شمال غرب وارد کشور می شود و موجب بارش برف باران و وزش باد در این مناطق خواهد شد.

ورود سامانه بارشی جدید به کشور

به گزارش مجله سی نوا به نقل از ایرنا، فریبا گودرزی گفت: بر اساس تحلیل آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی، امروز در بیشتر مناطق کشور جوی آرام پیش بینی می شود اما از بعد از ظهر با ورود سامانه بارشی از سمت شمال غرب کشور بارش باران و برف و وزش باد در این مناطق آغاز خواهد شد.

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: یکشنبه در مناطق شمال غرب و غرب استان های واقع در دامنه های زاگرس مرکزی و دامنه های جنوبی البرز مرکزی بارش برف و باران و وزش باد، در استان های ساحلی خزر بارش باران و وزش باد و در ارتفاعات و مناطق کوهستانی بارش برف و وزش باد پیش بینی می شود.

گودرزی ادامه داد: دوشنبه بارش در شمال غرب کشور تضعیف خواهد شد و در بخش هایی از شمال غرب، سواحل دریای خزر، دامنه های البرز و همچنین شمال شرق فعال می شود.

  • بارش های جدید در راه است بیشتر غرب و شمال غرب

دوشنبه کاهش دما و وزش باد نسبتا شدید در نوار شمالی کشور پیش بینی می شود، سه شنبه این سامانه در شمال شرق سبب ریزش برف و باران و در سواحل شرقی دریای خزر بارش باران می شود و اواخر روز چهارشنبه از شمال شرق کشور خارج می شود.

وی گفت: از بعد از ظهر یکشنبه و طی روز دوشنبه و سه شنبه دریای خزر مواج است، روزهای دوشنبه غرب خلیج فارس و روزهای سه شنبه و چهارشنبه مرکز و شرق خلیج فارس مواج است.

  • تهران صاف کمی ابری

کارشناس سازمان هواشناسی اضافه نمود: امروز آسمان تهران صاف تا کمی ابری همراه با غبار محلی است و در شب صاف و کمی ابری گاهی با وزش باد همراه است. کمینه دمای امروز صبح تهران 5 درجه بالای صفر بود و بیشینه دمای امروز پایتخت به 15 درجه بالای صفر می رسد.

گودرزی گفت: شهرکرد با دمای 7 درجه زیر صفر و بندرعباس 27 درجه بالای صفر به ترتیب سردترین و گرم ترین نقاط کشور در 24 ساعت گذشته بودند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 27 فروردین 1399 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: cinava.ir شناسه مطلب: 472

به "ورود سامانه بارشی جدید به کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورود سامانه بارشی جدید به کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید