مسئله ای در تامین آرد وجود ندارد

به گزارش مجله سی نوا، تهران (پانا) - مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت امروز در کشور کمبود آرد و گندم، وجود ندارد و از مردم تقاضا کرد تا از نانوایی هایی که دارای پروانه فعالیت، جواز کسب و پروانه بهداشت تضمین شده دارند، خرید کنند.

مسئله ای در تامین آرد وجود ندارد

به گزارش روابط عمومی شرکت بازرگانی دولتی ایران، یزدان سیف اضافه کرد: حدود 90 هزار نانوایی بوسیله 400 کارخانه تولید آرد که ماهیانه 900 هزار تن، گندم را تبدیل به آرد می کنند، بوسیله شبکه حمل و نقلی منسجم و برنامه ریزی شده در دهه اول، دوم و سوم هر ماه آرد دریافت می کنند.

وی اضافه کرد: گاهی اوقات دیده شده بعضی از نانوایی ها که پروانه کسب نداشته و اجازه فعالیت هم ندارند و آرد مورد نیاز خود را بوسیله شبکه غیر رسمی تامین کرده اند و با کمبود آرد روبرو شده اند و موجب سوء استفاده برای رسانه های ضد انقلاب را فراهم کرده اند.

سیف در مورد نانوایی های آزادپز گفت: نانوایی آزادپز دیگر در کشور وجود ندارد، همه نانوایی ها به دو مدل یارانه ای یک و دو، از دولت آرد دریافت می کنند که در نوع اول به شکل کاملا دولتی و به قیمت هر کیلو 665 تومان و نوع دوم که به شیوه آزاد آرد دریافت می کنند.

وی اضافه کرد: سالیانه در نیمه دوم سال، به دلیل این که روزها کوتاه می شود و تعطیلی خیلی از ادارات و فضاهای کاری توام با یکدیگر می شود، شاهد شلوغی و ازدحام متقاضیان نان در نانوایی ها هستیم.

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت: علت دیگری که امکان دارد نانوایی، نان کمتری پخت کند این است که بعضی نانوایی ها به جای هشت ساعت کار 6 ساعت فعالیت می کنند.

سیف اضافه کرد: هیچ نقطه ای از کشور، نه امروز و نیز در گذشته و حتی در آینده هم هیچ مسئله ای در تهیه آرد و نان نداریم ضمن اینکه میزان ذخایر راهبردی کشور هم بی نظیر است.

وی گفت: یکی از نانوایی ها در استان البرز که مرتکب تخلف هم شده، فیلمی از واحد صنفی خود را برای یکی از شبکه های فارسی زبان خارجی فرستاده که این فیلم کاملا دروغ بوده و بعد از بررسی ها، مشخص شد این نانوایی تخلفات گسترده ای داشته که اکنون در حال رسیدگی بوسیله مراجع ذیربط هستیم.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 29 آبان 1399 بروزرسانی: 29 آبان 1399 گردآورنده: cinava.ir شناسه مطلب: 916

به "مسئله ای در تامین آرد وجود ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسئله ای در تامین آرد وجود ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید