هشتگردی ها به زودی مترو دار می شوند

به گزارش مجله سی نوا، شمارش معکوس برای بهره برداری از خط ریلی گلشهر ـ هشتگرد شروع شده و طبق وعده تا خاتمه شهریورماه تست سرد این خط انجام می گردد. طبق حدس ها با افتتاح مترو جمعیت ساوجبلاغ 25 هزار نفر افزایش خواهد یافت.

هشتگردی ها به زودی مترو دار می شوند

به گزارش مجله سی نوا، عملیات اجرایی پروژه خط ریلی گلشهر ـ هشتگرد مراحل انتهای خود را طی می نماید و مطابق زمان بندی به زودی تحویل شرکت بهره برداری متروی تهران می گردد. نهایتا شرکت مترو پس از انجام تست های لازم بر اساس استاندارد و برطرف نواقص احتمالی آن را به بهره برداری گرم خواهد رساند.

پیشرفت بیش از 90 درصدی مترو هشتگرد

پروژه مترو هشتگرد به پیشرفت بیش از 90 درصد رسیده است. با توجه به تخصیص اعتبار و تاکید محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی بر تسریع عملیات اجرایی، این پروژه مراحل نهایی را طی می نماید. حبیب اله طاهرخانی معاون وزیر راه و شهرسازی هر هفته از این طرح بازدید به عمل می آورد. طاهرخانی از انتها عملیات اجرایی خط مترو گلشهر ـ هشتگرد تا انتها شهریور خبرداد و گفته است که وزارت راه و شهرسازی بر اساس وعده های داده شده تا انتها شهریورماه عملیات اجرایی مترو را به اتمام می رساند و شرکت بهره برداری مترو تهران برای برطرف نواقص احتمالی و ادامه کار وارد فرآیند خواهد شد.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به مسائل و موانع پیش روی مترو اظهار کرد: مسائل، بدون ورود مستقیم شخص وزیر راه و شهرسازی تقریباً لاینحل یا مستلزم زمان زیادی بود. خوشبختانه با ورود به موقع اسلامی در مورد معارضین، تامین اعتبار، خرید تجهیزات تخصصی که فراوری داخل نداشتند و در اوج تحریم ها در کمترین زمان خریداری و وارد کشور شد و با تجهیز اکیپ های کاری مختلف در سرتاسر خط با فعالیت های شبانه روزی عملیات اجرایی مترو به نقطه انتهای نزدیک شده است.

طاهرخانی از پیمانکار مجموعه خواست با استفاده از ظرفیت ها و به کارگیری تمام امکانات نسبت به تسریع در انجام کارهای باقیمانده اقدام کند.

گفته می گردد اقدامات لازم برای خرید تجهیزات مترو هشتگرد اجرا شده که با نصب این تجهیزات و انجام سیگنالینگ، پروژه به بهره برداری می رسد. هم چنین از ابتدای امسال تا کنون حدود 120 میلیارد تومان از منابع داخلی شرکت عمران شهرهای جدید برای مترو هشتگرد هزینه شده و به گفته مسوولان از منابع دولتی تنها 10 میلیارد تومان در قالب اسناد خزانه تخصیص پیدا نموده است.

بهمنی: جمعیت ساوجبلاغ با افتتاح مترو 25 هزار نفر افزایش می یابد

مدتی قبل محمود بهمنی، نماینده ساوجبلاغ، نظرآباد و طالقان در مجلس با بیان اینکه در تلاشیم متروی هشتگرد در شهریور به بهره برداری برسد، گفته بود: با افتتاح این مترو شاهد افزایش 20 تا 25 هزار نفری شهرستان ساوجبلاغ خواهیم بود که این تعداد سرریز جمعیتی استان تهران و شهرستان کرج هستند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 3 آبان 1398 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: cinava.ir شناسه مطلب: 19

به "هشتگردی ها به زودی مترو دار می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشتگردی ها به زودی مترو دار می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید