عضویت روسیه در جنبش عدم تعهد قطعی شده است

به گزارش مجله سی نوا، به گزارش خبرنگاران به نقل از تاس، وزیر امور خارجه روسیه از انجام مقدمات عضویت مسکو در جنبش عدم تعهد به عنوان عضو ناظر اطلاع داد.

عضویت روسیه در جنبش عدم تعهد قطعی شده است

همراه دور زمین باشید و با تور ارزان روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی روسیه گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

بر اساس این گزارش، سرگئی لاوروف ضمن تاکید بر اینکه مقدمات عضویت مسکو در جنبش عدم تعهد به عنوان عضو ناظر اجرا شده، گفت که عضویت رسمی مسکو در این جنبش به زودی اعلام خواهد شد.

وی که این سخنان را در ملاقات با وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان مطرح می کرد، گفت: روسیه درخواست خود را برای عضویت ناظر در جنبش عدم تعهد تحت ریاست جمهوری آذربایجان مطرح نموده و این عضویت به صورت عملیاتی محقق شده است. هر زمان که شرایط فراهم باشد کار شروع خواهد شد. ما عمیقاً از دوستان آذربایجانی خود برای حمایت آنها (در مورد عضویت روسیه در جنبش مذکور) قدردانی می کنیم.

وی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود تاکید نمود که باکو از تمامی پیش نویس های تهیه شده توسط مسکو برای تصویب قطعنامه های مجمع عمومی سازمان ملل متحد حمایت می نماید.

لاوروف در این خصوص گفت: در عوض، ما نیز مشتاق ابتکار عمل های باکو هستیم. ما برای تعمیق همکاری در نهادهای چند ملیتی مانند سازمان ملل، CIS (سازمان همکاری های کشورهای مستقل مشترک المنافع) ، OSCE (سازمان امنیت و همکاری اروپا) و جنبش عدم تعهد، شورای اروپا و سازمان همکاری های مالی دریای سیاه با یکدیگر به تفاهم رسیده ایم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 17 تیر 1400 بروزرسانی: 17 تیر 1400 گردآورنده: cinava.ir شناسه مطلب: 1347

به "عضویت روسیه در جنبش عدم تعهد قطعی شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عضویت روسیه در جنبش عدم تعهد قطعی شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید