ساخت تونل ضدعفونی کننده در یک شرکت دانش بنیان

به گزارش مجله سی نوا، میلاد توصیفیان قائم مقام مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران گفت: در این شرکت پیش از شیوع کرونا پیروز به فراوری مواد ضد عفونی کننده ای شدیم که مورد تأیید وزارت بهداشت است.

ساخت تونل ضدعفونی کننده در یک شرکت دانش بنیان

وی با بیان اینکه پیش از شیوع کرونا از این مواد در خط فراوری مواد لبنی استفاده می کردیم، بیان نمود: این محلول بدون الکل است و در صورت استفاده هیچ گونه ضرری ندارد.

توصیفیان با بیان اینکه به تازگی توانستیم دستگاهی را طراحی کنیم که مه پاش است و از مواد ضدعفونی نماینده فراوری خودمان در آن بهره می بریم، بیان نمود: این سیستم مه پاش که مشابه خارجی دارد بر اساسی ساخته شده که علاوه بر ضد عفونی کردن تجهیزات یا افراد مانع از خیس شدن می گردد.

به گفته وی، سیستم های مه پاشی که در رستوران ها استفاده می گردد اکنون در ورودی بعضی اماکن با تغییراتی استفاده می گردد که افراد را خیس می نماید اما این این مه پاش چنین ایرادی ندارد.

به گفته قائم مقام مدیر عامل این شرکت دانش بنیان در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران، از این مه پاش می توان در اماکن مختلف، بیمارستان ها، ورودی ها و …استفاده کرد؛ اکنون برای این منظور تونلی 6 متری را طراحی کردیم که فرد در آن طی 6 ثانیه ضد عفونی خواهد شد.

وی با بیان اینکه طی آنالیز هایی که داشتیم تونل را 6 متر طراحی کردیم زیرا طی این مسافت، بار میکروبی تا 98 درصد از بین می رود، گفت: در ابتدای ورود و به هنگام خروج تست بار میکروبی اندازه گیری می گردد.

وی با بیان اینکه استشمام این محلول برای ضد عفونی افرادی که در تونل قرار می گیرند ضرری ندارد، بیان نمود: برای استریل یک تجهیز یا افراد، اندازه میکرونی باید زیر 5 میکرون باشد که این دستگاه اینگونه عمل می نماید.

به گفته توصیفیان، در حال حاضر وزارت بهداشت بودجه ای برای بیمارستانها اختصاص نداده که این دستگاه را خریداری نمایند به همین دلیل ما دستگاه را نمی فروشیم ولی خدمات استریل سازی را ارائه می دهیم تا یک مکان یا افراد را ضد عفونی کنیم.

وی ادامه داد: اکنون به بیمارستان های مسیح دانشوری، سعدی و… خدمات ارائه می دهیم و اتاق های عمل و بخش های بیماران مبتلا به کرونا را استریل می کنیم.

منبع: آی تابناک
انتشار: 9 تیر 1399 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: cinava.ir شناسه مطلب: 631

به "ساخت تونل ضدعفونی کننده در یک شرکت دانش بنیان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساخت تونل ضدعفونی کننده در یک شرکت دانش بنیان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید