واکنش وزیر علوم به اخراج اساتید از دانشگاه ها ، علاقه مند نیسیتم به اساتید ما ظلم و بی احترامی شود ، استادان تقاضای تجدیدنظر کنند

به گزارش مجله سی نوا، وزیر علوم در واکنش به ادعای اخراج اساتید از دانشگاه ها گفت: هیچ موقع دانشگاه عذر سرمایه های ارزشمند خود را به ناحق و غیرقانونی نمی خواهد.

واکنش وزیر علوم به اخراج اساتید از دانشگاه ها ، علاقه مند نیسیتم به اساتید ما ظلم و بی احترامی شود ، استادان تقاضای تجدیدنظر کنند

به گزارش خبرنگاران، محمدعلی زلفی گل وزیر علوم در حاشیه جلسه چهارشنبه هیأت دولت درباره برخی اخبار در خصوص اخراج اساتید دانشگاه ها گفت: دانشگاه قواعد خاص خود را دارد و دانشگاه براساس آن قواعد اداره می شود. طبیعی است که یک عضو هیات علمی علاوه بر نظم و انضباط علمی باید نظم آموزشی و پژوهشی، اداری و فرهنگی را هم رعایت کند.

زلفی گل اظهار کرد: دانشگاه ها در جذب هیات علمی مستقل بوده و تصمیمات خود را برای جذب هیات علمی اتخاذ می کنند. اگر عضو هیات علمی احساس می کند نسبت به او ظلم شده است، از طریق قانون می تواند عمل کند و تقاضای تجدیدنظر کند تا پیگیری شود و سعی می شود در این مساله هم به منافع فردی و هم منافع ملی توجه شود.

وی اضافه نمود: مساله اخراج اساتید آن طور که در فضای مجازی به آن پرداخته شده، نیست. هیچ موقع دانشگاه عذر سرمایه های ارزشمند خود را به ناحق و غیرقانونی نمی خواهد. همه توفیقات امروز کشور نتیجه تلاش های دانشگاهیان است. نوع نگاه ما به اساتید دانشگاه این است که آنها سرمایه نمادین کشور بوده و علاقه مند نیسیتم به اساتید ما ظلم و بی احترامی شود.

وزیر علوم درباره امکانات آموزشی در استان سیستان و بلوچستان گفت: در استان سیستان بلوچستان بیشترین مراکز آموزش عالی را داریم و تلاش شده عدالت آموزشی برای مردم این استان رعایت شود. ما سعی می کنیم عدالت آموزشی را در توزیع اعتبارات و امکانات برای این استان لحاظ کنیم.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 23 شهریور 1402 بروزرسانی: 23 شهریور 1402 گردآورنده: cinava.ir شناسه مطلب: 1948

به "واکنش وزیر علوم به اخراج اساتید از دانشگاه ها ، علاقه مند نیسیتم به اساتید ما ظلم و بی احترامی شود ، استادان تقاضای تجدیدنظر کنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش وزیر علوم به اخراج اساتید از دانشگاه ها ، علاقه مند نیسیتم به اساتید ما ظلم و بی احترامی شود ، استادان تقاضای تجدیدنظر کنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید