قصه یک سال مزخرف منتشر می گردد

به گزارش مجله سی نوا، کتاب قصه یک سال مزخرف نوشته هتر اسمیت به زودی با ترجمه کیوان عبیدی آشتیانی توسط کتاب های طوطی (بخش کودک و نوجوان انتشارات فاطمی)

قصه یک سال مزخرف منتشر می گردد

کتاب های طوطی پیش از این، رمان پسرک و جادوی مری پاپینز و 5 اثر دیگر را با ترجمه کیوان عبیدی آشتیانی چاپ نموده است. قصه یک سال مزخرف داستان در قالب شعر آزاد است که به غفلت، خیانت، بخشش و دوستی می پردازد و مولف در این کتاب با استفاده از شخصیت های واقعی، خصلت های خوب و بد انسانی را با هم به تصویر کشیده است.

در این کتاب شخصیت جت که یک سال فاجعه بار و تلخ را پشت سر گذاشته، برای سپری کردن تعطیلات تابستان به خانه ساحلی مادربزرگش می رود. او امید دارد که آنجا همه خاطرات بد گذشته را فراموش کند و به آرامش برسد اما رازی دارد ...

مولف قصه یک سال مزخرف کوشش نموده با استفاده از همراهی مادربزرگ به جت یاری کند. او هم مانند جت از کودکی اش فاجعه هایی را به یاد دارد اما این سختی ها شخصیت کنونی او را شکل داده اند، چون همه در زندگی اشتباه می نمایند. این کتاب یکی از نامزدهای نهایی جایزه تی دی ادبیات کودک ونوجوان کاناداست. این جایزه هر سال به شاخص ترین کتاب کودک ونوجوان، از نویسنده های کانادایی برای بچه ها 1 تا 12 سال، اهدا می گردد؛ کتابی که امتیازی چشم گیر یا دستاوردی قابل توجه داشته باشد.

کتاب های طوطی با خرید حق ترجمه و نشر قصه یک سال مزخرف به زودی برگردان فارسی آن را راهی بازار نشر می نماید.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 5 بهمن 1398 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: cinava.ir شناسه مطلب: 235

به "قصه یک سال مزخرف منتشر می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قصه یک سال مزخرف منتشر می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید