زمان درست استفاده از کیسه آب گرم و یخ برای انواع درد ، از درد سیاتیک و آرتروز تا گرفتگی قاعدگی ، سرما یا گرما کدام برای تسکین درد بهتر است؟

به گزارش مجله سی نوا، از دردهای عضلانی گرفته تا رگ به رگ شدن تا سردرد و موارد دیگر دانستن زمان استفاده از یخ یا زمان استفاده از گرما می تواند باعث بهبودی شما گردد و درد را تسکین دهد.

زمان درست استفاده از کیسه آب گرم و یخ برای انواع درد ، از درد سیاتیک و آرتروز تا گرفتگی قاعدگی ، سرما یا گرما کدام برای تسکین درد بهتر است؟

به گزارش خبرنگاران، کمپرس سرد می تواند به کاهش درد و تورم ناشی از طولانی ماندن در آفتاب یاری کند. برای تسکین سریع، کمپرس سرد حوله ای (نه یخ) بهره ببرید تا سوختگی تسکین یابد. از دردهای عضلانی گرفته تا رگ به رگ شدن تا سردرد و موارد دیگر دانستن زمان استفاده از یخ یا زمان استفاده از گرما می تواند باعث بهبودی شما گردد و درد را تسکین دهد.

  • داشتن چربی در هر قسمت از بدن چه معنایی برای سلامتی دارد؟

پیچ خوردگی: یخ

گرما معمولاً بلافاصله پس از آسیب دیدگی، بدون توجه به رگ به رگ شدن یا کشیدگی بد است. هرگونه صدمه ای که گرم و متورم باشد، در صورت گرم شدن می تواند متورم گردد، اما اغلب می توانید از یخ بهره ببرید.

گرفتگی قاعدگی: گرما

یک کمپرس گرما برای یاری به دردها و پریودهای شما بسیار بیشتر عمل می نماید. در مطالعات نشان داده شده است که گرما برای دردهای قاعدگی بهتر است. گرفتگی های قاعدگی بر اثر انقباض طولانی مدت و دردناک رحم ایجاد می گردد. گرما باعث شل شدن عضله و بهبود جریان خون می گردد و در نتیجه درد را تسکین می دهد.

  • خوراکی هایی که برای کم کردن درد قاعدگی مفیدند

سردرد: یخ یا گرما

درمان صحیح به نوع سردرد شما بستگی دارد. سردردهای ناشی از تنش می توانند از گرما درمانی استفاده نمایند که به شل شدن عضلات تنگ در سراسر گردن و فک یاری می نماید. سردردهای سینوسی بعلاوه می توانند از گرما درمانی برای یاری به گرم شدن مجاری بینی و شل شدن بعضی از ترشحات ساخته شده بهره مند شوند. میگرن یا سایر سردردهای ناشی از عروق، با استفاده از سرما درمانی، واکنش بهتری نشان می دهند.

  • علائم رایج سردرد میگرنی | برترین راه کاهش سردرد چیست؟

کهیر: یخ

یکی از سریع ترین راه ها برای تسکین خارش و تورم ناشی از این واکنش آلرژیک تحریک نماینده، قرار دادن کمپرس یخ بر روی نقاط خارش دار است، به شرطی که به کهیرهای ایجاد شده ناشی از سرما نباشد.

کبودی: یخ

هر لحظه که لکه ای سیاه و آبی ظاهر شد، هر ساعت پس از وقوع آسیب اولیه، به مدت 15 دقیقه یخ را به محل کبودی بمالید. بسته های یخ می توانند به بهبودی کبودی یاری نمایند، تورم را کمتر و درد را تسکین دهد.

کشیدگی عضله: گرما

اگر این یک آسیب حاد باشد ممکن است مفید باشد، اما برای سفتی و درد عضلات، گرمای مرطوب حاصل از دوش آب گرم می تواند یاری بزرگی به شما کند. گرما زمانی مفید است که سفتی طولانی مدت در مفصل یا عضله ایجاد گردد. این باعث شل شدن عضلات و تاندون ها می گردد و می تواند علائم ماندگار مربوط به سفتی را برطرف کند.

کمر درد: یخ، سپس گرما

کمردرد، ممکن است بلافاصله بعد از استفاده از یخ تسکین یابد. با این حال، در طولانی مدت، بعضی از کمر درد مربوط به سفتی است و از گرما برای شل شدن اسپاسم های عضلانی بالقوه سود می برد.

نیش حشرات: یخ

یک مدت کوتاهی استفاده از یخ به عنوان یک مسکن می تواند باعث تسکین اولیه درد و حساسیت ناشی از گزش گردد. علاوه بر از بین بردن سوزش گزش، ممکن است به کاهش التهاب در محل گزش نیز یاری کند.

آرتروز: یخ یا گرما

برترین درمان برای آرتروز ممکن است به علائم شما بستگی داشته باشد. شرایط آرتروز شامل پوشیدن غضروف در سطوح مفصلی مفصل است. با فشرده سازی و اصطکاک کافی در اطراف این مفاصل، می توانید التهاب زیادی در مفصل ایجاد کنید. این التهاب بعلاوه می تواند منجر به درد و گرفتگی عضلات اطراف مفصل آرتروز گردد. گرما ممکن است برای شل شدن عضلات سفت مفید باشد، اما یخ برای درمان التهاب داخل مفصل گزینه بهتری است.

تاندینیت: یخ سپس گرم کنید

یخ در سه روز اول پس از آسیب برای یاری به کاهش التهاب برترین عملکرد را دارد و پس از آن، استفاده از گرما می تواند باعث افزایش جریان خون در آسیب گردد تا به بهبودی یاری کند.

آفتاب سوختگی: سرما

کمپرس سرد می تواند به کاهش درد و تورم ناشی از طولانی ماندن در آفتاب (یا نزدن ضد آفتاب!) یاری کند. برای تسکین سریع، کمپرس سرد حوله ای (نه یخ) بهره ببرید تا سوختگی شما تسکین یابد.

درد سیاتیک: یخ، سپس گرما

درد سیاتیک از پشت سر منشأ می گیرد و باعث درد یا بی حسی پا می گردد. ممکن است به یک کمپرس سرد یا کمپرس گرم که در قسمت پایین کمر قرار گرفته است و نه پا احتیاج داشته باشید. اغلب اوقات مردم سعی خواهند کرد از گرما یا یخ برای برطرف علائم در محلی که در آن ها اتفاق می افتد استفاده نمایند. این ممکن است از نظر تئوری ایده خوبی به نظر برسد. با این حال، اگر علائم ماهیت عصبی دارند و دلیل اصلی آن نزدیک به ستون فقرات است، استفاده از یخ در ستون فقرات همان چیزی است که ضروری است. استفاده از گرما یا یخ در محل علائم، مانند پشت ساق پا یا ساق پا، کار زیادی نخواهد کرد.

گلو درد: یخ یا گرما

اگر با گلودرد سر و کار دارید، می توانید از داروهای احتباس نماینده احتمالی بهره ببرید. نوشیدن چای یا سوپ داغ یا خوردن یخ یا بستنی هر یک از این موارد می تواند به بهبود علائم شما یاری کند. غرغره راه ساده و موثر دیگری برای تسکین درد است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 23 مهر 1401 بروزرسانی: 23 مهر 1401 گردآورنده: cinava.ir شناسه مطلب: 1808

به "زمان درست استفاده از کیسه آب گرم و یخ برای انواع درد ، از درد سیاتیک و آرتروز تا گرفتگی قاعدگی ، سرما یا گرما کدام برای تسکین درد بهتر است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زمان درست استفاده از کیسه آب گرم و یخ برای انواع درد ، از درد سیاتیک و آرتروز تا گرفتگی قاعدگی ، سرما یا گرما کدام برای تسکین درد بهتر است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید