قورت دادن آدامس خطرناک است؟

به گزارش مجله سی نوا، بزرگتر ها همواره نسبت به بلعیده شدن آدامس به وسیله بچه ها احساس نگرانی می نمایند.

قورت دادن آدامس خطرناک است؟

به گزارش باشگاه خبرنگاران، سرگئی ویالوف متخصص گوارش و کبد در روسیه شرح داده است که هنگام قورت دادن آدامس چه اتفاقی می افتد.

این متخصص روس گفت: بزرگسالان همواره به بچه ها توصیه می نمایند که آدامس را قورت ندهند، زیرا هضم نمی گردد و ممکن است برای بدن خطرناک باشد.

اما این پزشک با این هشدار موافق نیست، زیرا معتقد است فراورینمایندگان آدامس به این موضوع توجه دارند.

او می گوید: می توانی آدامس را قورت بدهی، اما توصیه نمی گردد، چون برای این منظور فراوری نشده است، علاوه بر این، تمام فراورینمایندگان آدامس خطر قورت دادن آدامس را به حساب آورده اند، یعنی آدامس باید در صورت بلعیدن به سلامتی انسان آسیبی وارد نکند. آدامس نمی تواند روده را مسدود کند یا به دیواره آن بچسبد.

این پزشک روس می گوید: بیشتر آدامس ها خنثی و بی اثر هستند. مانند ماتریکسی است که داخل آن طعم دهنده و پرنماینده است. وقتی جویده می گردد، فقط ماتریکس باقی می ماند که با هیچ ماده دیگری واکنش نشان نمی دهد، بی سر و صدا از دستگاه گوارش عبور می نماید و به طور طبیعی از بدن دفع می گردد.

این متخصص توصیه می نماید آدامس را زیاد نجوید، زیرا ممکن است باعث ایجاد بعضی اختلالات در دستگاه گوارش گردد.

او می گوید: به طور کلی جویدن آدامس همواره توصیه نمی گردد، زیرا حاوی درصد بالایی از سوربیتول (جایگزین قند) و سایر موادی است که باکتری های روده را تغذیه می نماید و منجر به افزایش تعداد آن ها و در نتیجه باعث افزایش تشکیل گاز، نفخ و ناراحتی در معده می گردد.

منبع: فرارو
انتشار: 5 مرداد 1401 بروزرسانی: 5 مرداد 1401 گردآورنده: cinava.ir شناسه مطلب: 1759

به "قورت دادن آدامس خطرناک است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قورت دادن آدامس خطرناک است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید