رویانیان ادعای قلعه نویی را رد کرد ، حرفی از مبلغ قرارداد مطرح نشد

به گزارش مجله سی نوا، مدیرعامل پیشین باشگاه پرسپولیس گفت: من فقط یکبار به صورت تلفنی به قلعه نویی پیشنهاد دادم که به پرسپولیس بیاید اما صحبتی از عدد و رقم در میان نبود.

رویانیان ادعای قلعه نویی را رد کرد ، حرفی از مبلغ قرارداد مطرح نشد

به گزارش خبرنگاران به نقل میزان، محمد رویانیان، به شفاف سازی در مورد پیشنهاد خود به امیر قلعه نویی برای حضور روی نیمکت پرسپولیس پرداخت و گفت: بله این ماجرا درست است و بنده در آن زمان به ایشان پیشنهاد همکاری دادم. در زمانی که قلعه نویی بیکار بود، با او تلفنی تماس گرفتم و گفتم اگر به تیم ما بیایی، تنوعی در فوتبال ایران به وجود می آید و از ماجرای رنگی بودن فوتبال، خارج می شویم.

وی افزود: در آن روز، من فقط به ایشان پیشنهاد کار دادم، اما اصلا بحثی در مورد قیمت قرارداد در میان نبود. در آن دوران، حساسیت های زیادی بین استقلال و پرسپولیس وجود نداشت. البته ما بازیکنانی را گرفتیم که خواسته هواداران پرسپولیس بود. قبل از حضور من احساس بدی در مورد باشگاه وجود داشت و می گفتند برخلاف استقلال که آنجا علی فتح الله زاده فقط بمب می ترکاند، پرسپولیس بلد نیست بازیکن خوب جذب کند. این بود که ما به سراغ ستاره ها رفتیم.

مدیرعامل پیشین باشگاه پرسپولیس شرح داد: در آن زمان بازیکنانی جذب کردم که اکثرشان در تیم ملی بازی می کردند. این موضوع باعث شد هواداران ما توجه بیشتری نسبت به تیم شان کنند و حتی حساسیت های رنگی از بین رفت. به دنبال یک مربی خوب هم بودیم. بالاخره بحث مربی گری، یک بحث حرفه ای است و در فوتبال دنیا هم شاهد چنین شرایطی هستیم. یک مربی که تمام عمرش در یک باشگاه بازی کرده، در دوران مربی گری حاضر است هدایت تیم رقیب را برعهده بگیرد. این ها مباحث متفاوتی است. مربیان در تیم های مختلف می چرخند. ما هم خواستیم سنت شکنی کنیم و فوتبال را از قالبی که داشته، خارج کنیم.

رویانیان سپس ادامه داد: این را هم اضافه کنم که قلعه نویی را قبل از حضور در فوتبال می شناختم و دلیل تماس تلفنی هم، شناخت از گذشته بود. من به صورت تلفنی به قلعه نویی گفتم شما که مربی مهمی هستی، می توانی به پرسپولیس بیایی یا نه. ایشان گفت من استقلالی هستم و اگر بیایم، اتفاق جالبی رخ نمی دهد. در آن روز، فقط یک پیشنهاد محبت آمیز دادم و تعارف کردم. به همین خاطر اصلا در مورد مبلغ قرارداد و جزئیات دیگر، صحبتی نداشتیم. اگر اشتباه نکنم، قبل از من، حبیب کاشانی هم به قلعه نویی پیشنهاد داده بود تا سرمربی پرسپولیس شود.

او در واکنش به این موضوع که اگر قلعه نویی راهی پرسپولیس می شد، رکورد مبلغ انتقال یک مربی در فوتبال ایران می شکست یا نه، افزود: من نمی دانم موضوع رکوردشکنی در نقل و انتقال مربی از یک تیم به تیم دیگر چطور مطرح شده، اما احتمالا قلعه نویی متوجه شد که در آن دوران من خیلی خوب پول می دهم و به همین علت بحث رکوردشکنی را پیش کشید. البته من هم منکر پرداخت پول های آنچنانی به بازیکنان و مربیان در دوران مدیریت خودم نیستم، چون واقعا بازیکنان گرانقیمتی جذب کردم. مثلا سیدجلال حسینی و محسن بنگر را از سپاهان که قهرمان لیگ بود و شرایط بسیار خوبی داشت، به تیم مان آوردیم. حسین ماهینی بهترین مدافع راست و مهرداد پولادی بهترین مدافع چپ آن زمان ایران، رضا حقیقی بازیکن تیم ملی و ستاره فجرسپاسی، کریم انصاری فرد آقای گل لیگ، محمد قاضی، محسن مسلمان، پیام صادقیان و... را هم پرسپولیسی کردم.

  • خیانت دایی و قلعه نویی به پیراهن سرخابی ها؛ تصویری برای ثبت در تاریخ دربی
منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 6 خرداد 1399 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: cinava.ir شناسه مطلب: 563

به "رویانیان ادعای قلعه نویی را رد کرد ، حرفی از مبلغ قرارداد مطرح نشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رویانیان ادعای قلعه نویی را رد کرد ، حرفی از مبلغ قرارداد مطرح نشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید