هشدار درباره افزایش میزان بیکاری در روسیه

به گزارش مجله سی نوا، کارشناسان مسائل مالی در روسیه پیش بینی می نمایند که میزان بیکاری در این کشور با توجه به شیوع بیماری کرونا ممکن است تا شش برابر افزایش یافته و به بیش از 5 میلیون نفر برسد.

هشدار درباره افزایش میزان بیکاری در روسیه

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، روزنامه ایزوستیا، چاپ مسکو، امروز نوشت: طبق پیش بینی موسسه سیاست گذاری اجتماعی دانشگاه دولتی مدرسه عالی اقتصاد مسکو، تعداد بیکاران ثبت شده در روسیه به طور بالقوه می تواند تقریباً شش برابر شده و تا 5 میلیون و سیصد هزار نفر افزایش یابد.

لیلیا آوچارووا مدیر این موسسه در تبادل نظر با این روزنامه گفت: طبق آخرین بسته اقدامات برای کسانی که در بخش اقتصاد پس از اول مارس شغل خود را از دست داده و به دفاتر خدمات اشتغال مراجعه نموده اند ، مزایای بیکاری به میزان حداقل دستمزد 12 هزار و 130 روبل افزایش یافته است که ظرف سه ماه پرداخت می گردد.

به گفته وی، این نکته حائز اهمیت است که هر فرد بیکار دارای فرزندان خردسال، 3 هزار روبل دیگر اضافه دریافت می نماید.

خانم آوچارووا در عین حال یادآور شد، اگر در نظر بگیریم که مسئولان امر بیش از 33 میلیارد روبل برای مزایای اضافی در شرایط اپیدمی بیماری کرونا اختصاص بدهند ، در سه ماه آینده دفتر خدمات اشتغال ممکن است با درخواست حدود یک میلیون نفر برای تجدید نظر روبرو گردد که این میزان بیش از دو برابر تعداد افراد بیکار ثبت خواهد بود.

به گفته وی، در حال حاضر ، یاری هزینه ها برای 2.5 میلیون نفر در نظر گرفته شده است.

وزارت کار روسیه نیز گزارش داده است که تعداد بیکاران رسمی ثبت شده در این کشور نزدیک به 7500 هزار نفر است ، اما تعداد آنها در نتیجه محدودیت های مربوط به مبارزه با بیماری کرونا دیگر افزایش یافته است.

این وزارتخانه پیش بینی های بسیاری از فرایند توسعه اوضاع در بازار کار و رشد بیکاری در کشور در شرایط بحران کرونا ارائه داده است.

پیش از این ، میخائیل میشوستین نخست وزیر روسیه به وزارت کار و وزارت دارایی دستور داده بود که اطمینان حاصل نمایند تا حداکثر مزایای بیکاری برای شهفرایندانانی که شغل خود را از اول آوریل الی آخر ماه ژوئن (اواسط فروردین الی نیمه خرداد ماه) از دست داده اند ، پرداخت گردد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 2 تیر 1399 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: cinava.ir شناسه مطلب: 617

به "هشدار درباره افزایش میزان بیکاری در روسیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار درباره افزایش میزان بیکاری در روسیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید