گاف جنجالی علیه 2 ستاره استقلال و سپاهان

به گزارش مجله سی نوا، تیم ملی فوتبال ایران بعد از خاتمه هفته چهارم لیگ برتر قرار است اردوی آماده سازی خود را شروع کند و هدف از برگزاری این اردو، سفر به بلغارستان و انجام یک بازی محبت آمیز با این تیم و سپس بازگشت به تهران و رویارویی احتمالی با تیم ملی آنگولا است که این دو بازی محبت آمیز برای هماهنگی بیشتر شاگردان امیر قلعه نویی در مسیر حضور در جام ملت های آسیا تدارک دیده شده است. در روز های گذشته حدس های زیادی درباره لیست بازیکنان منتخب قلعه نویی صورت گرفته است.

گاف جنجالی علیه 2 ستاره استقلال و سپاهان

قلعه نویی در شرایطی باید لیست تیم ملی را برای اردوی پیش رو چینش کند که یکی از چالش های بزرگ این سرمربی، سرانجام دوره معافیت میلاد سرلک هافبک پرسپولیس است. بازیکنی که شاید امروز در مصاف با تراکتور آخرین بازی لیگ فزونی اش را انجام بدهد، اما دعوت از سرلک به تیم ملی می تواند معافیتی 6 ماهه را در اختیار او قرار بدهد. دعوت یا عدم دعوت این هافبک باتجربه در روز های گذشته باعث شده تا در فضای مجازی و فضای هواداری، جنجال بزرگی شکل گیرد.

میلاد سرلک در شرایطی در آستانه سرانجام دوره حضورش در پرسپولیس و اعزام به خدمت سربازی قرار گرفته که در روز های گذشته شایعاتی درباره سرباز شدن دو بازیکن دیگر هم مطرح شد. ابوالفضل جلالی در کنار پیغام نیازمند چهره هایی بودند که نام شان در صف اعزام به خدمت سربازی مطرح شد، اما آنالیز شواهد و قرائن نشان می دهد که ادعای مطرح شده صحت ندارد و خطری ستاره های استقلال و سپاهان را تهدید نمی کند و آن ها می توانند کار خود را در تیم هایشان دنبال نمایند.

نیازمند تا دی ماه معاف است!

سرلک در شرایطی مشمول خدمت سربازی شده که در اردوی قبلی تیم ملی که برای حضور در مسابقات کافا 2023 حضور نداشت، اما شرایط برای پیغام نیازمند فرق دارد. نیازمند همراه کاروان تیم ملی در مسابقات کاف حضور یافت و حتی در ترکیب هم به میدان رفت. براساس قوانین، بعد از حضور در اردوی ملی، 6 ماه معافیت ملی برای بازیکن بالای 28 سال لحاظ می گردد که عملاً این معافیت برای نیازمند لحاظ شده و او حداقل تا دی ماه مسئله ای برای همراهی تیم باشگاهی اش نخواهد داشت.

نیازمند گفته می گردد که در لیست اردوی پیش روی تیم ملی هم حضور دارد که در این صورت 6 ماه دیگر معافیت این دروازه بان باتجربه تمدید خواهد شد. حتی در صورت عدم دعوت دروازه بان سپاهان به اردوی تیم ملی در شهریورماه، بازهم خطری او را تهدید نمی کند و همچنان می تواند در قامت دروازه بان شماره یک سپاهان کارش را یپش ببرد و حداقل تا دی ماه او معافیت ملی دارد تا مسئله ای برای همراهی تیم باشگاهی اش نداشته باشد. البته که همان طور که گفته می شد، پیش بینی می گردد که نیازمند یکی از بازیکنان دعوت شده به اردوی پیش روی تیم ملی باشد.

جلالی هنوز 3 سال دیگر وقت دارد!

قانون خدمت سربازی برای فوتبالیست ها در شرایطی در سالیان اخیر اصلاح شده که در آخرین اصلاح اجرا شده آمده است: بازیکنان در سطح تیم های ملی تا سن 30 سالگی و در سطح تیم های لیگ برتر تا سن 28 سالگی از خدمت سربازی معاف می شوند. ورزشکاران مشمول در سطح تیم ملی از سوی وزارت ورزش و جوانان و ورزشکاران مشمول در سطح تیم برتر از سوی فدراسیون مربوطه جهت اعمال این قانون معرفی خواهند شد. با وجود این قانون در روز های گذشته بحث سرباز شدن ابوالفضل جلالی به میان آمده است.

مدافع چپ استقلال که عملکردی خیره نماینده از خود در هفته نخست لیگ برتر به جای گذاشت، در حال حاضر 25 ساله است و این مسئله بدان معناست که فعلاً خطری او را بابت بحث حضور در خدمت سربازی تهدید نمی کند. جلالی اگر در لیست استقلال باقی بماند، حداقل 3 سال دیگر معافیتش ادامه خواهد داشت و اگر بتواند در لیست تیم ملی جایگاه خود را ثابت کند، معافیت او تا 30 سالگی تمدید می گردد تا عملاً شایعات شکل گرفته علیه ستاره استقلال هم صحت نداشته باشد.

معمای سرلک ادامه دارد

میلاد سرلک در حال حاضر خبرسازترین بازیکن در زمینه اعزام به خدمت سربازی است. اردوی تیم ملی از 11 شهریورماه قرار است شروع گردد و این مسئله در حالی است که طبق نامه سازمان نظام وظیفه، سرلک باید خود را اول شهریورماه برای گذراندن خدمت سربازی به پادگان معرفی کند. در این زمینه گفته می گردد که رایزنی ها در حال اجرا است و با توجه به احتمال حضور سرلک در لیست تازه تیم ملی، بحث تمدید معافیت او به میان آمده است.

سرلک در روز های گذشته پاسپورت خود را تحویل داده تا بلکه بتواند ویزای بلغارستان بگیرد. با این وجود بعید به نظر می رسد که تا قبل از اول شهریورماه لیست تازه تیم ملی اعلام گردد و همین مسئله باعث شده تا همچنان شرایط میلاد سرلک در هاله ای از ابهام باشد. به نظر می رسد که طی هفته آینده به صورت رسمی سرنوشت این هافبک باتجربه تعیین خواهد شد و باید دید آیا او می تواند همچنان از معافیت بهره ببرد یا هافبک باتجربه سرخ ها باید خود را برای گذراندن خدمت سربازی آماده کند.

منبع: فوتبال 360

منبع: فرارو
انتشار: 25 مرداد 1402 بروزرسانی: 25 مرداد 1402 گردآورنده: cinava.ir شناسه مطلب: 1938

به "گاف جنجالی علیه 2 ستاره استقلال و سپاهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گاف جنجالی علیه 2 ستاره استقلال و سپاهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید