شهادت مدیران گوگل، فیس بوک و آمازون در مقابل نمایندگان کنگره

به گزارش مجله سی نوا، به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، مدیران ارشد اجرایی آمازون، اپل، آلفابت و فیس بوک روز 27 جولای (6 مردادماه) در مقابل پنلی از نمایندگان آمریکایی شهادت می دهند.

شهادت مدیران گوگل، فیس بوک و آمازون در مقابل نمایندگان کنگره

جف بزوس، مارک زاکربرگر، ساندار پیچای و تیم کوک در مقابل کمیته قضایی آنتی تراست حاضر می شوند. این امر بخشی از فرایند تحقیقات درباره شرکت های مذکور است. مدیران ارشد اجرایی این شرکت ها می توانند به طور مجازی نیز در این جلسه شرکت نمایند.

جرولد نادلر مدیر کمیته قضایی مجلس آمریکا و دیوید سیسیلین مدیر کمیته زیر مجموعه ای آنتی تراست (ضدانحصار) کنگره در بیانیه ای در این باره می گویند: همانطور که از ابتدا گفتیم، شهادت این مدیران برای تکمیل تحقیقات لازم است.

در اوایل ماه جاری اعلام شد 4 شرکت فناوری قرار است در برابر قانونگذاران کنگره آمریکا شهادت دهند.

این در حالی است که وزارت دادگستری آمریکا مشغول تحقیق از این شرکت ها است. علاوه بر آن، فیس بوک و آمازون با تحقیقات کمیسیون فدرال تجارت نیز روبرو هستند و دادستان های کل ایالت های آمریکا تحقیقاتی درباره فیس بوک و گوگل انجام می دهند.

گوگل و فیس بوک درآمد زیادی از تبلیغات دیجیتال در سراسر دنیا دارند. این شرکت ها از طریق ابزارهای خود اطلاعات کاربران را جمع آوری می نمایند و برای تبلیغات هدفمند می فروشند.

اپل و آمازون نیز به دلیل زیرپا گذاشتن قوانین آنتی تراست و تسلط بر بازار تحت تحقیق هستند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 14 شهریور 1399 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: cinava.ir شناسه مطلب: 760

به "شهادت مدیران گوگل، فیس بوک و آمازون در مقابل نمایندگان کنگره" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شهادت مدیران گوگل، فیس بوک و آمازون در مقابل نمایندگان کنگره"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید